Новини
Час вибрав їх Надрукувати
Новини інституту
21.11.2014
 Час вибрав їх, найкращих, найрозумніших,  найвідповідальніших захищати  Батьківщину...

Ті, хто знаходиться в пеклі на  сході України, стали не такими, якими могли бути без війни,  а тільки кращими, бо того, кого випробував Бог на міцність, чесність, вірність побратимам, ніякі сили не зможуть зробити гіршими.  Сьогодні вся Україна вдячна їм, нашим воїнам, мужнім, витривалим, які через нелегкі випробування, смерть своїх друзів загартували свої  серця і душі для захисту рідної землі.

     Серед усіх учасників воєнних дій на Сході є жителі Золотоноші,  випускники загальноосвітньої школи № 5, якими ми гордимося, за долі яких хвилюємося і молимося.

     З великою вірою в те, що вони переможуть, вистоять і ворог ніколи не ступить на золотоніську землю, воює під Дебальцеве Сергій Михайлов. Оптимістичний, цілеспрямований, наполегливий, не втрачає віру в добро, не падає духом там, де кожного дня лунають постріли,  гинуть друзі,  де хвилини під «Градами»   здаються вічністю.

    Нещодавно відправився в зону АТО випускник  школи Олександр Пустовіт.  Він не вважає себе героєм, бо надто скромний і добрий, та зумів знайти в собі силу і мужність, попри всі бажання поставив любов до України  на перше місце. Учні та вчителі школи вважали за честь допомогти захиснику України грошима на військове спорядження.

Детальніше...
 
ОСВІТЯНИ ЧЕРКАЩИНИ ВІДЗНАЧАЮТЬ РІЧНИЦЮ МАЙДАНУ ТА ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ Надрукувати
Новини інституту
21.11.2014
 З метою утвердження в Україні ідеалів свободи й демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні на початку XXI століття, а також вшанування мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким в Україні встановлено свято — День Гідності та Свободи, що відзначатиметься щорічно 21 листопада.
        Освітяни Черкащини гідно відзначають цю знаменну подію.
Детальніше...
 
Про відзначення 81 роковин Голодомору та вшанування пам’яті тих, хто чинив супротив геноциду Надрукувати
Новини інституту
20.11.2014

 На виконання Указу Президента України від 29 жовтня 2014 року № 830/2014 «Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв Голодоморів» та з метою гідного  вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу надсилаємо для використання у навчально-виховній роботі методичні рекомендації, підготовлені Українським інститутом національної пам’яті.

За рекомендаціями Міністерства освіти і науки України протягом  20-22 листопада 2014 року пропонуємо провести в навчальних закладах області:

- уроки пам’яті, уроки-реквієм;

- тематичні виховні години, бесіди, години інформування;

організувати:

- хвилину мовчання «Запали свічку пам’яті!»;

-  перегляди кінофільмів про Голодомор 1932-1933 років в Україні;

оформити:

- відповідні тематичні експозиції;

-  виставки книг та фотодокументів.

Додаток на 6-ти арк.

 

Ректор                                                      Н.М. Чепурна

 

Степанова Н.М., 640590


 

Детальніше...
 
Про Шосту Міжнародну виставку «Сучасні заклади освіти – 2015» Надрукувати
Новини МОН:
20.11.2014
Шановні колеги!
12-14 березня 2015 р. у Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13) відбудеться Шоста Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2015».
Організатори: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Компанія «Виставковий Світ». (лист МОН України №1/9-515 від 07.10.2014 – див. Додаток 1).
Розпорядженням Кабінету Міністрів України виставці «Сучасні заклади освіти» з 2010 року офіційно надано статус міжнародної та включено до переліку міжнародних виставок, що проводяться в Україні.
Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» за своїм фаховим і науковим рівнем, змістовністю науково-практичної та ділової програми з найбільш важливих та актуальних питань галузі освіти, чисельністю учасників усіх ланок освіти та кількістю відвідувачів визнана найбільш рейтинговою та широкомасштабною в Україні.
До участі у конкурсах і заходах виставки запрошуються навчальні заклади та наукові установи України, закордонні навчальні заклади, агенції освіти за кордоном, регіональні і муніципальні органи управління освітою, наукові та навчально-методичні центри, асоціації, фонди, виробники і дистриб’ютори засобів навчання, програм, проектів та рішень для освіти.
Детальніше...
 
ВІРТУАЛЬНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ МОЛОДИХ ПЕДАГОГІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЧЕРКАЩИНИ Надрукувати
Новини інституту
19.11.2014

 Одним із основних завдань сучасної школи є формування ключових компетентностей учнів, адже саме від них залежить наскільки діти будуть адаптовані до соціального середовища, здатні оперативно приймати правильне рішення в нестандартних ситуаціях, уміти аналізувати й контролювати власну діяльність та робити правильні висновки в умовах прискорення темпів розвитку.

Надзвичайну роль у формуванні компетентностей учнів початкової школи відіграє педагог, який може мислити креативно і прогресивно, прогнозувати результати своєї діяльності й моделювати навчально-виховний процес на основі досягнень сучасної педагогічної науки.

Для підвищення ефективності самоосвітньої діяльності молодого педагога на Черкаському освітянському порталі обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників функціонує розділ «Віртуальна школа професійного становлення молодого педагога».  Віртуальна школа  створена для організації дистанційної форми методичної роботи з молодими вчителями. Педагогам надається  можливість скористатися Інтернет-скринькою корисної інформації; у дистанційному консультпункті отримати відповіді на різні питання навчально-виховної діяльності; долучитися до перегляду віртуального майстер-класу та інших Інтернет-заходів у режимі он-лайн, а також висловити власні думки з актуальних питань педагогічної діяльності шляхом участі у дискусійних форумах та експрес-опитуваннях.

18 листопада 2014 року в рамках роботи віртуальної Школи професійного становлення молодого педагога відбулися перегляд та обговорення віртуального майстер-класу з природознавства В.В.Майстер, учителя початкових класів Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №32 Черкаської міської ради.

Детальніше...
 
ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР ЮНИХ ЗНАВЦІВ КУРСУ «ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ» Надрукувати
Новини інституту
19.11.2014

 13-15 листопада 2014 р.  у місті Дніпропетровськ на базі Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля відбувся перший всеукраїнський Турнір юних знавців курсу «Фінансова грамотність».

Участь у Всеукраїнському змаганні знавців фінансової грамотності взяли 14 збірних команд старшокласників з різних областей: Київської (2 команди), Сумської, Харківської, Донецької, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Миколаївської, Черкаської, Херсонської. Дніпропетровщину представили дві команди: фінансово-економічного ліцею і загальноосвітньої школи № 16. 

Співорганізаторами Турніру виступили: Міністерство освіти і науки України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Національний банк України  та Університет банківської справи НБУ,  Комітет Верховної Ради України з питань фінансів та банківської діяльності,   Дніпропетровська обласна рада, Департамент освіти і науки Дніпропетровської  обласної  та міської державної адміністрації, а також Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  та Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля.

Детальніше...
 
Семінар «Співпраця спеціальних та загальноосвітніх навчальних закладів як чинник... Надрукувати
Новини інституту
19.11.2014

 18 листопада 2014 року згідно річного плану на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся обласний науково-практичний семінар з теми «Співпраця спеціальних та загальноосвітніх навчальних закладів як чинник ефективного впровадження інклюзивного навчання». Участь у семінарі взяли методисти спеціальних дошкільних навчальних закладів, заступники директорів спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, заступники директорів загальноосвітніх шкіл, де впроваджується інклюзивне навчання, методисти відділів освіти та завідувачі районних ПМПК, які відповідають за інклюзивне навчання.

Детальніше...
 
Майстер- клас «Дослідницький практикум на уроках природознавства в початкових класах» Надрукувати
Новини інституту
18.11.2014

 17 листопада 2014 року  на базі  Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників був проведений майстер-клас вчителя початкових класів Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №32 Черкаської міської ради «Дослідницький практикум на уроках природознавства в початкових класах».

         Майстер Вікторія Володимирівна поділилась досвідом роботи  щодо організації та проведення дослідницької діяльності на уроках у початкових класах та окреслила завдання, які стоять перед вчителем  та учнями під час організації та розгортання дослідницької діяльності.

      

Детальніше...
 
Засідання робочої групи щодо апробації авторських методик Надрукувати
Новини інституту
14.11.2014
 12 листопада 2014 року відбулося друге розширене засідання робочої групи спеціалістів психологічної служби закладів освіти Черкаської області та наукових працівників кафедри психології Черкаського ОІПОПП і кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького з питань апробації авторських ігрових та діагностичних методик з метою подальшого їх впровадження в професійну діяльність практичних психологів та соціальних педагогів для роботи з учасниками навчально-виховного процесу закладів освіти різного типу. Координатор робочої групи – Войцях Тетяна Володимирівна, завідувач ОЦППСР. Науковий супровід процесу апробації авторських методик в складі основної робочої групи здійснюють Майборода Галина Яківна, професор кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Інститут педагогіки освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, кандидат педагогічних наук; Коновальчук Валентина Іванівна, завідувач кафедри психології Черкаського ОІПОПП, кандидат психологічних наук, доцент; Руденко Ілона Миколаївна, доцент кафедри психології Черкаського ОІПОПП, кандидат психологічних наук. В роботі розширеного засідання групи взяли участь представники закладів та установ освіти Черкаської області, на базі яких буде реалізовано другий етап апробації авторських методик: 5 керівників психологічних служб (м. Черкаси, м. Канів, м. Золотоноша, м. Умань, Черкаський р-н), 8 практичних психологів та 10 соціальних педагогів закладів освіти інтернатного типу, загальноосвітніх шкіл, НВК та ПТНЗ, 2 студентів-магістрантів кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Детальніше...
 
Науково-практичний семінар для головних спеціалістів та методистів з питань дошкільної освіти Надрукувати
Новини інституту
14.11.2014
 13 листопада 2014 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбувся науково-практичний семінар для головних спеціалістів та методистів з питань дошкільної освіти районних та міських управлінь освіти з проблеми: «Реалізація освітньої лінії «Особистість дитини» Базового компоненту дошкільної освіти як умова формування життєздатної особистості дошкільника».
Детальніше...
 
Третій (обласний) етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка Надрукувати
Новини інституту
13.11.2014

 Третій (обласний) етап  V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та  студентської  молоді  імені Тараса Шевченка відбудеться  29 листопада 2014 року в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради.

Відкриття конкурсу відбудеться о 9 год. Виконання конкурсних робіт – із 9.30 до 13.30.

Методистам, які відповідають за викладання української мови і літератури, до 15 листопада за т. 64-95-22 необхідно підтвердити участь у Конкурсі, повідомити про дату заїзду і потребу в проживанні.

Члени журі (наказ Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 12 вересня 2014 року № 194) запрошуються    29 листопада 2014 року на 13 годину 30 хвилин в обласний інститут (каб. 208). Член журі не може бути керівником команди.

Повідомляємо, що за рішенням членів журі для участі у ІІІ (обласному) етапі V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка запрошуються такі учні:

Детальніше...
 
Інструктивно-методичний семінар для координаторів Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник – 2015 Надрукувати
Новини інституту
13.11.2014

 Відповідно до плану роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради 12 листопада відбувся інструктивно-методичний семінар координаторів Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник» та Міжнародної природничої гри «Геліантус».

Із привітальним словом до учасників семінару звернулася Наталія Миколаївна Чепурна, ректор Черкаського ОІПОПП, кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України. Ректор наголосила на важливості проведення таких заходів та долучення учнівського загалу до кращих здобутків національної культури у її мовному та літературному просторі, формування навичок аналізу гуманітарного та природничого матеріалу.

Детальніше...
 
Семінарські заняття для вчителів німецької мови області Надрукувати
Новини інституту
13.11.2014

 Із  8 до 12 листопада у Черкаському ОІПОПП  проводились семінарські заняття для вчителів німецької мови області. Міністерство освіти і науки України спільно з Гете-інститутом в Україні уже вдруге проводять подібні семінари в усіх областях України одночасно.

У роботі семінару взяли участь 20 педагогів із міст Черкаси, Канева, Золотоноші, Золотоніського, Корсунь-Шевченківського,  Лисянського, Христинівського, Жашківського, Кам’янського, Уманського, Черкаського, Шполянського  районів.

Детальніше...
 
Відбувся виїзний збір Ліги старшокласників Черкащини Надрукувати
Новини інституту
12.11.2014
 11 листопада  2014 року обласна Ліга старшокласників Черкащини провела виїзне засідання на базі Авторської  імені Олександра Захаренка загальноосвітній школі селі Сахнівка Корсунь-Шевченківської районної ради.  На попередній конференції Ліги старшокласників було пройняте рішення про відвідування колиски духовності Черкащини – Сахнівської школи. У роботі конференції взяли участь  Данилевський В.В., директор Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА, Чепурна Н.М., ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, кандидат педагогічних наук, доцент,  начальник відділу освіти Корсунь-Шевченківської РДА Юркунас Л.В,  Рибалка І.Л., директор Авторської імені О Захаренка загальноосвітньої школи села Сахнівки, Шевченко Т.О., начальник відділу спеціальної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки,  Малишко В.В.., спеціаліст відділу спеціальної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки, Кудін В.С., завідувач лабораторії виховної роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників,  президент обласної Ліги старшокласників Кравець Олександр,  переможці міжнародних олімпіад, представники районних (міських) осередків Ліги старшокласників, методисти відділів освіти та позашкільних навчальних закладів області.
Детальніше...
 
Профілактика та подолання постстресових розладів Надрукувати
Новини інституту
12.11.2014
 11 листопада 2014 року на базі Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Черкаської районної ради Черкаської області відбувся семінар для соціальних педагогів на тему «Профілактика та подолання постстресових розладів: форми, методи, техніки, прийоми».

В рамках семінару завідувач обласного центру практичної психології і соціальної роботи Черкаського ОІПОПП Тетяна Войцях провела практикум з елементами тренінгу «Методика позитивного підходу як інструмент профілактики та попередження деструктивної поведінки дітей та учнівської молоді». Практичні вправи були спрямовані на розвиток у соціальних педагогів вмінь та навичок аналізувати причини формування у дітей та підлітків моделей девіантної та ризикованої поведінки; визначати оптимальні шляхи реалізації життєво важливих потреб дітей; підбирати ефективні форми, методи і технології профілактики деструктивної поведінки учнів, спираю цих на концепцію сильних сторін та позитивних якостей особистості.

Детальніше...
 
Плекаймо у своїх серцях доброту і милосердя…. Надрукувати
Новини інституту
12.11.2014

Співчувати,  любити,  бути добрим,  відкинувши власні інтереси й проблеми, поспішати на допомогу іншим - справді людський крок, на який, на жаль, у реальному житті далеко не кожен здатний. Мабуть, саме тому благодійність завжди в народі вважалася й уважається вищою чеснотою, а ті, хто здатні на неї, здобувають  щиру шану й пам'ять. Так, наприклад, «золотими літерами» в народній пам'яті записані імена Костянтина Острозького, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Олексія Бобринського та багатьох інших. На кошти цих благодійників свого часу будувалися лікарні, церкви й монастирі, друкувалися книги, рятувалися життя. Інші ж тисячі й тисячі благодійників, які колись ставали й нині продовжують ставати на шлях творення й примноження добра в цьому світі, також не забуваються.

Наразі  справді неоціненною благодійною справою є допомога учасникам АТО, адже війна ще не закінчилася і будь-яка допомога – це крок до перемоги.

Всі небайдужі люди України надають  благодійну допомогу у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення.

Працівники Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників не залишилися осторонь цієї важливої справи: на підготовку бійців для прикордонної застави в АТО у смт Оршанець  було передано 40 комплектів термобілизни, 175 пар теплих зимових носків на суму 7,5 тис. гр.; у фонд «Оживи мрію» м. Києва, що допомагає військовій частині міста Краматорськ Донецької області, передано на додаткове харчування солдатів в зоні АТО 1800 гр. У нещодавно створений госпіталь (Дахнівка) для поранених в зоні АТО передано 20 комплектів постільної білизни, спеціальне медичне ліжко вартістю 5000 гр.

Не залишаймось байдужими ….Будьмо патріотами  своєї держави і плекаймо  у своїх серцях  доброту і милосердя….

 

 

Детальніше...
 
Методична сесія завідувачів методичними кабінетами РМК (ММК) Надрукувати
Новини інституту
06.11.2014

 3-5 листопада 2014 року У Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбулася методична сесія завідувачів методичними кабінетами РМК (ММК).

Завідувачів методичними кабінетами привітала Чепурна Наталя Миколаївна, ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради. У своєму виступі Наталія Миколаївна звернула увагу на сучасні підходи до організації роботи з керівниками навчальних закладів і резервом керівних кадрів, змінами у організації курсової підготовки педагогічних працівників.

Детальніше...
 
Нововведення зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року Надрукувати
Новини інституту
06.11.2014
 5 листопада 2014 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників у рамках методичної сесії завідувачів районних (міських) методични кабінетів відбувся семінар, на якому розглянуто нововведення зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року. У семінарі взяла участь директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Сакаєва Світлана Вікторівна, яка ознайомила його учасників із новаціями проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року, зокрема:
Детальніше...
 
Інтернет-конференція для методистів Р(М)МК, які відповідають за викладання біології та вчителів Надрукувати
Новини інституту
06.11.2014
Повідомляємо, що відповідно до річного плану Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників 18 листопада 2014 року відбудеться Інтернет-конференція методистів Р(М)МК, які відповідають за викладання біології, вчителів біології та екології з проблеми «Використання міжпредметних зв’язків у формуванні ключових компетентностей учнів на уроках біології».
Детальніше...
 
Конкурс наукових робіт ім. В.М. Корецького на тему: «Права людини в сучасному світі: погляд молоді» Надрукувати
Новини інституту
05.11.2014

Доводимо до вашого відома, що Київський університет права НАН України за підтримки Союзу юристів України та Міністерства юстиції України проводить для учнів 11-х класів конкурс наукових робіт ім. В.М. Корецького на тему: «Права людини в сучасному світі: погляд молоді».

Даний захід має на меті підвищити зацікавленість учнів до юридичної науки та практики, а також заохотити їх до проведення власних досліджень у цій сфері.

За результатами конкурсу переможці отримають сертифікати, цінні подарунки та право позаконкурсного вступу до Київського університету права НАН України.

Із положенням про Конкурс та вимогами можна познайомитися у додатку, а також на сайті Київського університету права НАН України – http://kul.kiev.ua/, у рубриці «Актуальні новини». Звертаємо увагу: що останній термін подачі робіт – 12 січня 2015 року.

 

 
Дев’яті Всеукраїнські Педагогічні Читання «Учителю, вкажи шлях краси духу» Надрукувати
Новини інституту
05.11.2014

Шановні колеги, дорогі друзі!

 

8–9 листопада 2014 року в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова (вул. Тургенівська, 8/14,) відбудуться Дев’яті  Всеукраїнські Читання з гуманної педагогіки «Учителю, вкажи шлях краси духу!».

Дев’яті Читання – це живе обговорення Кодексу Честі і Служіння вчителя, який було ухвалено у березні 2014 року на Тринадцятих Міжнародних  Педагогічних Читаннях у Тбілісі, з опорою на особистий педагогічний досвід і на вміння взаємодіяти з колегами та співробітниками; пошук шляхів стверджування Кодексу  в освітньому просторі. Якщо Маніфест Гуманної Педагогіки — це стратегія руху, то  Кодекс Честі і Служіння вчителя — тактичні дії у напрямку зміни освітнього простору.

Детальніше...
 
Результати проведення інтернет-олімпіад - 2014 Надрукувати
Новини інституту
04.11.2014

Відповідно до Положення про обласну очно-дистанційну олімпіадну школу «Інтелектуальний резерв Черкащини»  з  3 жовтня  по  14 жовтня  2014 року  на Черкаському освітянському порталі  були  проведені  обласні  Інтернет-олімпіади  з  8  навчальних дисциплін  для учнів  7-11 класів.   

 Виконано   30  тестів.     

Всього взяли  участь  3 426   учнів  ЗНЗ  Черкаської області.

 2 970  роботи перевірено та результати  висвітлено  на  сторінці порталу

 

Детальніше...
 
Вітаємо переможців, які отримали стипендії Президента України Надрукувати
Новини інституту
04.11.2014

 31 жовтня 2014 року в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» відбулося нагородження переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та Всеукраїнського захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. За свої перші інтелектуальні досягнення юнаки та дівчата отримали стипендії Президента України.

Серед переможців вісім представників Черкащини:

Земка Олена, учениця 10 класу Першої міської гімназії Черкаської міської ради;

Толстенко Єлізавета, учениця 9 класу Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Уманської міської ради;

Іщенко Світлана, учениця 11 класу Іваньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Маньківської районної ради;

Баранова Олена, студентка першого курсу Національного університету «Києво-Могилянської академії»;

Сокирська Наталія, студентка першого курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

Доманіцька Мирослава, учениця 11 класу Тальнівського економіко-математичного ліцею Тальнівської районної ради;

Коваленко Павло, студент першого курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

Ємець Денис, студент першого курсу Національного медичного університету імені О.О.Богомольця.

Детальніше...
 
Інтернет-конференція «Навчання, виховання, соціалізація: інтеграція зусиль усіх суб’єктів середовищ Надрукувати
Новини інституту
03.11.2014

Повідомляємо, що відповідно до плану роботи інституту  у грудні 2014 року на Черкаському освітянському порталі (сайті Черкаського ОІПОПП) буде проходити науково-практична Інтернет-конференція «Навчання, виховання, соціалізація: інтеграція зусиль усіх суб’єктів середовища як засіб формування особистості школяра».

До участі в Інтернет-конференції запрошуються науковці, методисти та педагогічні працівники, які мають теоретичні напрацювання або досвід роботи із зазначеної проблеми.

Детальніше...
 
Обласні педагогічні читання «Учителю, вкажи шлях до краси духу!» Надрукувати
Новини інституту
31.10.2014

 29 жовтня 2014 року Обласним центром Гуманної Педагогіки на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради проведено обласні педагогічні читання «Учителю, вкажи шлях до краси духу!». Метою педагогічних читань було осмислення та визначення шляхів стверджування в освіті Кодексу честі і служіння учителя.

У педагогічних читаннях взяли участь понад 160 учасників, серед яких наукові працівники кафедр інституту, представники районних (міських) методичних кабінетів, методисти та вихователі дошкільних навчальних закладів, вихователі груп продовженого дня і шкіл-інтернатів, вчителі початкових класів та вчителі-предметники.

Детальніше...
 
Інтернет-конференція «Досвід запобігання емоційному вигоранню учасників педагогічного процесу» Надрукувати
Новини інституту
29.10.2014

Повідомляємо, що відповідно до плану роботи інституту  у листопаді  2014 року на Черкаському освітянському порталі (сайті Черкаського ОІПОПП) буде проходити науково-практична Інтернет-конференція «Досвід запобігання емоційному вигоранню учасників педагогічного процесу»

 До участі в Інтернет-конференції запрошуються науковці, психологи, соціальні педагоги, методисти та педагогічні працівники, які  мають теоретичні напрацювання або досвід роботи із зазначеної проблеми.

 

Детальніше...
 
Шостий Міжнародний форум-презентація «Інноватика в сучасній освіті» Надрукувати
Новини інституту
22.10.2014

 21–23 жовтня 2014 року у Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся Шостий Міжнародний форум-презентація «Інноватика в сучасній освіті».

Організаторами виставки стали Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ».

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 № 605-р виставці «Інноватика в сучасній освіті» надано статус міжнародної та включено до переліку виставок, що проводяться в Україні в 2014 році.

У церемонії урочистого відкриття форуму взяли участь очільники Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України та представники органів державної влади.
Детальніше...
 
Інтернет-семінар "Навчально-дидактичні аспекти визначення рівня навчальних досягнень учнів..." Надрукувати
Новини інституту
20.10.2014
Повідомляємо, що, відповідно до річного плану, Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників проводить Інтернет-семінар для керівників районних, міських постійно діючих семінарів-практикумів інтегрованого курсу «Художня культура» з проблеми «Навчально-дидактичні аспекти визначення рівня навчальних досягнень учнів з інтегрованого курсу «Художня культура».
Детальніше...
 
Cемінар для директорів позашкільних навчальних закладів Черкаської області Надрукувати
Новини інституту
17.10.2014

 15 жовтня 2014 року на базі Черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру  відбувся семінар для директорів позашкільних навчальних закладів Черкаської області  з проблеми «Формування та розвиток позитивної мотивації молоді щодо творчого розвитку та дотримання здорового способу життя, компетентного ставлення до особистісного розвитку у Черкаському міському багатопрофільному молодіжному центрі».

У семінарі взяли участь заступник директора департаменту освіти та гуманітарної освіти – начальник управління освіти Черкаської міської ради Є. П. Степко,   начальник відділу виховної роботи та соціального захисту управління освіти департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради С.М. Джоболда, заступник завідуючої міським методичним кабінетом закладів освіти Т.В. Хижняк, завідувач лабораторії виховної роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради В.С. Кудін,  методист міського методичного кабінету Л.М. Деркач,  директори, заступники директорів,  методисти позашкільних навчальних закладів області та керівники гуртків декоративно-прикладного спрямування які перебувають на курсах підвищення кваліфікації при Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників.

Детальніше...
 
Національна конференція «Теорія і практика освіти для сталого розвитку в Україні» Надрукувати
Новини інституту
16.10.2014

 10-11 жовтня 2014 року у приміщенні Львівського будинку вчених проходила національна конференція «Теорія і практика освіти для сталого розвитку в Україні».  У заході взяла участь делегація від Черкаської області у складі координатора, тренера проекту та директорів загальноосвітніх навчальних закладів-переможців Всеукраїнського конкурсу на звання «Школа сприяння сталому розвитку». Програмою конференції  будо передбачено нагородження переможців з  врученням відзнак та дипломів конкурсу:

Детальніше...
 
Адаптація дітей, учнів, студентів до навчального закладу в діяльності психологічної служби Надрукувати
Новини інституту
14.10.2014

 Представники психологічної служби Черкаської області Войцях Т.В., завідувач ОЦППСР, Боголій В.М., методист ОЦППСР та Алєксєєнко Ю.В., завідувач міської ПМПК відділу освіти Уманської міської ради взяли участь у Всеукраїнському дводенному семінарі «Адаптація дітей, учнів, студентів до навчального закладу в діяльності психологічної служби», який був організований у м. Київ Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи НАПН України спільно з Громадською організацією «Всеукраїнська асоціація практикуючих психологів» та проходив в два етапи: 25 вересня та 9 жовтня 2014 р.

Мета семінару – сформувати уміння та навички роботи працівника психологічної служби з проблеми адаптації дитини, учня, студента до навчального закладу.

Детальніше...
 
Семінар з проблеми підготовки до проведення апробації тестових завдань Надрукувати
Новини інституту
09.10.2014

 8 жовтня 2014 році на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся навчальний семінар з проблеми підготовки до проведення апробації тестових завдань, всеукраїнських і міжнародних моніторингових досліджень із використанням комп’ютерних технологій. У семінарі взяли участь директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Сакаєва Світлана Вікторівна, проректор Черкаського ОІПОПП Лісова Наталія Іванівна, відповідальні за зовнішнє незалежне оцінювання у районах/містах Черкаської області, методисти лабораторії-центру моніторингу якості освіти та зовнішнього незалежного оцінювання Черкаського ОІПОПП.

Детальніше...
 
ХІ Міжнародна освітня виставка «Освіта та кар’єра без кордонів» Надрукувати
Новини інституту
09.10.2014

 В рамках реалізації проекту Міністерства освіти і науки України «Шкільний вчитель нового покоління» Агентство міжнародного студентського обміну та освіти ICEA проводить ряд всеукраїнських та регіональних заходів, до яких можуть приєднатися викладачі та молодь Черкаської області.

18, 20-21 листопада 2014 року в конференцзалі центрального готелю Optima буде проходити ХІ Міжнародна освітня виставка «Освіта та кар’єра без кордонів», яка організована агентством ICEA. Агентство ІСЕА представлятиме освітні заклади Європи, США та Канади.

Детальніше...
 
Екологічна акція "Зелений вихор" Надрукувати
Новини Департаменту освіти і науки
09.10.2014
 8 жовтня 2014 року  в Черкаській  спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 3  Черкаської міської ради стартувала екологічна акція “Зелений вихор». У рамках її проведення Президент Ліги старшокласників Черкащини Олександр Кравець та член ради Ліги старшокласників Катерина Лошук вручили лідерам учнівського самоврядування названої школи прапор України за  добрі, корисні справи.  Нагадаємо, нещодавно учні цієї школи взяли участь в акції «Посади ліс», у рамках якої було висаджено 11 тис. саджанців сосен на території Дахнівського лісництва. Всі разом учні, вчителі, батьки та гості проголосили девіз: «Сміття сортує кожна родина – до сталого розвитку йде Україна».
Детальніше...
 
Обласний семінар методистів РМК (ММК) з бібліотечних фондів Надрукувати
Новини інституту
09.10.2014
 8 жовтня 2014 року  відбувся обласний семінар методистів районних (міських) методичних кабінетів з бібліотечних фондів «Сучасні тенденції розвитку шкільної бібліотеки у контексті переходу до суспільства знань» на базі ЧОІПОПП. Відкрила семінар проректор інституту Раїса Миколаївна Дзюбак,  підкресливши  усвідомлення нової ролі бібліотеки в сучасній школі, вказавши  на  необхідність модернізації бібліотек та створення на їх базі сучасних інформаційних центрів в умовах наступу інформаційних  технологій.
Детальніше...
 
Запрошуємо учнів 8-11 класів до участі в Інтернет - олімпіадах з навчальних дисциплін Надрукувати
Новини інституту
09.10.2014
Запрошуємо учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Черкаської області до участі в  Інтернет - олімпіадах  з  навчальних дисциплін, які   відбудуться з 03 жовтня по  16 жовтня 2014 року  за  графіком:
Детальніше...
 
Про проведення в області І та ІІ турів всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015» Надрукувати
Новини інституту
08.10.2014

 

Наказ ДОН ЧОДА від 01.10.2014 №210

"Про проведення в області І та ІІ турів всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015»

 

 
Занурення в ЄС: тренінг для шкільних вчителів Надрукувати
Новини інституту
07.10.2014

 06-10 жовтня 2014 року у Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників проходить 5-денний тренінг «Занурення в ЄС: тренінг для шкільних вчителів». Це третій тренінг з даної проблематики. У навчанні беруть участь 27 учителів географії та економіки з усієї області.

Проект профінансовано виконавчим агентством з освіти, аудівізуалізації та культури, яке діє на підставі повноважень, делегованих Європейською комісією.

Детальніше...
 
Оn-line конференція «Реалізація інноваційних підходів у змісті Державного стандарту початкової освіт Надрукувати
Новини МОН:
03.10.2014
Повідомляємо, що відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 29.09.2014 № 2/1-14-1597-14 «Про проведення науково-практичної on-line конференції», 15 жовтня 2014 року з 10.00 до 13.30 Інститут спеціальної педагогіки НАПН України проводить науково-практичну on-line конференцію «Реалізація інноваційних підходів у змісті Державного стандарту початкової загальної освіти для дітей з особливими потребами». Режим доступу: ispukr.org.ua .
Детальніше...
 
Всеукраїнська акція «Прикрась Україну!» Надрукувати
Новини інституту
02.10.2014

Повідомляємо, що з 13 жовтня по 30 листопада 2014 року за ініціативи громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «Українські рубежі» для учнів загальноосвітніх та вихованців позашкільних навчальних закладів проводиться Всеукраїнська акція «Прикрась Україну!», в рамках якої визначаються кращі художні роботи дітей з настінного розпису (живопису, графіті, спрей-арт).

Детальніше...
 
Інтернет-конференція до 200-річчя від дня народження М.Ю.Лермонтова» Надрукувати
Новини інституту
02.10.2014
Повідомляємо, що відповідно до плану роботи інституту  у жовтні  2014 року на Черкаському освітянському порталі (сайті Черкаського ОІПОПП) буде проходити Інтернет-конференція до 200-річчя від дня народження  М.Ю.Лермонтова». До участі в Інтернет-конференції запрошуються методисти, вчителі світової літератури і російської мови.
Детальніше...
 
Запрошуємо учнів долучитися до патріотичної ініціативи "Всеукраїнська хвиля доброти" Надрукувати
Новини МОН:
29.09.2014

Кожна людина прагне до поваги і любові. Добра усмішка, ввічливе ставлення до людей похилого віку, щире спілкування сьогодні стають цілющим джерелом людяності для кожного з нас. Слід пам'ятати, що досвід старшого покоління, їх мудрість, розсудливість і виваженість зроблять нас сильнішими.   

1 жовтня світ відзначає Міжнародний день людей похилого віку. У цей день ви, юні і сильні, озирніться навколо, подивіться, хто поруч, оберніть їх турботою і добрим ставленням. Вони - досвідчені і мудрі. Ви - молоді і драйвові. Але всі ми - частина української нації, мужньої і красивою. Будемо чуйними один до одного!  

Отже, з 1 жовтня закликаємо всіх приєднатися до Всеукраїнської хвилі доброти. Почніть з себе: поступіться місцем у транспорті, піднесіть сумку, допоможіть придбати ліки, продукти, оплатити комунальні послуги, подбайте про затишок в домі сусіда старшого покоління, скажіть їм теплі слова. І не забувайте це робити кожен день!  

Залучайте до Всеукраїнської хвилі доброти своїх друзів і знайомих!   Сьогодні ми об'єднуємо не лише Схід і Захід, Північ і Південь. Щоб стати сильнішими, ми повинні об'єднати різні покоління.  

Нехай хвиля доброти торкнеться душі кожного з нас! Тільки великі нації здатні на велике благо! Створюємо нашу величну Україну разом!

 
Вітаємо! Надрукувати
Новини інституту
29.09.2014

Андрія Дубину,

 учня 10 класу Іваньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Маньківської районної ради,

з перемогою у Міжнародній олімпіаді з географії (ІІ місце) що проходила в  Іспанії!

Зичимо йому та його учителю, Іщенко Олені Олександрівні, здоров’я, успіхів у всіх починаннях, натхнення, нових злетів та перемог! Черкащина гордиться вами!

 
Всеукраїнська конференція «Європейські стандарти превентивної освіти: досвід і перспективи» Надрукувати
Новини інституту
23.09.2014

   Обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників вітає колектив Уманської загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 ім. М. П. Бажана Уманської міської ради Черкаської області як школу переможець в розгляді  кращої моделі запровадженні європейських стандартів превентивної освіти.

 18-19 вересня проходила Всеукраїнська конференція «Європейські стандарти превентивної освіти: досвід і перспективи». На конференція були підведені підсумки роботи областей України за проект «Зміцнення потенціалу Всеукраїнської спілки вчителів і тренерів (ВСЕСВІТ)» для поліпшення доступу до якісних послуг з профілактики ВІЛ / СНІДу серед підлітків і підтримки інтеграції дітей, що живуть з ВІЛ / СНІДу » (впроваджується Громадською організацією «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» за підтримки Євросоюзу).

Детальніше...
 
Інтернет-семінар до 70-річчя визволення України від нацистських загарбників Надрукувати
Новини інституту
23.09.2014

Повідомляємо, що відповідно до плану роботи інституту в жовтні 2014 року на Черкаському освітянському порталі (сайті Черкаського ОІПОПП ЧОР) буде проходити Інтернет-семінар до 70-річчя визволення України від нацистських загарбників з теми «Родинна пам’ять про війну».

До участі у заході запрошуються науковці, методисти Р(М)МК, керівники загальноосвітніх навчальних закладів, дошкільних навчальних закладів та педагогічні працівники, які  мають теоретичні та практичні напрацювання із зазначеної проблеми.

Сім десятиліть віддаляють нас від найжорстокішої війни ХХ століття, ціле життя. Із кожним днем меншає в нашому колі тих, хто брав участь у боях, кував перемогу в тилу, допомагав переживати війну і зберігає пам'ять про неї.

Детальніше...
 
День партизанської слави Надрукувати
Новини інституту
22.09.2014

На виконання Указу Президента України № 1020/2001 «Про День партизанської слави» та з метою вшанування подвигу учасників боротьби з фашизмом у період Другої світової війни 1939 – 1945 років у лавах партизанського руху, увічнення світлої пам'яті полеглих, виховання у молодого покоління почуття патріотизму, поваги до учасників війни 22 вересня в Україні оголошено Днем партизанської слави.

У зв’язку з цим, рекомендуємо у навчальних закладах спланувати цикл Уроків пам'яті, які стануть фундаментом формування у дітей та молоді патріотизму на кращих прикладах мужності і звитяги, виявлених захисниками Батьківщини.  

Ці Уроки стануть логічним продовженням теми єдності народу України, про його мужність і героїзм в ім’я свободи, незалежність та демократичний розвиток на прикладах загальнолюдських цінностей.

Лейтмотивом навчально-виховних заходів має стати любов до Батьківщини, самовідданість і патріотизм її захисників, активна громадянська позиція, особиста відповідальність за долю держави.

Форми проведення Уроків пам'яті можуть бути різноманітними, на вибір навчального закладу: зустрічі з учасниками бойових дій, партизанами, підпільниками, дітьми війни, виступи дитячих творчих колективів, відвідування Братських могил, музеїв та кімнат Бойової слави тощо.

Всі заходи мають враховувати вікові та психологічні особливості дітей.

Радимо анонси про проведення Уроків пам'яті розміщувати на офіційних сайтах навчальних закладів, у місцевій пресі, соціальних мережах.

 

 
На «світанковій землі» Михайла Максимовича Надрукувати
Новини інституту
17.09.2014

 

 210-річчю з дня народження Михайла Максимовича,

нашого земляка, присвячується

 16 вересня цього року у освітньому закладі Богуславецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» ім. М.О. Максимовича Золотоніської районної ради відбулася обласна науково-практична учнівська конференція «Від Максимовича до сьогодення».

Детальніше...
 
Інтернет-конференція до 80-річчя від дня народження В. Симоненка з проблеми "Феномен В. Симоненка" Надрукувати
Новини інституту
16.09.2014

Повідомляємо, що у січні 2015 року буде проходити науково-практична Інтернет-конференція до 80-річчя від дня народження В. Симоненка з проблеми «Феномен Василя Симоненка». До участі в Інтернет-конференції запрошуються педагогічні працівники, які мають напрацювання із зазначеної проблеми.

 Для обговорення пропонуються такі теми:

1. В. Симоненко – речник свого народу, свого часу, живий нерв його драм і борінь.

2. Шевченківські інтонації у творчості В. Симоненка.

3. Багатство художньої палітри В. Симоненка.

4. Виховний потенціал у поезії В. Симоненка.

 

Детальніше...
 
Інструктивно-методичні матеріали для організації роботи щодо забезпечення інформаційної безпеки... Надрукувати
Новини інституту
15.09.2014

 

Інструктивно-методичні матеріали для організації роботи щодо забезпечення інформаційної безпеки дітей та учнівської молоді на сторінці: http://oipopp.ed-sp.net/component/option,com_metod/metodTask,metodDetails/catid,1092/metodId,2047/Itemid,51/

 
Міжнародний інтелектуальний конкурс "50 слів" Надрукувати
Новини інституту
09.09.2014

20 вересня 2014 року на сайті quest.in.ua будуть розміщені умови участі в 29-му інтелектуальному міжнародному конкурсі «50 слів» та запитання першого, а згодом - і другого турів цього конкурсу.

Пропонуємо всім бажаючим взяти участь у конкурсі «50 слів». Повний текст умов проведення 29-го конкуру «50 слів» можна скачати за адресою http://quest.in.ua/uk-50sliv.osin2014.

Детальніше...
 
Cемінари-тренінги з питання упровадження курсу «Уроки для стійкого розвитку. Школа друзів планети» Надрукувати
Новини інституту
08.09.2014
 Відповідно до плану роботи Черкаського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти педагогічних працівників черкаської обласної ради  та на виконання плану роботи благодійної організації «Вчителі за демократію та партнерство» (ВДП), (Україна) та «Глобальний план дій» (ГПД),  (Швеція) за підтримки Агенції з питань розвитку співпраці SIDA (Міністерства закордонних справ Швеції)  у серпні та вересні 2014 року  у Черкасах  на базі Черкаського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти педагогічних працівників та Черкаської гімназії №31 Черкаської міської ради відбулися семінари-тренінги для вчителів початкових класів (1-2) з питання упровадження курсу «Уроки для стійкого розвитку. Школа друзів планети». У них взяли участь 64 учителі з 10-и районів і міст області. 
Детальніше...
 
Готуємося до нового навчального року Надрукувати
Новини інституту
28.08.2014

 

Методичні рекомендації до нового навчального року на сторінці:  http://oipopp.ed-sp.net/content/view/3497/78/

 
Cоціально-педагогічна та психологічна робота з дітьми та сім’ями вимушених переселенців Надрукувати
Новини інституту
22.08.2014
20 серпня 2014 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти відбувся обласний семінар-практикум для спеціалістів психологічної служби закладів освіти Черкаської області на тему «Особливості психологічної та соціально-педагогічної роботи в освітньому середовищі у конфліктний та постконфліктний період». Участь у семінарі взяли керівники психологічних служб районів/міст та спеціалісти психологічної служби навчальних закладів інтернатного типу.
Детальніше...
 
Cписок науково-методичних видань до 2014-2015 н. р. Надрукувати
Новини інституту
21.08.2014

Cписок науково-методичних видань до 2014-2015 н. р.

Всі видання розміщені на сайті "Електронна бібліотека методичної літератури ЧОІПОПП" - http://library.ippro.com.ua/

Детальніше...
 
Новий відкритий веб-журнал про сучасну освіту та розвиток Надрукувати
Новини МОН:
07.03.2014
 Інформуємо про новий відкритий веб-журнал про сучасну освіту та розвиток - Educlub.com.ua «Освітній клуб». На його сторінках висвітлюються сучасні підходи та інноваційні технології навчання і виховання, надаються методичні поради педагогам і батькам, консультації фахівців з актуальних проблем педагогіки і психології.
Ресурс постійно поповнюється світовими новинами про середню освіту,  інтерв'ю провідних українських та зарубіжних фахівців про новітні освітні технології, які на сьогодні складають унікальний науково-практичний доробок галузі освіти.
Educlub.com.ua також діє як майданчик для висвітлення власних думок про освіту для всіх бажаючих.
Повну інформацію про веб-журнал представлено на веб-сайті: http://educlub.com.ua/
 
Про кредитно-модульну систему неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників Надрукувати
Новини інституту
28.08.2012

 

Наказ ГУОН  від 14.06.2012 №272 "Про апробацію Положення про кредитно-модульну систему неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників Черкаської області".

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ про кредитно-модульну систему  неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників Черкаської області

 
Колекція цифрових ресурсів
Науково-методичне забезпечення закладів освіти
Участь у проектах
Передовий педагогічний досвід
Структурні підрозділи інституту
План роботи інституту
Курси підвищення кваліфікації
Центр економічної освіти та євроінтеграції
Дистанційне навчання
ЗНО та моніторинг якості освіти
Журнал "Педагогічний вісник" (ЧОІПОПП)
Ліга старшокласників
Конкурси Ліги старшокласників Черкащини
Віртуальна школа
Віртуальний музей О.А.Захаренка
Фотогалерея
Корисні посилання
Мапа сайту
Державні закупівлі
Мапа статей
Мапа ресурсiв
Мапа методичних документiв
Чи готові Ви у даний час пройти сертифікацію Вашої педагогічної діяльності
 
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
Випадкове фото:

ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з географії

Архів новин
Generated in 0.21542 Seconds