Новини
Інклюзивна освіта в Черкаській області: розвиток партнерства Надрукувати
Новини інституту
25.12.2014

 З урахуванням основних тенденцій щодо змін у системі освіти дітей з особливими освітніми потребами психологічний і соціальний супровід інклюзивного навчання як напрями діяльності практичних психологів і соціальних педагогів які потребують підвищеної уваги. Саме тому актуальності набуває питання підвищення рівня професійної компетентності спеціалістів психологічної служби з питань інклюзивної освіти, зокрема щодо врахування особливостей розвитку та освітніх і соціальних потреб дітей з особливими освітніми потребами та їх батьків в організації соціального-педагогічного супроводу учнів в умовах інклюзивного навчання. Важливим також є й налагодження співпраці між навчальними закладами і сім’ями, в яких виховуються діти з особливими освітніми потребами, та спеціалістами психолого-медико-педагогічних консультацій, що сприятиме підвищенню рівня ефективності психолого-педагогічного супроводу, створенню умов для розширення спектру корекційних і розвивальних послуг, задоволення освітніх потреб дітей з особливостями психічного та фізичного розвитку.

З огляду на актуальність означених вище питань в рамках курсів підвищення кваліфікації соціальних педагогів закладів освіти Черкаської області на базі обласної психолого-медико-педагогічної консультації відбувся Круглий стіл «Міжгалузевий та міжсекторальний підхід в організації психолого-педагогічного супроводу інклюзивного навчання». В роботі Круглого столу взяли участь 17 соціальних педагогів закладів освіти Черкаської області різного типу (Центру розвитку дитини, ЗНЗ, НВК, закладів інтернатного типу, ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ р.а.), завідувач обласного центру практичної психології і соціальної роботи Черкаського ОІПОПП, 2 представники Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру, завідувач та 5 спеціалістів обласної ПМПК.

Детальніше...
 
Виставка «Барви зимових свят» Надрукувати
Новини інституту
22.12.2014

 18 грудня 2014 року у Черкаському обласному краєзнавчому музеї вихованці Зразкової художньої студії декоративно-прикладного мистецтва «Сходинки» Черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру представили на розгляд черкасців та гостей міста свої творчі роботи на виставці «Барви зимових свят». Кожний витвір пронизаний частинкою дитячої душі, настроєм і творчим натхненням. Відкриття виставки – це яскраве свято дитячої творчості та фантазії авторських робіт, виконаних у різних техніках: ліплення з глини, витинанка, соломоплетіння, авторської ляльки та лялька-мотанка.

Всі бажаючі можуть відвідати музей і отримати естетичну насолоду від щирої дитячої творчості та цікавих неординарних творчих рішень, в яких органічно поєднуються традиції та сучасність декоративного мистецтва.

 

Детальніше...
 
Конкурс на кращий дитячий малюнок «Намалюю казку» Надрукувати
Новини інституту
22.12.2014

 На базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників 15.12.2014 року відбувся щорічний конкурс на кращий дитячий малюнок «Намалюю казку» серед дітей з особливими освітніми потребами – вихованців спеціальних шкіл-інтернатів. В конкурсі взяли участь 73 дитини з особливими освітніми потребами. 20 переможців та лауреатів конкурсу отримали подарунки від колективу інституту 19 грудня на день Святого Миколая.

Детальніше...
 
Науково-методична конференція «Методологічні засади становлення освітнього простору регіону» Надрукувати
Новини інституту
22.12.2014

 18 грудня 2014 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбулася обласна науково-методична конференція «Методологічні засади становлення освітнього простору регіону».

Метою конференції було осмислення проблем сучасного стану національної системи освіти, виявлення наукового підґрунтя моделювання освітнього простору, визначення цілей і стратегій навчання та виховання.

У конференції взяли участь понад 120 учасників, серед яких науковці кафедр, методисти інституту, вихователі дошкільних навчальних закладів, вчителі початкових класів, математики та інші.

Детальніше...
 
Список переможців ІІІ етапу ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика Надрукувати
Новини інституту
16.12.2014
13 грудня 2014 року  відбувся ІІІ етап ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому  взяло участь 95 найталановитіших учасників – учні із 3 по 11 клас – переможці 2-го (районного/міського) етапу.

Учасники Конкурсу показали досконалі знання теоретичного матеріалу, продемонстрували вміння користуватися засобами рідної мови, її стилями, а також – знання фонетичної, лексичної, словотворчої, граматичної та правописної системи української мови.

Творчі роботи переможців вирізнялися глибоким змістом, досконалою формою, самостійністю висновків, виявленням активної життєвої позиції авторів.

Детальніше...
 
Підготовчі експрес-курси для вчителів ЗНЗ Звенигородського району із "Християнстиянської етики" Надрукувати
Новини інституту
15.12.2014

 Із метою формування у дітей та молоді високоморальних якостей, патріотичної та громадянської свідомості, ціннісних орієнтирів, які ведуть людину шляхом пізнання Істини, Добра, Любові, Милосердя, актуальною залишається тема вивчення предметів духовно-морального спрямування, складовою яких є спеціальний курс «Християнська етика».

         За ініціативи відділу освіти Звенигородської районної державної адміністрації (лист-звернення «Про необхідність проведення курсів з основ християнської етики» №672/01-03 від 27.08.2014) та співпраці із Обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників із 17 жовтня по 12 грудня 2014 року були проведені підготовчі експрес-курси для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів Звенигородського району із навчального предмету «Християнська етика».

Детальніше...
 
Реєстрація на пробне тестування станом на 15.12.2014 Надрукувати
Новини інституту
15.12.2014
Детальніше...
 
ХV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика Надрукувати
Новини інституту
13.12.2014

13 грудня 2014 року колектив Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради урочисто зустрів учасників ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, які знають, що рідне слово дає силу, зцілює душу, підтримує надію на краще.

Наші діди та прадіди мріяли, що українська мова заграє всіма барвами в майбутніх поколіннях. Спрaвдилися їхні мрії: мовa живе й розквітaє в держaві та продoвжує надихати молоде покоління на відрoдження слави Укрaїни. А ще Конкурс має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Цього року у ІІІ етапі взяло участь 95 найталановитіших учасників – учні із 3 по 11 клас – переможці 2-го (районного/міського) етапу.


 

Детальніше...
 
Науково-практичний семінар практичних психологів та соціальних педагогів Надрукувати
Новини інституту
11.12.2014

9 грудня 2014 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбувся науково-практичний семінар практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти інтернатного типу на тему: «Система роботи спеціалістів психологічної служби щодо підготовки до самостійного життя вихованців інтернатних закладів». В ході семінару методист-практичний психолог ОЦППСР В.М.Боголій, ознайомив учасників семінару з  особливостями роботи фахівців психологічної служби щодо підготовки до самостійного життя вихованців інтернатних закладів.

 

Детальніше...
 
“ПРАПОР ДОБРОЧИННОСТІ” У ЗОЛОТОНОШІ Надрукувати
Новини інституту
10.12.2014

 «Прапор Доброчинності» розпочав свою ходу ще зовсім недавно. За ініціативи учнівського самоврядування Черкаських спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №28 та загальноосвітньої І-ІІІ ступенів № 15 Черкаські школи зібрали 100000 гривень на протез воїну АТО, за що отримали Прапор Доброчинності від голови  Черкаської обласної державної адміністрації Юрія Олеговича Ткаченка та голови обласної ради Валентини Михайлівни Коваленко з побажанням передавати прапор від школи до школи за добрі справи.

Наступною зупинкою прапора стала Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3  Черкаської міської ради, учні якої за один день висадили 11000 дерев. Потім прапор отримали Авторська О.А.Захаренка середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Сахнівка Корсунь-Шевченківської районної ради  і Звенигородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Звенигородської районної ради.

8 грудня 2014 року відбулася передача «Прапора Доброчинності» від учнівського самоврядування  Звенигородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Звенигородської районної ради Золотоніській загальноосвітній санаторній школі-інтернату І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради. 

Детальніше...
 
Переможці ІІІ (обласного) етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка Надрукувати
Новини інституту
03.12.2014

ПЕРЕМОЖЦІ

ІІІ (обласного) етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської

та студентської молоді імені Тараса Шевченка

 

29 листопада 2014 рік
Детальніше...
 
ІІІ (ІІ) етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка Надрукувати
Новини інституту
29.11.2014

 29 листопада 2014 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбувся ІІІ (ІІ) етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Метою цього заходу є вшанування творчої спадщини видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої учнівської та студентської молоді – майбутньої плеяди літературних митців – розвиток їхнього творчого потенціалу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні та за її межами і в рамках відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Детальніше...
 
Третій (обласний) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика Надрукувати
Новини інституту
28.11.2014

Третій (обласний) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра  Яцика  буде проходити   13  грудня  2014  року   в ОІПОПП. Відкриття Конкурсу відбудеться о 9 годині в актовій залі. Виконання конкурсних робіт – із 9.20 до 12.20.

Методистам, які відповідають за викладання української мови і літератури, до 4 грудня за т. 64-95-22 необхідно повідомити про дату заїзду учасників Конкурсу і потребу в проживанні. На електронну адресу оргкомітету  ІІІ етапу змагань надіслати остаточну відомість про учасників і вказати прізвище, ім’я, по батькові керівника команди.

Члени журі (наказ Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 12 вересня 2014 р. № 195), учителі початкових класів, запрошуються 13 грудня на 9 годину (ОІПОПП, каб. 213), а вчителі української мови і літератури (5-11 класи) – на 13 годину 00 хвилин (ОІПОПП, каб. 208). Член журі не може бути керівником команди.

Повідомляємо, що за рішенням журі для участі у ІІІ (обласному) етапі    Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика запрошуються учні (додаток ).

Детальніше...
 
МОНОВИСТАВА «ЧОРНОКРИЛЛЯ» - ВИЯВ ПАТРІОТИЗМУ І ЛЮБОВІ ДО УКРАЇНИ Надрукувати
Новини інституту
26.11.2014

        24 листопада 2014 року у Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників відбулась моновистава «Чорнокрилля». Показ вистави ініційований Гуманітарною комісією Громадської ради при Черкаській ОДА, приурочений до таких пам'ятних дат, як День Гідності та Свободи (21 листопада) та Дня пам'яті жертв голодоморів(22 листопада).

         Автором - постановником вистави є актор Черкаського академічного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка, режисер, пісняр Юрко Прокопчук.

         Вистава є музично-поетичною драмою. В основі композиції поезії П. Тичини «Сонячні кларнети», М.Устияновича, О.Маковея, І.Гнатюка, Л.Даценка та бароково-романтична проза М.Хвильового.

         Включено співану поезію, авторську та народну пісню.

На філософському дійстві були присутні працівники Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, обласного інституту, учителі загальноосвітніх навчальних закладів області.

         Проведення цього заходу безпосередньо пов'язане з нелегкою політичною ситуацією в Україні.

        

Детальніше...
 
Про проведення Всеукраїнського конкурсу ЗНЗ щодо роботи з обдарованими дітьми Надрукувати
Новини інституту
25.11.2014

 Доводимо до Вашого відома, що Інститут обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України з метою вивчення стану роботи загальноосвітніх навчальних закладів з обдарованою та талановитою молоддю України та з метою створення розвиненої всеукраїнської мережі закладів освіти по роботі з обдарованими дітьми, започатковує проведення Всеукраїнського конкурсу загальноосвітніх навчальних закладів щодо роботи з обдарованими дітьми «Школа – джерело талантів».

Просимо Вас підтримати конкурс, посприяти залученню навчальних закладів до участі у заході. Участь у конкурсі безкоштовна. Інформація щодо конкурсу (положення, умови проведення, терміни, додатки) розміщена на сайті інституту http://iod.gov.ua/news.php?readmore=215

 

Детальніше...
 
Час вибрав їх Надрукувати
Новини інституту
21.11.2014
 Час вибрав їх, найкращих, найрозумніших,  найвідповідальніших захищати  Батьківщину...

Ті, хто знаходиться в пеклі на  сході України, стали не такими, якими могли бути без війни,  а тільки кращими, бо того, кого випробував Бог на міцність, чесність, вірність побратимам, ніякі сили не зможуть зробити гіршими.  Сьогодні вся Україна вдячна їм, нашим воїнам, мужнім, витривалим, які через нелегкі випробування, смерть своїх друзів загартували свої  серця і душі для захисту рідної землі.

     Серед усіх учасників воєнних дій на Сході є жителі Золотоноші,  випускники загальноосвітньої школи № 5, якими ми гордимося, за долі яких хвилюємося і молимося.

     З великою вірою в те, що вони переможуть, вистоять і ворог ніколи не ступить на золотоніську землю, воює під Дебальцеве Сергій Михайлов. Оптимістичний, цілеспрямований, наполегливий, не втрачає віру в добро, не падає духом там, де кожного дня лунають постріли,  гинуть друзі,  де хвилини під «Градами»   здаються вічністю.

    Нещодавно відправився в зону АТО випускник  школи Олександр Пустовіт.  Він не вважає себе героєм, бо надто скромний і добрий, та зумів знайти в собі силу і мужність, попри всі бажання поставив любов до України  на перше місце. Учні та вчителі школи вважали за честь допомогти захиснику України грошима на військове спорядження.

Детальніше...
 
ОСВІТЯНИ ЧЕРКАЩИНИ ВІДЗНАЧАЮТЬ РІЧНИЦЮ МАЙДАНУ ТА ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ Надрукувати
Новини інституту
21.11.2014
 З метою утвердження в Україні ідеалів свободи й демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні на початку XXI століття, а також вшанування мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким в Україні встановлено свято — День Гідності та Свободи, що відзначатиметься щорічно 21 листопада.
        Освітяни Черкащини гідно відзначають цю знаменну подію.
Детальніше...
 
Про відзначення 81 роковин Голодомору та вшанування пам’яті тих, хто чинив супротив геноциду Надрукувати
Новини інституту
20.11.2014

 На виконання Указу Президента України від 29 жовтня 2014 року № 830/2014 «Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв Голодоморів» та з метою гідного  вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу надсилаємо для використання у навчально-виховній роботі методичні рекомендації, підготовлені Українським інститутом національної пам’яті.

За рекомендаціями Міністерства освіти і науки України протягом  20-22 листопада 2014 року пропонуємо провести в навчальних закладах області:

- уроки пам’яті, уроки-реквієм;

- тематичні виховні години, бесіди, години інформування;

організувати:

- хвилину мовчання «Запали свічку пам’яті!»;

-  перегляди кінофільмів про Голодомор 1932-1933 років в Україні;

оформити:

- відповідні тематичні експозиції;

-  виставки книг та фотодокументів.

Додаток на 6-ти арк.

 

Ректор                                                      Н.М. Чепурна

 

Степанова Н.М., 640590


 

Детальніше...
 
Про Шосту Міжнародну виставку «Сучасні заклади освіти – 2015» Надрукувати
Новини МОН:
20.11.2014
Шановні колеги!
12-14 березня 2015 р. у Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13) відбудеться Шоста Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2015».
Організатори: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Компанія «Виставковий Світ». (лист МОН України №1/9-515 від 07.10.2014 – див. Додаток 1).
Розпорядженням Кабінету Міністрів України виставці «Сучасні заклади освіти» з 2010 року офіційно надано статус міжнародної та включено до переліку міжнародних виставок, що проводяться в Україні.
Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» за своїм фаховим і науковим рівнем, змістовністю науково-практичної та ділової програми з найбільш важливих та актуальних питань галузі освіти, чисельністю учасників усіх ланок освіти та кількістю відвідувачів визнана найбільш рейтинговою та широкомасштабною в Україні.
До участі у конкурсах і заходах виставки запрошуються навчальні заклади та наукові установи України, закордонні навчальні заклади, агенції освіти за кордоном, регіональні і муніципальні органи управління освітою, наукові та навчально-методичні центри, асоціації, фонди, виробники і дистриб’ютори засобів навчання, програм, проектів та рішень для освіти.
Детальніше...
 
ВІРТУАЛЬНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ МОЛОДИХ ПЕДАГОГІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЧЕРКАЩИНИ Надрукувати
Новини інституту
19.11.2014

 Одним із основних завдань сучасної школи є формування ключових компетентностей учнів, адже саме від них залежить наскільки діти будуть адаптовані до соціального середовища, здатні оперативно приймати правильне рішення в нестандартних ситуаціях, уміти аналізувати й контролювати власну діяльність та робити правильні висновки в умовах прискорення темпів розвитку.

Надзвичайну роль у формуванні компетентностей учнів початкової школи відіграє педагог, який може мислити креативно і прогресивно, прогнозувати результати своєї діяльності й моделювати навчально-виховний процес на основі досягнень сучасної педагогічної науки.

Для підвищення ефективності самоосвітньої діяльності молодого педагога на Черкаському освітянському порталі обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників функціонує розділ «Віртуальна школа професійного становлення молодого педагога».  Віртуальна школа  створена для організації дистанційної форми методичної роботи з молодими вчителями. Педагогам надається  можливість скористатися Інтернет-скринькою корисної інформації; у дистанційному консультпункті отримати відповіді на різні питання навчально-виховної діяльності; долучитися до перегляду віртуального майстер-класу та інших Інтернет-заходів у режимі он-лайн, а також висловити власні думки з актуальних питань педагогічної діяльності шляхом участі у дискусійних форумах та експрес-опитуваннях.

18 листопада 2014 року в рамках роботи віртуальної Школи професійного становлення молодого педагога відбулися перегляд та обговорення віртуального майстер-класу з природознавства В.В.Майстер, учителя початкових класів Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №32 Черкаської міської ради.

Детальніше...
 
ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР ЮНИХ ЗНАВЦІВ КУРСУ «ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ» Надрукувати
Новини інституту
19.11.2014

 13-15 листопада 2014 р.  у місті Дніпропетровськ на базі Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля відбувся перший всеукраїнський Турнір юних знавців курсу «Фінансова грамотність».

Участь у Всеукраїнському змаганні знавців фінансової грамотності взяли 14 збірних команд старшокласників з різних областей: Київської (2 команди), Сумської, Харківської, Донецької, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Миколаївської, Черкаської, Херсонської. Дніпропетровщину представили дві команди: фінансово-економічного ліцею і загальноосвітньої школи № 16. 

Співорганізаторами Турніру виступили: Міністерство освіти і науки України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Національний банк України  та Університет банківської справи НБУ,  Комітет Верховної Ради України з питань фінансів та банківської діяльності,   Дніпропетровська обласна рада, Департамент освіти і науки Дніпропетровської  обласної  та міської державної адміністрації, а також Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  та Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля.

Детальніше...
 
Семінар «Співпраця спеціальних та загальноосвітніх навчальних закладів як чинник... Надрукувати
Новини інституту
19.11.2014

 18 листопада 2014 року згідно річного плану на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся обласний науково-практичний семінар з теми «Співпраця спеціальних та загальноосвітніх навчальних закладів як чинник ефективного впровадження інклюзивного навчання». Участь у семінарі взяли методисти спеціальних дошкільних навчальних закладів, заступники директорів спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, заступники директорів загальноосвітніх шкіл, де впроваджується інклюзивне навчання, методисти відділів освіти та завідувачі районних ПМПК, які відповідають за інклюзивне навчання.

Детальніше...
 
Майстер- клас «Дослідницький практикум на уроках природознавства в початкових класах» Надрукувати
Новини інституту
18.11.2014

 17 листопада 2014 року  на базі  Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників був проведений майстер-клас вчителя початкових класів Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №32 Черкаської міської ради «Дослідницький практикум на уроках природознавства в початкових класах».

         Майстер Вікторія Володимирівна поділилась досвідом роботи  щодо організації та проведення дослідницької діяльності на уроках у початкових класах та окреслила завдання, які стоять перед вчителем  та учнями під час організації та розгортання дослідницької діяльності.

      

Детальніше...
 
Засідання робочої групи щодо апробації авторських методик Надрукувати
Новини інституту
14.11.2014
 12 листопада 2014 року відбулося друге розширене засідання робочої групи спеціалістів психологічної служби закладів освіти Черкаської області та наукових працівників кафедри психології Черкаського ОІПОПП і кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького з питань апробації авторських ігрових та діагностичних методик з метою подальшого їх впровадження в професійну діяльність практичних психологів та соціальних педагогів для роботи з учасниками навчально-виховного процесу закладів освіти різного типу. Координатор робочої групи – Войцях Тетяна Володимирівна, завідувач ОЦППСР. Науковий супровід процесу апробації авторських методик в складі основної робочої групи здійснюють Майборода Галина Яківна, професор кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Інститут педагогіки освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, кандидат педагогічних наук; Коновальчук Валентина Іванівна, завідувач кафедри психології Черкаського ОІПОПП, кандидат психологічних наук, доцент; Руденко Ілона Миколаївна, доцент кафедри психології Черкаського ОІПОПП, кандидат психологічних наук. В роботі розширеного засідання групи взяли участь представники закладів та установ освіти Черкаської області, на базі яких буде реалізовано другий етап апробації авторських методик: 5 керівників психологічних служб (м. Черкаси, м. Канів, м. Золотоноша, м. Умань, Черкаський р-н), 8 практичних психологів та 10 соціальних педагогів закладів освіти інтернатного типу, загальноосвітніх шкіл, НВК та ПТНЗ, 2 студентів-магістрантів кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Детальніше...
 
Науково-практичний семінар для головних спеціалістів та методистів з питань дошкільної освіти Надрукувати
Новини інституту
14.11.2014
 13 листопада 2014 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбувся науково-практичний семінар для головних спеціалістів та методистів з питань дошкільної освіти районних та міських управлінь освіти з проблеми: «Реалізація освітньої лінії «Особистість дитини» Базового компоненту дошкільної освіти як умова формування життєздатної особистості дошкільника».
Детальніше...
 
Інструктивно-методичний семінар для координаторів Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник – 2015 Надрукувати
Новини інституту
13.11.2014

 Відповідно до плану роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради 12 листопада відбувся інструктивно-методичний семінар координаторів Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник» та Міжнародної природничої гри «Геліантус».

Із привітальним словом до учасників семінару звернулася Наталія Миколаївна Чепурна, ректор Черкаського ОІПОПП, кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України. Ректор наголосила на важливості проведення таких заходів та долучення учнівського загалу до кращих здобутків національної культури у її мовному та літературному просторі, формування навичок аналізу гуманітарного та природничого матеріалу.

Детальніше...
 
Семінарські заняття для вчителів німецької мови області Надрукувати
Новини інституту
13.11.2014

 Із  8 до 12 листопада у Черкаському ОІПОПП  проводились семінарські заняття для вчителів німецької мови області. Міністерство освіти і науки України спільно з Гете-інститутом в Україні уже вдруге проводять подібні семінари в усіх областях України одночасно.

У роботі семінару взяли участь 20 педагогів із міст Черкаси, Канева, Золотоноші, Золотоніського, Корсунь-Шевченківського,  Лисянського, Христинівського, Жашківського, Кам’янського, Уманського, Черкаського, Шполянського  районів.

Детальніше...
 
Відбувся виїзний збір Ліги старшокласників Черкащини Надрукувати
Новини інституту
12.11.2014
 11 листопада  2014 року обласна Ліга старшокласників Черкащини провела виїзне засідання на базі Авторської  імені Олександра Захаренка загальноосвітній школі селі Сахнівка Корсунь-Шевченківської районної ради.  На попередній конференції Ліги старшокласників було пройняте рішення про відвідування колиски духовності Черкащини – Сахнівської школи. У роботі конференції взяли участь  Данилевський В.В., директор Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА, Чепурна Н.М., ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, кандидат педагогічних наук, доцент,  начальник відділу освіти Корсунь-Шевченківської РДА Юркунас Л.В,  Рибалка І.Л., директор Авторської імені О Захаренка загальноосвітньої школи села Сахнівки, Шевченко Т.О., начальник відділу спеціальної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки,  Малишко В.В.., спеціаліст відділу спеціальної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки, Кудін В.С., завідувач лабораторії виховної роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників,  президент обласної Ліги старшокласників Кравець Олександр,  переможці міжнародних олімпіад, представники районних (міських) осередків Ліги старшокласників, методисти відділів освіти та позашкільних навчальних закладів області.
Детальніше...
 
Профілактика та подолання постстресових розладів Надрукувати
Новини інституту
12.11.2014
 11 листопада 2014 року на базі Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Черкаської районної ради Черкаської області відбувся семінар для соціальних педагогів на тему «Профілактика та подолання постстресових розладів: форми, методи, техніки, прийоми».

В рамках семінару завідувач обласного центру практичної психології і соціальної роботи Черкаського ОІПОПП Тетяна Войцях провела практикум з елементами тренінгу «Методика позитивного підходу як інструмент профілактики та попередження деструктивної поведінки дітей та учнівської молоді». Практичні вправи були спрямовані на розвиток у соціальних педагогів вмінь та навичок аналізувати причини формування у дітей та підлітків моделей девіантної та ризикованої поведінки; визначати оптимальні шляхи реалізації життєво важливих потреб дітей; підбирати ефективні форми, методи і технології профілактики деструктивної поведінки учнів, спираю цих на концепцію сильних сторін та позитивних якостей особистості.

Детальніше...
 
Плекаймо у своїх серцях доброту і милосердя…. Надрукувати
Новини інституту
12.11.2014

Співчувати,  любити,  бути добрим,  відкинувши власні інтереси й проблеми, поспішати на допомогу іншим - справді людський крок, на який, на жаль, у реальному житті далеко не кожен здатний. Мабуть, саме тому благодійність завжди в народі вважалася й уважається вищою чеснотою, а ті, хто здатні на неї, здобувають  щиру шану й пам'ять. Так, наприклад, «золотими літерами» в народній пам'яті записані імена Костянтина Острозького, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Олексія Бобринського та багатьох інших. На кошти цих благодійників свого часу будувалися лікарні, церкви й монастирі, друкувалися книги, рятувалися життя. Інші ж тисячі й тисячі благодійників, які колись ставали й нині продовжують ставати на шлях творення й примноження добра в цьому світі, також не забуваються.

Наразі  справді неоціненною благодійною справою є допомога учасникам АТО, адже війна ще не закінчилася і будь-яка допомога – це крок до перемоги.

Всі небайдужі люди України надають  благодійну допомогу у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення.

Працівники Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників не залишилися осторонь цієї важливої справи: на підготовку бійців для прикордонної застави в АТО у смт Оршанець  було передано 40 комплектів термобілизни, 175 пар теплих зимових носків на суму 7,5 тис. гр.; у фонд «Оживи мрію» м. Києва, що допомагає військовій частині міста Краматорськ Донецької області, передано на додаткове харчування солдатів в зоні АТО 1800 гр. У нещодавно створений госпіталь (Дахнівка) для поранених в зоні АТО передано 20 комплектів постільної білизни, спеціальне медичне ліжко вартістю 5000 гр.

Не залишаймось байдужими ….Будьмо патріотами  своєї держави і плекаймо  у своїх серцях  доброту і милосердя….

 

 

Детальніше...
 
Методична сесія завідувачів методичними кабінетами РМК (ММК) Надрукувати
Новини інституту
06.11.2014

 3-5 листопада 2014 року У Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбулася методична сесія завідувачів методичними кабінетами РМК (ММК).

Завідувачів методичними кабінетами привітала Чепурна Наталя Миколаївна, ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради. У своєму виступі Наталія Миколаївна звернула увагу на сучасні підходи до організації роботи з керівниками навчальних закладів і резервом керівних кадрів, змінами у організації курсової підготовки педагогічних працівників.

Детальніше...
 
Нововведення зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року Надрукувати
Новини інституту
06.11.2014
 5 листопада 2014 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників у рамках методичної сесії завідувачів районних (міських) методични кабінетів відбувся семінар, на якому розглянуто нововведення зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року. У семінарі взяла участь директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Сакаєва Світлана Вікторівна, яка ознайомила його учасників із новаціями проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року, зокрема:
Детальніше...
 
Конкурс наукових робіт ім. В.М. Корецького на тему: «Права людини в сучасному світі: погляд молоді» Надрукувати
Новини інституту
05.11.2014

Доводимо до вашого відома, що Київський університет права НАН України за підтримки Союзу юристів України та Міністерства юстиції України проводить для учнів 11-х класів конкурс наукових робіт ім. В.М. Корецького на тему: «Права людини в сучасному світі: погляд молоді».

Даний захід має на меті підвищити зацікавленість учнів до юридичної науки та практики, а також заохотити їх до проведення власних досліджень у цій сфері.

За результатами конкурсу переможці отримають сертифікати, цінні подарунки та право позаконкурсного вступу до Київського університету права НАН України.

Із положенням про Конкурс та вимогами можна познайомитися у додатку, а також на сайті Київського університету права НАН України – http://kul.kiev.ua/, у рубриці «Актуальні новини». Звертаємо увагу: що останній термін подачі робіт – 12 січня 2015 року.

 

 
Дев’яті Всеукраїнські Педагогічні Читання «Учителю, вкажи шлях краси духу» Надрукувати
Новини інституту
05.11.2014

Шановні колеги, дорогі друзі!

 

8–9 листопада 2014 року в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова (вул. Тургенівська, 8/14,) відбудуться Дев’яті  Всеукраїнські Читання з гуманної педагогіки «Учителю, вкажи шлях краси духу!».

Дев’яті Читання – це живе обговорення Кодексу Честі і Служіння вчителя, який було ухвалено у березні 2014 року на Тринадцятих Міжнародних  Педагогічних Читаннях у Тбілісі, з опорою на особистий педагогічний досвід і на вміння взаємодіяти з колегами та співробітниками; пошук шляхів стверджування Кодексу  в освітньому просторі. Якщо Маніфест Гуманної Педагогіки — це стратегія руху, то  Кодекс Честі і Служіння вчителя — тактичні дії у напрямку зміни освітнього простору.

Детальніше...
 
Результати проведення інтернет-олімпіад - 2014 Надрукувати
Новини інституту
04.11.2014

Відповідно до Положення про обласну очно-дистанційну олімпіадну школу «Інтелектуальний резерв Черкащини»  з  3 жовтня  по  14 жовтня  2014 року  на Черкаському освітянському порталі  були  проведені  обласні  Інтернет-олімпіади  з  8  навчальних дисциплін  для учнів  7-11 класів.   

 Виконано   30  тестів.     

Всього взяли  участь  3 426   учнів  ЗНЗ  Черкаської області.

 2 970  роботи перевірено та результати  висвітлено  на  сторінці порталу

 

Детальніше...
 
Вітаємо переможців, які отримали стипендії Президента України Надрукувати
Новини інституту
04.11.2014

 31 жовтня 2014 року в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» відбулося нагородження переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та Всеукраїнського захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. За свої перші інтелектуальні досягнення юнаки та дівчата отримали стипендії Президента України.

Серед переможців вісім представників Черкащини:

Земка Олена, учениця 10 класу Першої міської гімназії Черкаської міської ради;

Толстенко Єлізавета, учениця 9 класу Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Уманської міської ради;

Іщенко Світлана, учениця 11 класу Іваньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Маньківської районної ради;

Баранова Олена, студентка першого курсу Національного університету «Києво-Могилянської академії»;

Сокирська Наталія, студентка першого курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

Доманіцька Мирослава, учениця 11 класу Тальнівського економіко-математичного ліцею Тальнівської районної ради;

Коваленко Павло, студент першого курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

Ємець Денис, студент першого курсу Національного медичного університету імені О.О.Богомольця.

Детальніше...
 
Обласні педагогічні читання «Учителю, вкажи шлях до краси духу!» Надрукувати
Новини інституту
31.10.2014

 29 жовтня 2014 року Обласним центром Гуманної Педагогіки на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради проведено обласні педагогічні читання «Учителю, вкажи шлях до краси духу!». Метою педагогічних читань було осмислення та визначення шляхів стверджування в освіті Кодексу честі і служіння учителя.

У педагогічних читаннях взяли участь понад 160 учасників, серед яких наукові працівники кафедр інституту, представники районних (міських) методичних кабінетів, методисти та вихователі дошкільних навчальних закладів, вихователі груп продовженого дня і шкіл-інтернатів, вчителі початкових класів та вчителі-предметники.

Детальніше...
 
Інтернет-конференція «Досвід запобігання емоційному вигоранню учасників педагогічного процесу» Надрукувати
Новини інституту
29.10.2014

Повідомляємо, що відповідно до плану роботи інституту  у листопаді  2014 року на Черкаському освітянському порталі (сайті Черкаського ОІПОПП) буде проходити науково-практична Інтернет-конференція «Досвід запобігання емоційному вигоранню учасників педагогічного процесу»

 До участі в Інтернет-конференції запрошуються науковці, психологи, соціальні педагоги, методисти та педагогічні працівники, які  мають теоретичні напрацювання або досвід роботи із зазначеної проблеми.

 

Детальніше...
 
Інтернет-семінар "Навчально-дидактичні аспекти визначення рівня навчальних досягнень учнів..." Надрукувати
Новини інституту
20.10.2014
Повідомляємо, що, відповідно до річного плану, Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників проводить Інтернет-семінар для керівників районних, міських постійно діючих семінарів-практикумів інтегрованого курсу «Художня культура» з проблеми «Навчально-дидактичні аспекти визначення рівня навчальних досягнень учнів з інтегрованого курсу «Художня культура».
Детальніше...
 
Про проведення в області І та ІІ турів всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015» Надрукувати
Новини інституту
08.10.2014

 

Наказ ДОН ЧОДА від 01.10.2014 №210

"Про проведення в області І та ІІ турів всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015»

 

 
Інтернет-конференція до 200-річчя від дня народження М.Ю.Лермонтова» Надрукувати
Новини інституту
02.10.2014
Повідомляємо, що відповідно до плану роботи інституту  у жовтні  2014 року на Черкаському освітянському порталі (сайті Черкаського ОІПОПП) буде проходити Інтернет-конференція до 200-річчя від дня народження  М.Ю.Лермонтова». До участі в Інтернет-конференції запрошуються методисти, вчителі світової літератури і російської мови.
Детальніше...
 
Інтернет-конференція до 80-річчя від дня народження В. Симоненка з проблеми "Феномен В. Симоненка" Надрукувати
Новини інституту
16.09.2014

Повідомляємо, що у січні 2015 року буде проходити науково-практична Інтернет-конференція до 80-річчя від дня народження В. Симоненка з проблеми «Феномен Василя Симоненка». До участі в Інтернет-конференції запрошуються педагогічні працівники, які мають напрацювання із зазначеної проблеми.

 Для обговорення пропонуються такі теми:

1. В. Симоненко – речник свого народу, свого часу, живий нерв його драм і борінь.

2. Шевченківські інтонації у творчості В. Симоненка.

3. Багатство художньої палітри В. Симоненка.

4. Виховний потенціал у поезії В. Симоненка.

 

Детальніше...
 
Інструктивно-методичні матеріали для організації роботи щодо забезпечення інформаційної безпеки... Надрукувати
Новини інституту
15.09.2014

 

Інструктивно-методичні матеріали для організації роботи щодо забезпечення інформаційної безпеки дітей та учнівської молоді на сторінці: http://oipopp.ed-sp.net/component/option,com_metod/metodTask,metodDetails/catid,1092/metodId,2047/Itemid,51/

 
Міжнародний інтелектуальний конкурс "50 слів" Надрукувати
Новини інституту
09.09.2014

20 вересня 2014 року на сайті quest.in.ua будуть розміщені умови участі в 29-му інтелектуальному міжнародному конкурсі «50 слів» та запитання першого, а згодом - і другого турів цього конкурсу.

Пропонуємо всім бажаючим взяти участь у конкурсі «50 слів». Повний текст умов проведення 29-го конкуру «50 слів» можна скачати за адресою http://quest.in.ua/uk-50sliv.osin2014.

Детальніше...
 
Готуємося до нового навчального року Надрукувати
Новини інституту
28.08.2014

 

Методичні рекомендації до нового навчального року на сторінці:  http://oipopp.ed-sp.net/content/view/3497/78/

 
Cписок науково-методичних видань до 2014-2015 н. р. Надрукувати
Новини інституту
21.08.2014

Cписок науково-методичних видань до 2014-2015 н. р.

Всі видання розміщені на сайті "Електронна бібліотека методичної літератури ЧОІПОПП" - http://library.ippro.com.ua/

Детальніше...
 
Новий відкритий веб-журнал про сучасну освіту та розвиток Надрукувати
Новини МОН:
07.03.2014
 Інформуємо про новий відкритий веб-журнал про сучасну освіту та розвиток - Educlub.com.ua «Освітній клуб». На його сторінках висвітлюються сучасні підходи та інноваційні технології навчання і виховання, надаються методичні поради педагогам і батькам, консультації фахівців з актуальних проблем педагогіки і психології.
Ресурс постійно поповнюється світовими новинами про середню освіту,  інтерв'ю провідних українських та зарубіжних фахівців про новітні освітні технології, які на сьогодні складають унікальний науково-практичний доробок галузі освіти.
Educlub.com.ua також діє як майданчик для висвітлення власних думок про освіту для всіх бажаючих.
Повну інформацію про веб-журнал представлено на веб-сайті: http://educlub.com.ua/
 
Про кредитно-модульну систему неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників Надрукувати
Новини інституту
28.08.2012

 

Наказ ГУОН  від 14.06.2012 №272 "Про апробацію Положення про кредитно-модульну систему неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників Черкаської області".

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ про кредитно-модульну систему  неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників Черкаської області

 
Колекція цифрових ресурсів
Науково-методичне забезпечення закладів освіти
Участь у проектах
Передовий педагогічний досвід
Структурні підрозділи інституту
План роботи інституту
Курси підвищення кваліфікації
Центр економічної освіти та євроінтеграції
Дистанційне навчання
ЗНО та моніторинг якості освіти
Журнал "Педагогічний вісник" (ЧОІПОПП)
Ліга старшокласників
Конкурси Ліги старшокласників Черкащини
Віртуальна школа
Віртуальний музей О.А.Захаренка
Фотогалерея
Корисні посилання
Мапа сайту
Державні закупівлі
Мапа статей
Мапа ресурсiв
Мапа методичних документiв
Чи готові Ви у даний час пройти сертифікацію Вашої педагогічної діяльності
 
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
Випадкове фото:

Затишок

Архів новин
Generated in 0.16285 Seconds