Новини
Всеукраїнська науково-практична конференція «Християнські цінності як складова духовно-морального.. Надрукувати
Новини інституту
17.04.2015
 16 квітня цього року у Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Християнські цінності як складова духовно-морального виховання громадянина України», присвячена формуванню загальнолюдських цінностей у молодих громадян України.
Детальніше...
 
Акція «Рух за сталий розвиток» Надрукувати
Новини МОН:
16.04.2015

 22 квітня, середа, у Міжнародний День Землі, запрошуємо вас приєднатися до шкіл-учасниць проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» з 12 областей України та взяти участь у корисній публічній акції, щоб привернути увагу мешканців вашого села, містечка, міста і навіть усієї України до ідей сталого розвитку, а також спонукати їх спільно з нами рухатися в одному напрямі.

Акція під назвою «Рух за сталий розвиток» передбачає, що  22 квітня, у День Землі, учні школи (будь-яких класів) збираються разом та проводять «марш» вулицями, прямуючи до пунктів прийому втор сировини: здавати макулатуру, пластикові пляшки, батарейки та ін. Все, що приймають на переробку у вашій місцевості.

Детальніше...
 
Звітно-виборча конференція Ліги старшокласників Черкащини Надрукувати
Новини інституту
16.04.2015
 15 квітня 2015 року у приміщенні Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбулась обласна звітно-виборча конференція  Ліги старшокласників Черкащини. У роботі конференції взяли участь  Сімушина О.І.,  заступник директора Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА, Чепурна Н.М., ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, кандидат педагогічних наук Шевченко Т.О., начальник відділу спеціальної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки,  Зоря Ю.М., доцент кафедри освітнього менеджменту та педагогічних інновацій,  Кудін В.С., завідувач лабораторії виховної роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників,  президент обласної Ліги старшокласників Кравець Олександр, представники районних (міських) осередків Ліги старшокласників, методисти відділів освіти та позашкільних навчальних закладів області.
Детальніше...
 
Всеукраїнська науково-практична конференція «Патріотизм – нагальна потреба України й українців» Надрукувати
Новини інституту
14.04.2015
Відповідно до плану основних заходів НАПН України,  у рамках ІХ Всеукраїнського фестивалю науки, ХІІ Захаренківських педагогічних читань Відділенням загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України спільно з  Інститутом проблем виховання НАПН України на базі Черкаського інституту післядипломної освіти педагогічних працівників 19 травня 2015 року буде проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Патріотизм – нагальна потреба України й українців» (в контексті педагогічної спадщини О.А. Захаренка).
Детальніше...
 
Методична сесія завідувачів районних, міських методичних кабінетів Надрукувати
Новини інституту
14.04.2015

 З 7 до 9 квітня 2015 року у Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради проводилась методична сесія завідувачів районних, міських методичних кабінетів з теми «Методологічні засади створення сучасної системи національного, патріотичного виховання у навчальних закладах області».

Учасники методичної сесії відвідали відкриття XХ обласної виставки «Освіта Черкащини». На урочистому відкритті виставки були присутні заступник голови Черкаської облдержадміністрації В.В. Коваль, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації В.В.Данилевський, ректор Черкаського обласного інституту Н.М.Чепурна, представники ЧНУ ім. Богдана Хмельницького та УДПУ ім. П.Г.Тичини, Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу ім. Т.Г.Шевченка та Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Т.Г. Шевченка, працівники департаменту і обласного інституту, слухачі курсів підвищення кваліфікації, учителі загальноосвітніх навчальних закладів області, засоби масової інформації.

Детальніше...
 
З Великоднем! Надрукувати
Новини інституту
11.04.2015

 

Шановні  колеги!

  З нагоди світлого, величного християнського свята – Воскресіння Христового, прийміть сердечні вітання та найкращі побажання – міцного здоров’я, добра, злагоди та Божого благословення. Нехай цей день гуртує всіх нас навколо давніх християнських цінностей: доброти, терпимості, милосердя, любові до ближнього.
Хай диво Христового Воскресіння надихає Вас на добрі та праведні справи, наповнить радістю Ваші серця, а переможний дух надії додає Вам сил, енергії для добрих і корисних справ, спрямованих на процвітання України.
                                                                                              

Христос Воскрес!

 


З глибокою повагою, ректор Н.М.Чепурна  та колектив Черкаського ОІПОПП         

 
Підтримка дітей загиблих в зоні АТО бійців Надрукувати
Новини інституту
10.04.2015
 Напередодні світлого свята Великодня колектив Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників приєднався до благодійної акції «Подаруй радість дітям». Працівники інституту надали матеріальну допомогу родинам бійців, загиблих у зоні АТО.
Детальніше...
 
На Черкащині стартує протиалкогольна програма «Сімейна розмова» Надрукувати
Новини інституту
10.04.2015

 07 – 09 квітня 2015 року відбувся навчальний семінар-тренінг з підготовки тренерів інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова» для учнів 7-8-х класів та їхніх батьків. Програма впроваджується на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 06.08.2013 р. № 1106 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки щодо розвитку психологічної служби на період до 2017 року» та наказу Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА від 23.12.2013 № 659 «Про затвердження Плану заходів щодо розвитку психологічної служби Черкаської області на період до 2017 року».

Тренінг проведено за сприяння Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи (далі – УНМЦ ППСР) Національної академії педагогічних наук України та фінансової підтримки партнерської громадської організації «Всеукраїнський молодіжний рух «Відповідальність починається з мене».

З нагоди запровадження програми «Сімейна розмова» у Черкаській області та відкриття семінару-тренінгу 07 квітня 2015 року відбулася прес-конференція за участі ОДТРК «РОСЬ».

Детальніше...
 
ПРЕЗЕНТУЄМО ПЕДАГОГІЧНУ ТВОРЧІСТЬ Надрукувати
Новини інституту
08.04.2015

 Суть керівництва сучасною школою
полягає в тому, щоб у найважчій справі
на очах учителів створювався, визрівав
і стверджувався кращий досвід, який
втілював би в собі передові педагогічні ідеї
В.Сухомлинський

 

За сучасних умов модернізації освітньої галузі актуальною стала проблема створення чіткої системи створення, виявлення, вивчення, узагальнення й упровадження педагогічного досвіду — індикатора творчості та сучасного стилю педагогічного працівника, закладу чи установи.

Підсумковим етапом проведення такої  діяльності  зазвичай є виставка педагогічних інновацій .

У цьому році  7 квітня на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників розпочала  свою роботу XХ обласна педагогічна виставка «Освіта Черкащини».

Детальніше...
 
Тренінг вихідного дня учителів англійської мови області Надрукувати
Новини інституту
06.04.2015

Тренінг вихідного дня (4 квітня 2015 року на базі Черкаського інституту післядипломної освіти педагогічних працівників) зібрав учителів англійської мови області, які будуть впроваджувати та реалізовувати ідеї літніх мовних таборів  разом з дітьми.

Детальніше...
 
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! ЗМІНИ В ТЕРМІНАХ КУРСІВ! Надрукувати
Новини інституту
06.04.2015

 

 ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!

 

У зв’язку з виробничою необхідністю змінюються терміни проведення залікових сесій на очно-дистанційних курсах підвищення кваліфікації з проживанням у гуртожитку інституту (вул. Ярослава Галана, 15/1)

ІІ сесія квітень 2015 року (див. таблицю )

ІІ сесія травень-червень 2015 року  (див. таблицю )

 

 

 
Перший щорічний міжнародний Форум вчителів іноземних мов Надрукувати
Новини інституту
03.04.2015
 31 березня 2015 року методисти іноземних мов Пахомова Т.Г., Голоднюк Н.Ю. ЧОІПОПП були учасниками першого міжнародного форуму вчителів іноземних мов.

«Перший щорічний міжнародний Форум вчителів іноземних мов» - це унікальний захід, де учасники мали змогу перейняти навчально-методичний досвід своїх колег з Великобританії, Канади, Німеччини, США, Швейцарії, Іспанії, Мальти та інших країн світу, що є актуальними в контексті роботи мовних таборів, як складової інтеграції в світовий простір.

Міжнародні школи, які брали участь у Форумі – є лідерами з навчання дітей, студентів та дорослих іноземним мовам. Кожен навчальний заклад розробив і запровадив власну методику навчання, випустив аутентичні підручники. Під час форуму відбулися презентації найкращих вчителів – носіїв мови,які в подальшому слугуватимуть потужним навчальним ресурсом в організації роботи мовних таборів.

Всі міжнародні учасники Форуму є членами престижних міжнародних організацій з вивчення іноземних мов, сертифіковані освітніми міністерствами та відомствами тих країн, де працюють. Щорічно кожен з цих навчальних центрів приймає тисячі дітей, студентів та дорослих з усього світу, в тому числі з України. Використання міжнародного досвіду мовних таборів в контексті набуття навичок соціального лідерства та участі в громадських ініціативах було корисним і буде використано як ефективні алгоритми функціонування мовних таборів.

Учасники форуму поділились своїм досвідом організації мовних таборів в Україні, як шляхи модернізації процесу іншомовного спілкування.

Детальніше...
 
Представлено результати першого етапу апробації авторських методик Надрукувати
Новини інституту
01.04.2015

 Представники творчої групи спеціалістів психологічної служби Черкаської області взяли участь у роботі IV Всеукраїнського науково-практичного семінару «Актуальні проблеми та особливості діяльності психолога в закладах освіти», який відбувся 31 березня 2015 року на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

На пленарному засідання автори методик та спеціалісти, що беруть участь в апробації, висвітлили такі питання як: «Ігрові технології в превентивній та профілактичній роботі спеціалістів психологічної служби» (Тетяна Войцях, завідувач обласного центру практичної психології і соціальної роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників), «Авторська карткова психологічна гра «Пан або пропав» як інструмент профілактики ризикованої поведінки підлітків» (Неля Каневська, практичний психолог-методист Державного навчального закладу «Монастирищенський професійний ліцей»), «Фотографія як інструмент діагностики і корекції в роботі практичного психолога» (Сергій Піхуля, практичний психолог Державного навчального закладу «Черкаський професійний ліцей»), «Досвід та результати використання авторських ігрових карток «Права дитини» в роботі з дітьми, що мають особливості психічного розвитку» (Олена Лєнська, соціальний педагог Черкаської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради).

Детальніше...
 
Скайп – супервізії для психологів волонтерів Надрукувати
Новини інституту
01.04.2015

Повідомляємо, що відповідно до плану роботи інституту  з 20-22 квітня 2015 року на Черкаському освітянському порталі (сайті Черкаського ОІПОПП) буде проходити скайп – супервізії для психологів волонтерів.

 До участі в скап - супервізії запрошуються психологи, соціальні працівники, які мають досвід психологічного консультування.

      Заявку для участі в скап - супервізії  просимо надсилати до 20 квітня 2015 року на адресу: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.

Детальніше...
 
Про проведення пробного ЗНО 28.03.2015 Надрукувати
Новини інституту
31.03.2015

        28 березня 2015 року в області відбулося пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – ЗНО) з десяти предметів: математики (базовий та поглиблений рівні), історії України, фізики, хімії, біології, географії, англійської, німецької, французької та російської мов.

        Для його проведення в області створено 23 пункти, що розташовані на базі загальноосвітніх навчальних закладів та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, до організації роботи яких залучено близько 550 осіб. На пробне ЗНО зареєструвалося 2662 особи, з’явилося 2457 осіб (92%).

        Абітурієнти, які не змогли пройти тестування 28.03.2015, мають можливість отримати протягом 3-х днів на пункті пробного ЗНО комплект тестових матеріалів.

        Аналіз двох днів (21 та 28.03.2015) проходження пробного ЗНО показав, що на кожному пункті було створено належні умови з метою відтворення умов та технології проведення ЗНО для психологічної підготовки майбутніх абітурієнтів до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.

        Явка учасників пробного ЗНО 21 та 28 березня становить 95%.

 
Апробація програми «Освіта для соціальної справедливості» в Черкаській області Надрукувати
Новини інституту
31.03.2015

 27 березня 2015 р. в м. Золотоноша Черкаської області на базі Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 відбувся навчально-практичний семінар «Освіта для соціальної справедливості» для педагогічних працівників. Захід було проведено у рамках реалізації проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах», що впроваджується Всеукраїнським Фондом «Крок за кроком» (м. Київ) за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Фонду «Відкрите суспільство» із метою апробації курсу «Освіта для соціальної справедливості». Тренери проекту у Черкаській області: Тетяна Войцях, завідувач обласного центру практичної психології і соціальної роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, та Ілона Руденко, доцент кафедри психології Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників.

Мета семінару: ознайомити учасників з програмою «Освіта для соціальної справедливості»; забезпечити обізнаність та сформувати практичні вміння у вчителів, соціальних педагогів і практичних психологів з питань різноманітності та соціальної справедливості, що сприятиме розвитку інклюзивного середовища в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

Детальніше...
 
Про проведення пробного ЗНО 21.03.2015 Надрукувати
Новини інституту
23.03.2015

        21 березня 2015 року в області відбулося пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – ЗНО) з української мови і літератури.

Головна мета проведення пробного тестування – відтворення умов та технології проведення ЗНО для психологічної підготовки майбутніх абітурієнтів до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.

Для його проведення в області створено 23 пункти, що розташовані на базі загальноосвітніх навчальних закладів та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, до організації роботи яких залучено близько 700 осіб. На пробне ЗНО з української мови і літератури зареєструвалося 3297 осіб, з’явилося 3200, що становить 97%.

Учасники пробного ЗНО під час реєстрації мали можливість вибрати завдання з української мови і літератури базового або поглибленого рівнів складності.

Майбутні абітурієнти після закінчення часу, відведеного для роботи з тестом, отримали інформаційний бюлетень із відповідями на тестові завдання та схемами підрахунку тестових балів. Для визначення результату за шкалою 100-200 балів кожен абітурієнт може самостійно скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на інформаційній сторінці "Особистий кабінет учасника пробного ЗНО".

Учасники пробного ЗНО, які не змогли пройти тестування 21.03.2015, мають можливість отримати протягом 3-х днів на пункті пробного ЗНО комплект тестових матеріалів.

 

Детальніше...
 
Інтернет-конференція «Психологічний супровід розкриття творчого потенціалу особистості» Надрукувати
Новини інституту
20.03.2015

Повідомляємо, що відповідно до плану роботи інституту  у квітні  2015 року на Черкаському освітянському порталі (сайті Черкаського ОІПОПП) буде проходити науково-практична Інтернет-конференція «Психологічний супровід розкриття творчого потенціалу особистості».

 До участі в Інтернет-конференції запрошуються науковці, психологи, соціальні педагоги, методисти та педагогічні працівники, які  мають теоретичні напрацювання або досвід роботи із зазначеної проблеми.

 

Детальніше...
 
Акція «Повертайся живим!» Надрукувати
Новини інституту
19.03.2015

В школах Черкаської області завершилася акція «Повертайся живим!», яка проходила з метою посилення рівня патріотичного виховання, активізації творчого розвитку  дітей. На уроках трудового навчання учні виготовляли вироби, які потім передавали волонтерам, вручали воїнам АТО.

 

Детальніше про проведену роботу: http://virtuall.at.ua/photo/virobi/akcija_quot_povertajsja_zhivim_quot/13

 

Детальніше...
 
Адаптація вихованців та учнів до навчального закладу: семінар для спеціалістів психологічної служби Надрукувати
Новини інституту
18.03.2015

 17 березня 2015 року в інституті пройшов семінар для спеціалістів психологічної служби «Психологічний і соціально-педагогічний супровід адаптації вихованців та учнів до навчального закладу». На семінар було запрошено 62 спеціалісти, які представляли школи, дитячі садки, інтернати, заклади професійної освіти, вищі навчальні заклади.

Перша частина семінару була присвячена розгляду актуальних питань супроводу спеціалістами психологічної служби адаптації дітей, учнів, студентів до навчально-виховного процесу.

Детальніше...
 
Учнівський конкурс юних неокласиків «Постать М. Драй-Хмари і його творчість Надрукувати
Новини інституту
18.03.2015

Повідомляємо, що 22  квітня 2015 року на базі Першої міської гімназії Черкаської міської ради відбудеться обласний учнівський конкурс юних неокласиків «Постать М. Драй-Хмари і його творчість у контексті світової літератури і культури». Інформацію та умови проведення конкурсу можна довідатися на сайті гімназії  www.fcg.ck.ua.

Просимо сприяти участі учнів у конкурсі.

 

АНКЕТА-ЗАЯВКА*

Детальніше...
 
Нарада з питань впровадження та розвитку ІКТ у регіонах Надрукувати
Новини інституту
18.03.2015

З 23 лютого по 12 березня 2015 року департамент загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки України спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти проводили нараду з питань впровадження та розвитку ІКТ у регіонах, змісту і перспектив безперервності та наступності навчання інформатики.

Метою спільної роботи було виявлення першочергових проблем  пов’язаних з впровадженням ІКТ у регіонах і зокрема у конкретних навчальних  закладах, напрацювання методик подолання цих проблем, ознайомлення з досвідом інших регіонів, спільне планування подальшої роботи.

Як заключний етап наради, в рамках Шостої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2015», проводився круглий стіл відповідальних за розвиток ІКТ в областях. Одними з найкращих мотиваційних роликів з досвідом та перевагами впровадження ІКТ були визначені Черкаської гімназії №9 ім. О.М. Луценка Черкаської міської ради та Черкаської спеціалізованої школи  І-ІІІ ступенів №13 Черкаської міської ради.

 
ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПОВІРИТИ В ДОБРО?..... Надрукувати
Новини інституту
17.03.2015

     Для того, щоб повірити в добро, потрібно почати його робити…. А з чого почати?    Навчитися співіснувати з людьми, співчувати, розуміти  - вміння, які не тільки роблять  нас «чистішими», мудрішими, але і породжують розуміння того, що   ти комусь потрібний, а, отже, у цьому житті тобі відведена неабияка роль. Це, власне, щастя. А добро і щастя – невіддільні одне від одного….
      Бути добрим,  відкинувши власні інтереси й проблеми, поспішати на допомогу іншим - справді людський крок, на який, на жаль, у реальному житті далеко не кожен здатний. І одним із таких серйозних людських кроків – є благодійність…. Мабуть, саме тому благодійність завжди в народі вважалася й уважається вищою чеснотою, а ті, хто здатні на неї, здобувають  щиру шану й пам'ять. Так, наприклад, «золотими літерами» в народній пам'яті записані імена Костянтина Острозького, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Олексія Бобринського та багатьох інших. На кошти цих благодійників свого часу будувалися лікарні, церкви й монастирі, друкувалися книги, рятувалися життя. Інші ж тисячі й тисячі благодійників, які колись ставали й нині продовжують ставати на шлях творення й примноження добра в цьому світі, також не забуваються.

Наразі  справді неоціненною благодійною справою є допомога учасникам АТО, адже війна ще не закінчилася і будь-яка допомога – це крок до перемоги.

Всі небайдужі люди України надають  благодійну допомогу у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення.

Працівники Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників не залишилися осторонь цієї важливої справи: на підготовку бійців для прикордонної застави в АТО у смт Оршанець  було передано 40 комплектів термобілизни, 175 пар теплих зимових носків на суму 7,5 тис. гр.; у фонд «Оживи мрію» м. Києва, що допомагає військовій частині міста Краматорськ Донецької області, передано на додаткове харчування солдатів в зоні АТО 1800 гр. У нещодавно створений госпіталь (Дахнівка) для поранених в зоні АТО передано 20 комплектів постільної білизни, спеціальне медичне ліжко вартістю 5000 гр.

Детальніше...
 
ВІРТУАЛЬНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ Надрукувати
Новини інституту
16.03.2015

 У рамках роботи віртуальної Школи професійного становлення молодого педагога з метою підвищення професійної майстерності молодих учителів відбулося обговорення віртуального майстер-класу з української літератури з теми «О. Довженко «Україна в огні», який представила Світлана Вікторівна Здор, учитель української мови та літератури Черкаського колегіуму «Берегиня» Черкаської міської ради.

Обговорення віртуального майстер-класу проводилося на базі опорного навчального закладу з питань упровадження інформаційно-комунікаційних технологій Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Черкаської районної ради Черкаської області (Т.А. Завалко, директор школи) і Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради (Н.В. Розіна, методист-модератор віртуальної школи професійного становлення молодого педагога) та участю І.П. Кучеренко, методиста районного відділу освіти, відповідального за роботу з молодими учителями з української мови та літератури. Заклади працювали у режимі он-лайну, здійснювався прямий візуальний і звуковий зв’язок.

Детальніше...
 
Програма педагогічної майстерності та досягнення вчителів шкіл Євразії та Південної Азії Надрукувати
Новини МОН:
16.03.2015
Детальніше...
 
СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ – 2015 Надрукувати
Новини інституту
13.03.2015

 12 березня 2015 р. об 11:00 у Київському Палаці дітей та юнацтва відбулося урочисте відкриття Шостої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2015».

         Організаторами виставки стали Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Компанія «Виставковий Світ».

Виставка «Сучасні заклади освіти» є широкомасштабним професійним заходом в Україні, який представляє найбільшу кількість національних вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, закладів післядипломної педагогічної освіти, а також закордонних навчальних закладів та освітніх агенцій, наукових установ, підприємств, що презентують технічне обладнання та програми для впровадження в освітню практику, тому розпорядженням Кабінету Міністрів України виставці «Сучасні заклади освіти» з 2010 року офіційно надано статус міжнародної та включено до переліку міжнародних виставок, що проводяться в Україні.

Детальніше...
 
Інтернет-конференція «Система роботи закладу позашкільної освіти з патріотичного виховання» Надрукувати
Новини інституту
11.03.2015

Повідомляємо, що відповідно до плану роботи інституту  у  квітні 2015 року на Черкаському освітянському порталі (сайті Черкаського ОІПОПП) буде проходити  Інтернет-конференція  «Система роботи закладу позашкільної освіти з патріотичного виховання». До участі в Інтернет-конференції запрошуються  спеціалісти, методисти відділів освіти які відповідають за діяльність закладів позашкільної освіти,  працівники позашкільних навчальних закладів, які  мають  напрацювання або досвід роботи із зазначеної проблеми.

Конференція спрямована на пошук та популяризацію ефективних систем роботи позашкільних навчальних закладів Черкаської області  з патріотичного виховання.

Детальніше...
 
«ОСОЗНАНИЕ КРАСОТЫ СПАСЕТ МИР» Надрукувати
Новини інституту
05.03.2015

 5 березня  2015 року в обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся семінар активного громадського діяча, почесного члена Черкаської міської громадської організації «Ліга Культури» Емми Піньковської «Проблема миролюбності і толерантності в період соціокультурних змін».

Семінар проходив у рамках проекту «Розвиток освітнього простору Черкащини, зокрема культурно-просвітницької   програми «Культура взаємин», розпочатої в обласному інституті у 2014 році.

Детальніше...
 
Звертаємо Вашу увагу! Надрукувати
Новини інституту
04.03.2015
Планові курси підвищення кваліфікації при Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради для педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, загальноосвітніх та спеціальних закладів інтернатного типу проводяться згідно графіків БЕЗКОШТОВНО!

 

 
Науково-практичний семінар «Кордоцентризм – основа класичної педагогіки» Надрукувати
Новини інституту
03.03.2015

 27 лютого 2015 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради в рамках діяльності Обласного центру Гуманної Педагогіки було проведено науково-практичний семінар «Кордоцентризм – основа класичної педагогіки».

Метою семінару було осмислення перспектив розвитку національної освіти на засадах традиційного українського світогляду в педагогіці – філософії серця – як визначальної основи цілісного та гармонійного життя людини.

У семінарі взяли участь майже 100 учасників, серед яких науковці кафедр, заступники директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів, методисти та резерв керівних кадрів дошкільних навчальних закладів, вчителі початкових класів та вчителі образотворчого мистецтва.

Детальніше...
 
Семінар-тренінг «Уроки для сталого розвитку. Школа друзів планети» Надрукувати
Новини інституту
26.02.2015
 Відповідно до плану роботи Черкаського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради  та на виконання плану роботи благодійної організації «Вчителі за демократію та партнерство» (ВДП), (Україна) та «Глобальний план дій» (ГПД),  (Швеція) за підтримки Агенції з питань розвитку співпраці SIDA (Міністерства закордонних справ Швеції)  24 лютого 2015 року  у Черкасах  на базі Черкаського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти педагогічних працівників  відбувся  черговий семінар-тренінг для педагогічних працівників навчальних закладів області з питання упровадження курсу «Уроки для сталого розвитку. Школа друзів планети».
Детальніше...
 
Педагогічні читання «Роль учителя і школи у вихованні школярів за педагогічною спадщиною Захаренка Надрукувати
Новини інституту
23.02.2015
    13 лютого 2015 року  методичним кабінетом відділу освіти Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації проведено педагогічні читання з теми «Роль учителя і школи у вихованні школярів за педагогічною спадщиною О.А.Захаренка» як підсумковий акорд декади пам’яті Олександра Антоновича Захаренка, яка відбулася в кожному навчальному закладі району. Учасниками читань були керівники навчальних закладів, їх заступники, лауреати районної премії О.А.Захаренка, вчителі, учні Авторської О.А.Захаренка середньої школи с.Сахнівки. Особливого піднесення, значимості педагогічним читанням надала участь Сергія Олександровича Захаренка, доцента кафедри загальної педагогіки і психології навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського університету імені Богдана Хмельницького, кандидата педагогічних наук,  сина Олександра Антоновича Захаренка, Ольги Володимирівни Крутенко, доцента кафедри педагогіки Черкаського інституту післядипломної освіти педагогічних працівників.
Детальніше...
 
Реєстрація на ЗНО-2014 станом на 16.02.2015 Надрукувати
Новини інституту
16.02.2015
Реєстрація на ЗНО-2014 станом на 16.02.2015
Детальніше...
 
Фінальний етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка Надрукувати
Новини інституту
14.02.2015

  14 лютого 2015 року в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради проходив фінальний етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У ньому брали участь 35 учасників:

 

 - 19 учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області;

 - 2 учні професійно–технічних навчальних закладів;

 - 14 студентів вищих навчальних закладів.

 

 

Детальніше...
 
Інтернет-конференція для молодих педагогів області «Форми і методи виховання правосвідомості учнів.. Надрукувати
Новини інституту
10.02.2015

Повідомляємо, що відповідно до плану роботи інституту 27 лютого 2014 року на сайті віртуальної школи професійного становлення молодого педагога буде проходити Інтернет-конференція за темою: «Форми і методи виховання правосвідомості учнів у позакласній роботі».

Мета конференції – узагальнення досвіду професійного саморозвитку молодих педагогів.

Детальніше...
 
Семінар-тренінг для педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів з питання упровадження.. Надрукувати
Новини інституту
09.02.2015
 Відповідно до плану роботи Черкаського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради  та на виконання плану роботи благодійної організації «Вчителі за демократію та партнерство» (ВДП), (Україна) та «Глобальний план дій» (ГПД),  (Швеція) за підтримки Агенції з питань розвитку співпраці SIDA (Міністерства закордонних справ Швеції)  4-5 лютого 2015 року  у Черкасах  на базі Черкаського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти педагогічних працівників  відбувся семінар-тренінг для педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів з питання упровадження програми «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку». У ньому взяли участь 32 педагоги з 16-и районів і міст області. 
Детальніше...
 
Відбулося третє засідання робочої групи щодо апробації авторських методик Надрукувати
Новини інституту
04.02.2015
 03 лютого 2015 року відбулося третє розширене засідання робочої групи спеціалістів психологічної служби закладів освіти Черкаської області з питань апробації авторських ігрових та діагностичних методик, в роботі якого взяли участь 27 осіб: представники установ освіти і навчальних закладів Черкаської області,  обласної ПМПК, а також Майборода Галина Яківна, професор кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Інституту педагогіки освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, кандидат педагогічних наук, яка здійснює науковий супровід процесу апробації авторських методик.
Детальніше...
 
Інтернет-семінар для керівників навчальних закладів Надрукувати
Новини інституту
03.02.2015
Повідомляємо, що відповідно до річного плану Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників проводить інтернет-семінар для керівників навчальних закладів «Демократизація освіти: партнерська взаємодія навчального закладу з громадою».
Детальніше...
 
Прапор Доброчинності у ЗОШ №6 Надрукувати
Новини інституту
02.02.2015

 27 січня у Золотоніській ЗОШ №6 відбувся патріотичний захід: передача обласного Прапора Доброчинності від учнівського самоврядування Черкаської школи  №26 волонтерам ЗОШ №6. Учнівський та педагогічний колектив з перших днів підтримують патріотичний дух бійців у зоні АТО.

Волонтери школи  №6 – активні та ініціативні. Право отримати прапор було доручено кращим волонтерам Попович Анастасії, Поліщук Ані і зовсім маленьким волонтерам з 2-А класу Харченко Мирославі, Сидорець Максиму.

Презентацію волонтерської роботи робили досвідчені волонтери 10 класу Брова Альона  і Неліна Ірина.

Подяку за організацію волонтерської роботи отримала від відділу освіти  Нестеренко Тетяна Степанівна.

ЗОШ №6 горда тим, що їм випала честь отримати прапор України зі словами подяки від бійців батальйону «Айдар» і обласний Прапор Доброчинності. Цей прапор – відповідь на наші добрі справи українських солдат, які захищають суверенність України.

Прапор Доброчинності побуває в усих навчальних закладах міста, а 6 лютого волонтери передадуть у Ватутіно.

 

Н.В.Строкань, завідуюча методичним кабінетом

 
Національний 3G оператор «Інтертелеком» - партнер учнівських олімпіад з інформаційних технологій Надрукувати
Новини МОН:
02.02.2015

 Національний 3G оператор «Інтертелеком» за підтримкою Міністерства освіти і науки України виступив партнером учнівських олімпіад з інформаційних технологій в 17 областях країни. Дана ініціатива є частиною соціального проекту компанії по підтримці освіти молодого покоління українців.

В ході проекту були проведені ознайомчі семінари про розвиток інформаційних технологій в Україні. Також старшокласники ознайомилися з унікальними технологіями, які впроваджуються оператором, з надання послуг зв'язку третього покоління.

За підтримки Інституту інноваційних технологій компанія «Інтертелеком» провела урочисте нагородження переможців олімпіади - фіналістів Всеукраїнського конкурсу.

Детальніше...
 
Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015» Надрукувати
Новини інституту
30.01.2015

 У цьому році в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» взяли участь найкращі учителі. Серед учасників  конкурсу немає людей випадкових. Для кожного з них школа – це життя, а вчительський талант – це насамперед, покликання і невтомна праця, що не може звершитись в якійсь єдиній миті чи дні.

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 01.10.2014  № 210 «Про проведення в області І та ІІ турів всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015» з 01 по 25 грудня 2014 року відбувся  дистанційний відбірковий  етап  обласного туру Конкурсу.

У ІІ (обласному) турі ХХ  Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015» взяло участь 79 вчителів правознавства, хімії, образотворчого мистецтва, української мови і літератури із усіх районів та міст нашої Черкащини.

Детальніше...
 
25 січня 2015 року відбувся Євроквест «Черкаси- Європа-транзит» Надрукувати
Новини інституту
27.01.2015
 Учасниками цього інтелектуального змагання стали учні 10-11 класів та їх керівники з усіх регіонів Черкащини.

Квест– це інтелектуально-динамічна гра, яка полягає у проходженні командою вказаного маршруту за умови виконання спеціальних завдань.

У нашому випадку — це цілеспрямований інтелектуальний маршрут з європейським вектором, проходження перешкод та надання відповідей щодо питань інтеграції України до європейського простору.

Дане змагання дало можливість розширити знання про особливості різних країн Європи, висловити свої думки щодо бачення майбутнього своєї держави, отримати колосальний заряд оптимізму, об’єднати свої знання про Євросоюз зі знаннями учнів різних куточків Черкащини для спільної перемоги команди. Етапи змагань:

Детальніше...
 
Підсумковий (загальнонаціональний) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика Надрукувати
Новини інституту
26.01.2015
 24 січня в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбувся підсумковий (загальнонаціональний) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У ньому взяло участь двадцять сім найздібніших, найпрацьовитіших учнів із 3-го по 11 клас, три учні професійно-технічних навчальних закладів, п’ятнадцять студентів вищих навчальних закладів.
Детальніше...
 
22 січня - День Соборності України! Надрукувати
Новини інституту
22.01.2015
 Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки. 
Із методичними матеріалами можна познайомитися у розділі "Науково-методичне забезпечення закладів освіти - Учителі-предметники - Історія України. Всевітня історія".
 
Шануймося браття, бо ми того варті! 
 
Слава Україні!
 
Актуальні питання розвитку професійної компетентності спеціалістів психологічної служби Надрукувати
Новини інституту
21.01.2015
 20 січня 2015 року на базі Черкаського ОІПОПП в рамках роботи обласного методичного об’єднання відбулося засідання методичної секції керівників психологічних служб районів (міст) «Організаційно-методичні моделі розвитку професійної компетентності спеціалістів психологічної служби». Участь у роботі методичної секції взяли 26 представників психологічної служби області (методисти з психологічної служби, завідувачі ОПМПК, директори (завідувачі) центрів практичної психології і соціальної роботи, практичні психологи), завідувач кафедри психології Черкаського ОІПОПП Валентина Іванівна Коновальчук, а також 2 представники Черкаського обласного військового комісаріату.
Детальніше...
 
Обласний семінар для директорів загальноосвітніх навчальних закладів Надрукувати
Новини інституту
17.01.2015
 З 14 до 16 січня 2015 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбувся обласний семінар для директорів загальноосвітніх навчальних закладів, які призначені у 2015 році, з питання «Сучасні технології управлінської діяльності у роботі керівника навчального закладу».
Детальніше...
 
VІІ Різдвяні педагогічні зустрічі Надрукувати
Новини інституту
14.01.2015

 14 січня 2015 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбулися VІІ Різдвяні педагогічні зустрічі. За традицією, вони були присвячені пам’яті Олександра Захаренка. Тема заходу – «Педагогіка Олександра Захаренка як джерело ідей для сучасного керівника навчального закладу».

На Різдвяні зустрічі були запрошені новопризначені директори навчальних закладів міст та районів Черкаської області. Серед гостей – Фурман Ольга Яківна, заступник директора Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації; Десятов Тимофій Михайлович, завідувач кафедри загальної педагогіки і психології Навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доктор педагогічних наук, професор; Захаренко Сергій Олександрович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної педагогіки і психології Навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького; Панченко Світлана Федорівна, директор Будинку вчителя; Рибалка Іван Леонідович, директор Авторської Олександра Захаренка середньої школи с. Сахнівка Корсунь-Шевченківського району. Делегацію Корсунь-Шевченківського району очолила Юркунас Лариса Василівна, начальник відділу освіти Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації.

Детальніше...
 
УКРАЇНО-ШВЕДСЬКИЙ ПРОЕКТ «ОСВІТА ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В ДІЇ» РОЗПОЧАВ ОСВІТНЮ СПІВПРАЦЮ З ПРООН Надрукувати
Новини інституту
05.01.2015
У мережі шкіл проекту “Освіта для сталого розвитку в дії” проводитимуть окремі заняття з енергоефективності освітлення за Програмою розвитку ООН в Україні. “Проект «Трансформація ринку у напрямі енергоефективного освітлення» розробив комплект інформаційних матеріалів для навчальних закладів. До нашої організації звернулися за допомогою в розробці методичних рекомендацій для учителів — як ефективно використовувати ці матеріали на заняттях. А також, щоб залучити до співпраці мережу шкіл нашого проекту, у якому на сьогодні близько 800 закладів. Така співпраця — додатковий інструмент для поширення ідей сталого розвитку, зокрема і щодо енергоефективності”.
Детальніше...
 
Федерація баскетболу Черкаської області провела суддівський семінар для вчителів фізкультури Надрукувати
Новини інституту
05.01.2015

 Федерація баскетболу Черкаської області, спільно з МГО «Країна Баскетболія» провела суддівський семінар для вчителів фізкультури.

Мова йде про викладачів, які проходять підвищення кваліфікації на базі Черкаського інституту післядипломної освіти. Зустріч також відбулася на базі цього інституту. Шкільним викладачам пощастило з лекторами, адже двогодинний урок проводили арбітри Суперліги Олександр та Євгеній Нагорні. 

Детальніше...
 
Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць» Надрукувати
Новини інституту
30.12.2014

 За підтримки Міністерства освіти і науки України Посольством Литовської Республіки в Україні спільно з Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця» у жовтні-грудні 2014 року проводився ІІ Всеукраїнський конкурс есе «Я – європеєць».

Конкурс проходив серед учнівської молоді

8-11 класів загальноосвітніх та вихованців позашкільних навчальних закладів України, членів молодіжних громадських організацій.

Переможці Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць» у січні 2015 року нагороджуватимуться у Посольстві Литви в Україні дипломами і цінними подарунками. За рішенням журі Конкурсу автори кращих робіт, які зайняли І місця, будуть запрошені до участі у міжнародній поїздці до Литовської Республіки в рамках культурного обміну.

 

Приємно бачити серед переможців конкурсу учнів Черкащини:

 

Детальніше...
 
Інклюзивна освіта в Черкаській області: розвиток партнерства Надрукувати
Новини інституту
25.12.2014

 З урахуванням основних тенденцій щодо змін у системі освіти дітей з особливими освітніми потребами психологічний і соціальний супровід інклюзивного навчання як напрями діяльності практичних психологів і соціальних педагогів які потребують підвищеної уваги. Саме тому актуальності набуває питання підвищення рівня професійної компетентності спеціалістів психологічної служби з питань інклюзивної освіти, зокрема щодо врахування особливостей розвитку та освітніх і соціальних потреб дітей з особливими освітніми потребами та їх батьків в організації соціального-педагогічного супроводу учнів в умовах інклюзивного навчання. Важливим також є й налагодження співпраці між навчальними закладами і сім’ями, в яких виховуються діти з особливими освітніми потребами, та спеціалістами психолого-медико-педагогічних консультацій, що сприятиме підвищенню рівня ефективності психолого-педагогічного супроводу, створенню умов для розширення спектру корекційних і розвивальних послуг, задоволення освітніх потреб дітей з особливостями психічного та фізичного розвитку.

З огляду на актуальність означених вище питань в рамках курсів підвищення кваліфікації соціальних педагогів закладів освіти Черкаської області на базі обласної психолого-медико-педагогічної консультації відбувся Круглий стіл «Міжгалузевий та міжсекторальний підхід в організації психолого-педагогічного супроводу інклюзивного навчання». В роботі Круглого столу взяли участь 17 соціальних педагогів закладів освіти Черкаської області різного типу (Центру розвитку дитини, ЗНЗ, НВК, закладів інтернатного типу, ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ р.а.), завідувач обласного центру практичної психології і соціальної роботи Черкаського ОІПОПП, 2 представники Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру, завідувач та 5 спеціалістів обласної ПМПК.

Детальніше...
 
Виставка «Барви зимових свят» Надрукувати
Новини інституту
22.12.2014

 18 грудня 2014 року у Черкаському обласному краєзнавчому музеї вихованці Зразкової художньої студії декоративно-прикладного мистецтва «Сходинки» Черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру представили на розгляд черкасців та гостей міста свої творчі роботи на виставці «Барви зимових свят». Кожний витвір пронизаний частинкою дитячої душі, настроєм і творчим натхненням. Відкриття виставки – це яскраве свято дитячої творчості та фантазії авторських робіт, виконаних у різних техніках: ліплення з глини, витинанка, соломоплетіння, авторської ляльки та лялька-мотанка.

Всі бажаючі можуть відвідати музей і отримати естетичну насолоду від щирої дитячої творчості та цікавих неординарних творчих рішень, в яких органічно поєднуються традиції та сучасність декоративного мистецтва.

 

Детальніше...
 
Конкурс на кращий дитячий малюнок «Намалюю казку» Надрукувати
Новини інституту
22.12.2014

 На базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників 15.12.2014 року відбувся щорічний конкурс на кращий дитячий малюнок «Намалюю казку» серед дітей з особливими освітніми потребами – вихованців спеціальних шкіл-інтернатів. В конкурсі взяли участь 73 дитини з особливими освітніми потребами. 20 переможців та лауреатів конкурсу отримали подарунки від колективу інституту 19 грудня на день Святого Миколая.

Детальніше...
 
Науково-методична конференція «Методологічні засади становлення освітнього простору регіону» Надрукувати
Новини інституту
22.12.2014

 18 грудня 2014 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбулася обласна науково-методична конференція «Методологічні засади становлення освітнього простору регіону».

Метою конференції було осмислення проблем сучасного стану національної системи освіти, виявлення наукового підґрунтя моделювання освітнього простору, визначення цілей і стратегій навчання та виховання.

У конференції взяли участь понад 120 учасників, серед яких науковці кафедр, методисти інституту, вихователі дошкільних навчальних закладів, вчителі початкових класів, математики та інші.

Детальніше...
 
Список переможців ІІІ етапу ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика Надрукувати
Новини інституту
16.12.2014
13 грудня 2014 року  відбувся ІІІ етап ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому  взяло участь 95 найталановитіших учасників – учні із 3 по 11 клас – переможці 2-го (районного/міського) етапу.

Учасники Конкурсу показали досконалі знання теоретичного матеріалу, продемонстрували вміння користуватися засобами рідної мови, її стилями, а також – знання фонетичної, лексичної, словотворчої, граматичної та правописної системи української мови.

Творчі роботи переможців вирізнялися глибоким змістом, досконалою формою, самостійністю висновків, виявленням активної життєвої позиції авторів.

Детальніше...
 
Підготовчі експрес-курси для вчителів ЗНЗ Звенигородського району із "Християнстиянської етики" Надрукувати
Новини інституту
15.12.2014

 Із метою формування у дітей та молоді високоморальних якостей, патріотичної та громадянської свідомості, ціннісних орієнтирів, які ведуть людину шляхом пізнання Істини, Добра, Любові, Милосердя, актуальною залишається тема вивчення предметів духовно-морального спрямування, складовою яких є спеціальний курс «Християнська етика».

         За ініціативи відділу освіти Звенигородської районної державної адміністрації (лист-звернення «Про необхідність проведення курсів з основ християнської етики» №672/01-03 від 27.08.2014) та співпраці із Обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників із 17 жовтня по 12 грудня 2014 року були проведені підготовчі експрес-курси для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів Звенигородського району із навчального предмету «Християнська етика».

Детальніше...
 
ХV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика Надрукувати
Новини інституту
13.12.2014

13 грудня 2014 року колектив Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради урочисто зустрів учасників ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, які знають, що рідне слово дає силу, зцілює душу, підтримує надію на краще.

Наші діди та прадіди мріяли, що українська мова заграє всіма барвами в майбутніх поколіннях. Спрaвдилися їхні мрії: мовa живе й розквітaє в держaві та продoвжує надихати молоде покоління на відрoдження слави Укрaїни. А ще Конкурс має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Цього року у ІІІ етапі взяло участь 95 найталановитіших учасників – учні із 3 по 11 клас – переможці 2-го (районного/міського) етапу.


 

Детальніше...
 
Науково-практичний семінар практичних психологів та соціальних педагогів Надрукувати
Новини інституту
11.12.2014

9 грудня 2014 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбувся науково-практичний семінар практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти інтернатного типу на тему: «Система роботи спеціалістів психологічної служби щодо підготовки до самостійного життя вихованців інтернатних закладів». В ході семінару методист-практичний психолог ОЦППСР В.М.Боголій, ознайомив учасників семінару з  особливостями роботи фахівців психологічної служби щодо підготовки до самостійного життя вихованців інтернатних закладів.

 

Детальніше...
 
“ПРАПОР ДОБРОЧИННОСТІ” У ЗОЛОТОНОШІ Надрукувати
Новини інституту
10.12.2014

 «Прапор Доброчинності» розпочав свою ходу ще зовсім недавно. За ініціативи учнівського самоврядування Черкаських спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №28 та загальноосвітньої І-ІІІ ступенів № 15 Черкаські школи зібрали 100000 гривень на протез воїну АТО, за що отримали Прапор Доброчинності від голови  Черкаської обласної державної адміністрації Юрія Олеговича Ткаченка та голови обласної ради Валентини Михайлівни Коваленко з побажанням передавати прапор від школи до школи за добрі справи.

Наступною зупинкою прапора стала Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3  Черкаської міської ради, учні якої за один день висадили 11000 дерев. Потім прапор отримали Авторська О.А.Захаренка середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Сахнівка Корсунь-Шевченківської районної ради  і Звенигородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Звенигородської районної ради.

8 грудня 2014 року відбулася передача «Прапора Доброчинності» від учнівського самоврядування  Звенигородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Звенигородської районної ради Золотоніській загальноосвітній санаторній школі-інтернату І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради. 

Детальніше...
 
Переможці ІІІ (обласного) етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка Надрукувати
Новини інституту
03.12.2014

ПЕРЕМОЖЦІ

ІІІ (обласного) етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської

та студентської молоді імені Тараса Шевченка

 

29 листопада 2014 рік
Детальніше...
 
Про Шосту Міжнародну виставку «Сучасні заклади освіти – 2015» Надрукувати
Новини МОН:
20.11.2014
Шановні колеги!
12-14 березня 2015 р. у Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13) відбудеться Шоста Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2015».
Організатори: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Компанія «Виставковий Світ». (лист МОН України №1/9-515 від 07.10.2014 – див. Додаток 1).
Розпорядженням Кабінету Міністрів України виставці «Сучасні заклади освіти» з 2010 року офіційно надано статус міжнародної та включено до переліку міжнародних виставок, що проводяться в Україні.
Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» за своїм фаховим і науковим рівнем, змістовністю науково-практичної та ділової програми з найбільш важливих та актуальних питань галузі освіти, чисельністю учасників усіх ланок освіти та кількістю відвідувачів визнана найбільш рейтинговою та широкомасштабною в Україні.
До участі у конкурсах і заходах виставки запрошуються навчальні заклади та наукові установи України, закордонні навчальні заклади, агенції освіти за кордоном, регіональні і муніципальні органи управління освітою, наукові та навчально-методичні центри, асоціації, фонди, виробники і дистриб’ютори засобів навчання, програм, проектів та рішень для освіти.
Детальніше...
 
Плекаймо у своїх серцях доброту і милосердя…. Надрукувати
Новини інституту
12.11.2014

Співчувати,  любити,  бути добрим,  відкинувши власні інтереси й проблеми, поспішати на допомогу іншим - справді людський крок, на який, на жаль, у реальному житті далеко не кожен здатний. Мабуть, саме тому благодійність завжди в народі вважалася й уважається вищою чеснотою, а ті, хто здатні на неї, здобувають  щиру шану й пам'ять. Так, наприклад, «золотими літерами» в народній пам'яті записані імена Костянтина Острозького, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Олексія Бобринського та багатьох інших. На кошти цих благодійників свого часу будувалися лікарні, церкви й монастирі, друкувалися книги, рятувалися життя. Інші ж тисячі й тисячі благодійників, які колись ставали й нині продовжують ставати на шлях творення й примноження добра в цьому світі, також не забуваються.

Наразі  справді неоціненною благодійною справою є допомога учасникам АТО, адже війна ще не закінчилася і будь-яка допомога – це крок до перемоги.

Всі небайдужі люди України надають  благодійну допомогу у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення.

Працівники Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників не залишилися осторонь цієї важливої справи: на підготовку бійців для прикордонної застави в АТО у смт Оршанець  було передано 40 комплектів термобілизни, 175 пар теплих зимових носків на суму 7,5 тис. гр.; у фонд «Оживи мрію» м. Києва, що допомагає військовій частині міста Краматорськ Донецької області, передано на додаткове харчування солдатів в зоні АТО 1800 гр. У нещодавно створений госпіталь (Дахнівка) для поранених в зоні АТО передано 20 комплектів постільної білизни, спеціальне медичне ліжко вартістю 5000 гр.

Не залишаймось байдужими ….Будьмо патріотами  своєї держави і плекаймо  у своїх серцях  доброту і милосердя….

 

 

Детальніше...
 
Інструктивно-методичні матеріали для організації роботи щодо забезпечення інформаційної безпеки... Надрукувати
Новини інституту
15.09.2014

 

Інструктивно-методичні матеріали для організації роботи щодо забезпечення інформаційної безпеки дітей та учнівської молоді на сторінці: http://oipopp.ed-sp.net/component/option,com_metod/metodTask,metodDetails/catid,1092/metodId,2047/Itemid,51/

 
Готуємося до нового навчального року Надрукувати
Новини інституту
28.08.2014

 

Методичні рекомендації до нового навчального року на сторінці:  http://oipopp.ed-sp.net/content/view/3497/78/

 
Cписок науково-методичних видань до 2014-2015 н. р. Надрукувати
Новини інституту
21.08.2014

Cписок науково-методичних видань до 2014-2015 н. р.

Всі видання розміщені на сайті "Електронна бібліотека методичної літератури ЧОІПОПП" - http://library.ippro.com.ua/

Детальніше...
 
Новий відкритий веб-журнал про сучасну освіту та розвиток Надрукувати
Новини МОН:
07.03.2014
 Інформуємо про новий відкритий веб-журнал про сучасну освіту та розвиток - Educlub.com.ua «Освітній клуб». На його сторінках висвітлюються сучасні підходи та інноваційні технології навчання і виховання, надаються методичні поради педагогам і батькам, консультації фахівців з актуальних проблем педагогіки і психології.
Ресурс постійно поповнюється світовими новинами про середню освіту,  інтерв'ю провідних українських та зарубіжних фахівців про новітні освітні технології, які на сьогодні складають унікальний науково-практичний доробок галузі освіти.
Educlub.com.ua також діє як майданчик для висвітлення власних думок про освіту для всіх бажаючих.
Повну інформацію про веб-журнал представлено на веб-сайті: http://educlub.com.ua/
 
Про кредитно-модульну систему неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників Надрукувати
Новини інституту
28.08.2012

 

Наказ ГУОН  від 14.06.2012 №272 "Про апробацію Положення про кредитно-модульну систему неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників Черкаської області".

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ про кредитно-модульну систему  неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників Черкаської області

 
Колекція цифрових ресурсів
Науково-методичне забезпечення закладів освіти
Участь у проектах
Передовий педагогічний досвід
Структурні підрозділи інституту
План роботи інституту
Курси підвищення кваліфікації
Центр економічної освіти та євроінтеграції
Дистанційне навчання
ЗНО та моніторинг якості освіти
Журнал "Педагогічний вісник" (ЧОІПОПП)
Ліга старшокласників
Конкурси Ліги старшокласників Черкащини
Віртуальна школа
Віртуальний музей О.А.Захаренка
Фотогалерея
Корисні посилання
Мапа сайту
Державні закупівлі
Мапа статей
Мапа ресурсiв
Мапа методичних документiв
Чи готові Ви у даний час пройти сертифікацію Вашої педагогічної діяльності
 
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
Випадкове фото:

Весняний вернісаж на Черкащині

Архів новин
Generated in 4.19517 Seconds