Новини
Обласний семінар з проблеми «Використання країнознавчих матеріалів на уроках французької мови» Надрукувати
Новини інституту
29.05.2015

 26 травня 2015 року в ЧОІПОПП відбувся обласний семінар вчителів французької мови з проблеми «Використання країнознавчих матеріалів на уроках французької мови». У роботі семінару взяли участь учителі ЗНЗ, у яких вивчається французька мова, зокрема Канівського, Маньківського, Шполянського, Корсунь-Шеевченківського районів, міст Черкаси, Сміла, Ватутіне, Золотоноша.

Під час першої частини семінару  відбулася презентація книги кулінарних рецептів Марі-Франс Барб’є-Матіс, президента асоціації «Україна Два Люксембурги». Презентація співпала з 20-річчям діяльності асоціації, яка допомагала упродовж цих років Україні у здійсненні освітніх, культурних та медичних проектів. На презентації також були присутніми віце-президент асоціації, мешканка Люксембургу, Мар’єт Фабек, та її член, волонтер, бельгійка, Марі-Луїз Гобер.

Детальніше...
 
Підсумки проведення ДПА з української мови Надрукувати
Новини інституту
25.05.2015

          20 травня 2015 року відбулася селекторна нарада з керівниками органів управління освітою, працівниками районних (міських) методичних кабінетів, директорами загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів.

         Перший заступник директора Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Сімушіна Оксана Іванівна наголосила, що сьогодні одним із важливих питань, які активно обговорюються освітянами, громадськістю, є цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання, поєднане з державною підсумковою атестацією з української мови та літератури. Для роз’яснення  та аналізу результатів тестування запрошено директора Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Сакаєву Світлану Вікторівну.

Директор центру надала інформацію щодо спірних питань, які виникли після активного обговорення змісту тесту з української мови і літератури, встановлення порогового балу «склав/не склав» та переведення тестових балів у 12-бальну і 200-бальні шкали оцінювання.

Цього року тест з української мови і літератури мав різні форми складності (базовий та поглиблений).Тест базового рівня, як зазначила Світлана Вікторівна, по Черкаській області склали 7714 осіб (96,2% від кількості зареєстрованих), 875 учасників виконували роботи поглибленого рівня (98,1%). Тестування відбулося у 35 пунктах, у яких було створено 551 аудиторію. До проведення процедури було залучено 1358 осіб.

Детальніше...
 
Патріотичне виховання дітей та юнацтва на Черкащині Надрукувати
Новини інституту
25.05.2015

Радіопередача на Українському радіо "Батьківські збори". Беруть участь: проректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, кандидат педагогічних наук Галина Назаренко, учні авторської школи О.Захаренка (с. Сахнівка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області) Яна Берененко, Микола Несин, Марія Павлушенко, Антон Кукса: http://schedule.nrcu.gov.ua/grid/channel/period/item-listen-popup.html?periodItemID=866851

 
Результати конкурсу логотипів євроклубів Черкащини Надрукувати
Новини інституту
25.05.2015

 21 травня 2015 р. були підведені результати конкурсу логотипів євроклубів Черкаської області.

На розгляд журі було подано 23 логотипи з різних регіонів Черкащини.

Критерії оцінювання логотипів:

1.     Відповідність структурі логотипу (10б.).

2.     Прив’язка до навчального закладу (3 б.).

3.     Наявність європейської символіки  (7б).

4.     Дизайн (10б.).

5.     Логіка обґрунтування (15 б.).

Всього балів (45).

Детальніше...
 
УЧНІ ЧЕРКАЩИНИ ПІЗНАЮТЬ ЄВРОПУ Надрукувати
Новини інституту
25.05.2015

 9 травня 1950 року Робер Шуман закликав європейські нації до об’єднання та унеможливлення війни на нашому континенті. 65 років потому це послання миру і єдності є доречним як ніколи.

Заклик Шумана до подолання вікових розбіжностей, який він зробив з плином п’яти років після закінчення Другої світової війни, заклав основи того, чим став Європейський Союз. З роками наш Союз збільшився з шести до двадцяти восьми країн-членів, аби стати найбільшим мирним проектом у світі. Мрії наших батьків-засновників стали реальністю.

Однак мир і процвітання – що ґрунтуються на глибокій відданості ідеям засадничих прав, демократії і верховенства права –не можна сприймати як належне. Вони є результатом постійної плідної роботи, тим, що потрібно плекати і захищати.

День Європи святкують в Україні щорічно третьої суботи травня, починаючи з 2003 року. Свято започатковано тодішнім Президентом України Леонідом Кучмою та стратегічним напрямком України на зближення з країнами Європейского Союзу.

Традиційно з приводу Дня Європи на центральних вулицях Києва та великих міст країни організуються та проводять святкові заходи, презентації історії та культури країн Європы, концерти популярної музики з участю українских и європейских виконавців.

З 2004 року учні Черкащини приєднуються до цієї акції. У навчальних закладах регіонів відбуваються святкові дійства: від вікторин до флеш-мобів, уроків Європи до квестів. Пропонуємо вам переглянути, як проходили святкування цьогоріч на теренах нашої області.

 

Детальніше...
 
Дебати «Україна - це пріоритетний партнер чи східний придаток Європи?» Надрукувати
Новини інституту
25.05.2015

 18 травня вся Україна традиційно святкувала день Європи. У рамках цього свята на Черкащині проходило чимало різноманітних заходів серед молоді та дорослого населення. Одним із таких заходів було проведення дебатів серед учителів історії, географії.

21 травня 2015 р. у Центрі економічної освіти і євроінтеграції Черкаського ОІПОПП відбулися чергові дебати з питань Євроінтеграції України «Україна - це пріоритетний партнер чи східний придаток Європи?»

Детальніше...
 
Всеукраїнська виставка «Післядипломна педагогічна освіта в контексті сучасних цивілізаційних змін» Надрукувати
Новини інституту
25.05.2015

 22 травня 2015 року Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради взяв участь у Всеукраїнській виставці «Післядипломна педагогічна освіта в контексті сучасних цивілізаційних змін», яка проводилася за ініціативи державного вищого навчального закладу «Університет менеджменту освіти» НАПН України спільно із закладами післядипломної педагогічної освіти, членами Консорціуму закладів післядипломної освіти у рамках VІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Психолого-педагогічний супровід фахової підготовки та підвищення кваліфікації в умовах трансформації освіти», з метою презентації найкращих досягнень інноваційної діяльності закладів ППО України, удосконалення механізмів співробітництва суб’єктів освіти, науки та виробництва у сфері інноваційної діяльності, обговорення й визначення пріоритетних напрямів розвитку системи післядипломної педагогічної освіти в умовах сучасних цивілізаційних змін.

Детальніше...
 
ХІІ Захаренківські педагогічні читання з проблеми «Патріотизм – нагальна потреба України Надрукувати
Новини інституту
20.05.2015

 19 травня 2015 року відбулися ХІІ Захаренківські педагогічні читання з проблеми  «Патріотизм – нагальна потреба України й українців»  (в контексті педагогічної спадщини Народного вчителя, академіка АПН України О.А.Захаренка). Захід проходив на базі Авторської школи О.А.Захаренка села Сахнівка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.

На педагогічних читаннях були присутні поважні гості. У цей день у школу завітали Сухомлинська Ольга Василівна, доктор педагогічних наук, професор, академік-секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти Національної академії педагогічних наук України; Філіпчук Георгій Георгійович, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України; Ляшенко Олександр Іванович, доктор пед. наук, професор, академік-секретар Відділення загальної середньої освіти Національної академії педагогічних наук України; Мальований Юрій Іванович, кандидат педагогічних наук, вчений секретар Відділення загальної середньої освіти Національної академії педагогічних наук України; Бібік Надія Михайлівна, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України; Топузов Олег Михайлович, доктор педагогічних наук, професор, директор Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України; Чорна Катерина Іванівна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії громадянського та морального виховання Інституту проблем виховання НАПН України; Киричок Віра Андріївна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник лабораторії громадянського та морального виховання Інституту проблем виховання НАПН України; Журба Катерина Олександрівна, докторант лабораторії громадянського та морального виховання Інституту проблем виховання НАПН України.

Детальніше...
 
Інтернет-конференція «Психологічні аспекти духовного розвитку» Надрукувати
Новини інституту
20.05.2015
Повідомляємо, що відповідно до плану роботи інституту  у червні  2015 року на Черкаському освітянському порталі (сайті Черкаського ОІПОПП) буде проходити науково-практична Інтернет-конференція «Психологічні аспекти духовного розвитку».
До участі в Інтернет-конференції запрошуються науковці, психологи, соціальні педагоги, методисти та педагогічні працівники, які  мають теоретичні напрацювання або досвід роботи із зазначеної проблеми.

Тематичні напрями статей:
1. Духовність як предмет психологічної теорії та практики.
2. Добро та Зло в етичній психології особистості.
3. Духовність та релігійність – спільне та відмінне в психологічному контексті.
4. Психологічні засади формування духовності в освітньому просторі.
5. Вікові особливості формування ціннісних орієнтацій школярів.
6. Кроскультурна самосвідомість як основа формування духовного світосприйняття педагога.
Детальніше...
 
Благодійна вистава соціально-психологічного театру "Нам болить за Україну" Надрукувати
Новини інституту
15.05.2015
14 травня  2015 року о 14.00 в приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості міста Черкаси  з ініціативи обласної Ліги старшокласників та за підтримки депутата Черкаської обласної ради, члена постійної  депутатської комісії з питань правової політики, законності і правопорядку Трофімової С.В. близько 300 учнів  та їхніх наставників загальноосвітніх навчальних закладів міста Черкаси переглянули благодійну виставу соціально-психологічного театру  «Нам болить за Україну або недитячий погляд на війну» Золотоніської санаторної школи-інтернату. Керівник театрального колективу Сідєльнікова О.П., заступник директора з виховної роботи.  Актори у цій виставі учні-старшокласники зазначеної школи висловлюють власне ставлення до війни, до ситуації в країні, підняли такі питання, як загальнолюдські цінності, дружба, розуміння, підтримка один одного, материнська та синівська любов. Надзвичайно тонко та емоційно юні актори передають свої найболючіші переживання, намагаються донести публіці те, що є для них найважливіше – любов до рідної України, людяність у стосунках, пошук спільної мови та взаєморозуміння.
Детальніше...
 
Обласний семінар для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів Надрукувати
Новини інституту
15.05.2015
 13 травня 2015 року  в  приміщенні  Золотоніського районного будинку дитячої та юнацької творчості  Золотоніської районної ради  відбувся  обласний  семінар для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів з теми  «Сучасні технології формування колективу в умовах етнокультурного центру з реалізації завдань національно-патріотичного виховання» . У роботі семінару прийняли участь начальник відділу спеціальної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА  Шевченко Т.О.,  провідний спеціаліст відділу спеціальної та позашкільної освіти  Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Поліщук В.А.,  завідувач лабораторії виховної роботи Черкаського ОІПОПП Кудін В.С., методист з виховної роботи  Черкаського ОІПОПП Бугайчук Н.В., методисти відділів освіти районних, міських методичних кабінетів, які курують позашкільну освіту,  а також педагогічні  працівники позашкільних навчальних закладів.
Детальніше...
 
Семінар з проблеми Професійна рефлексія методиста як інструмент корекції взаємодії з педагогами» Надрукувати
Новини інституту
15.05.2015

 14 травня 2015 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбувся науково-практичний семінар для головних спеціалістів та методистів з питань дошкільної освіти районних та міських відділів освіти з проблеми: «Професійна рефлексія методиста як інструмент корекції взаємодії з педагогами».

Під час роботи семінару основні поняття професійної рефлексії у контексті методичної діяльності висвітлила Коновальчук В.І., канд. пс. наук, завідувач кафедри психології ЧОІПОПП.

Жваве обговорення викликало питання щодо значення рефлексії для професійної діяльності методиста, яке висвітлювала Сіренко А. Є., завідувач відділу дошкільної освіти ЧОІПОПП.


 

Детальніше...
 
Про виконання Плану заходів щодо вшанування 71-ї річниці депортації кримськотатарського народу Надрукувати
Новини інституту
13.05.2015

 На виконання Плану заходів щодо вшанування 71-ї річниці депортації кримськотатарського народу, затвердженого  Кабінетом  Міністрів України, з метою збереження історичної пам’яті, громадянського виховання, національного примирення Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників рекомендує провести в навчальних закладах області Єдиний урок пам’яті, присвячений вшануванню початку депортації кримських татар та представників інших народів з території Криму.

Просимо заходи, що будуть проводитися в навчальних закладах, активно висвітлювати на web-сторінках навчальних закладів та місцевих органів управління освітою.

За Планом заходів 18 травня 2015 року пропонуємо провести в навчальних закладах області:

- уроки пам’яті, уроки-реквієм;

- урочисті лінійки, тематичні виховні години, бесіди, години інформування;

оформити:

- відповідні тематичні експозиції;

- виставки книг, фотографій та фотодокументів.

При цьому додаємо методичні рекомендації, розроблені Українським інститутом національної пам’яті.  

 

Детальніше...
 
«Інклюзивна освіта – вимога часу». Віртуальний семінар за участю молодих учителів області Надрукувати
Новини інституту
13.05.2015

Згідно з планом роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників на сайті віртуальної школи професійного становлення молодого вчителя у травні 2015 року відбувся віртуальний семінар «Інклюзивна освіта – вимога часу».

    Активними учасниками семінару стали вчителі  загальноосвітніх навчальних закладів Чорнобаївського, Лисянського, Кам’янського, Золотоніського, Уманського, Городищенського,  Драбівського районів.

  Учасники семінару «Інклюзивна освіта – вимога часу» у своїх виступах керувалися словами Василя Сухомлинського про те, «що знедолена природою дитина не повинна знати, що у неї слабий розум, слабкі сила. Виховання такої дитини має бути у сто разів ніжнішим, чуйнішим, дбайливішим».

Учителі зазначили, що саме тому впровадження інклюзивної освіти  в загальноосвітніх навчальних закладах є важливою вимогою часу.

 

Детальніше...
 
ВІТАЄМО! Надрукувати
Новини інституту
13.05.2015

 Із 6 по 9 травня цього року в рамках заходів по роботі із обдарованою молоддю відбувся І Всеукраїнський турнір юних філософів та релігієзнавців. На турнір, який гостинно приймала Тернопільська земля, у Зарваницю приїхали учні із різних регіонів України. Всього змагалися 13 команд із Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Харківської  та Черкаської областей.

На відкритті учасників турніру привітали Крупа Любомир Левкович, директор департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, кандидат історичних наук, Євтушенко Раїса Іванівна, головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України, заступник голови оргкомітету фінального етапу турніру юних філософів та релігієзнавців та Мачинська Наталія Ігорівна, голова журі, завідувач кафедри Львівського державного університету внутрішніх справ, доктор педагогічних наук, доцент.

Детальніше...
 
Про хід спільного проекту МОНУ та Британської Ради в Україні Надрукувати
Новини інституту
08.05.2015
 У рамках спільного проекту Міністерства освіти і науки України та Британської Ради в Україні „Післядипломна педагогічна освіта вчителів іноземних мовˮ з 3 по 7 травня 2015 року відбувся черговий семінар методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти Львівської, Одеської, Тернопільської, Черкаської та Чернівецької областей, який проводили менеджер проектів Британської Ради в Україні Вікторія Іваніщева та консультант проекту Олександр Шаленко. Метою семінару була подальша робота над розробкою та редагуванням показників кваліфікаційної рамки професійної майстерності вчителів іноземних мов. Цей рамковий документ у майбутньому слугуватиме дієвим інструментом для визначення професійного рівня педагога та чіткого розуміння фахівцями власного безперервного професійного розвитку в атестаційний та міжатестаційний період.
Детальніше...
 
Всеукраїнська науково-практична конференція «Патріотизм – нагальна потреба України й українців» Надрукувати
Новини інституту
04.05.2015
Відповідно до плану основних заходів НАПН України,  у рамках ІХ Всеукраїнського фестивалю науки, ХІІ Захаренківських педагогічних читань Відділенням загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України спільно з  Інститутом проблем виховання НАПН України на базі Сахнівської авторської школи О. А. Захаренка Корсунь-Шевченківської районної ради  19 травня 2015 року буде проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Патріотизм – нагальна потреба України й українців» (в контексті педагогічної спадщини О.А. Захаренка).
Детальніше...
 
VІІ Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій Надрукувати
Новини інституту
30.04.2015

Шановні колеги!

 

Повідомляємо, що Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України спільно з Черкаським обласним інститутом  післядипломної освіти педагогічних працівників проводить 17-18 вересня 2015 року VІІ Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій (далі – Фестиваль), до участі у якому запрошуються наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники.

У ході Фестивалю як міжнародного освітянського форуму традиційно презентуються результати досліджень сучасного змісту освіти, авторські методики, технології, інноваційні методи та форми роботи, моделі навчального та  виховного процесів, управлінської діяльності за номінаціями:

Детальніше...
 
Про відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі Надрукувати
Новини інституту
28.04.2015

 Указом Президента України від 24.03.2015 № 169 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та  70-ї річниці завершення Другої світової війни», з метою консолідації суспільства навколо ідеї захисту України, налагодження громадянського взаєморозуміння і примирення у питаннях національної історії періоду Другої світової війни встановлюється День пам’яті та примирення, який відзначатиметься щороку 8 травня. 

На виконання Листа Міністерства освіти і науки України від 23.04.2015 № 1/9-211 «Про відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі» Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників рекомендує 5-9 травня 2015 року у всіх навчальних закладах області провести заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі.

У контексті підготовчої роботи рекомендуємо передбачити  такі заходи:

Детальніше...
 
Результати проведення ДПА у формі ЗНО з української мови і літератури 24.04.2015 Надрукувати
Новини інституту
28.04.2015

24 квітня 2015 року проведено ДПА з української мови у формі ЗНО. В області працювали 35 пунктів тестування: 24 – у загальноосвітніх навчальних закладах, 10 –  вищих навчальних закладах І-ІІ і ІІІ-ІV рівнів акредитації, 1 заклад системи профтехосвіти.

На пункти проведення тестувань з’явився 8521 учасник, що становить 96,8%. 282 абітурієнти не з’явилися.

Під час формування мережі пунктів тестування враховано особливості п’яти випускників з обмеженими можливостями.

На жаль, не всі абітурієнти поставилися відповідально до екзамену з української мови і літератури. Причини:

-         явка абітурієнтів без необхідних документів – Сертифіката або документа, що посвідчує особу (2 абітурієнти);

-         через наявність мобільних телефонів достроково припинили роботу над тестовими завданнями (9 абітурієнтів);

-         не встигли перенести відповіді до бланків (2 абітурієнти).

Під час тестувань зафіксовано 2 звернення до медичного працівника.

За дотриманням процедури зовнішнього незалежного оцінювання його учасниками, а також персоналом пунктів тестування спостерігали представники Громадянської мережі ОПОРА (9 осіб), представники від батьківських комітетів (123 особи) та молодіжних організацій (1 особа). Загалом громадське спостереження здійснювали 133 особи. Відповідальними за ЗНО найкраще організовано роботу громадських спостерігачів від батьківських комітетів у Звенигородському, Тальнівському, Шполянському, Городищенському, Монастирищенському, Чорнобаївському районах та м. Золотоноша.

Для успішного проведення ЗНО з української мови і літератури залучено 1500 педагогічних і науково-педагогічних працівників загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів області, яким висловлюємо вдячність за відповідальне та сумлінне виконання обов’язків.

 
Про виконання Плану заходів щодо вшанування героїв Холодноярської Республіки у 2015 році Надрукувати
Новини інституту
23.04.2015

На виконання Плану заходів Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 25.03.2015 №928/03 «Про проведення заходів щодо вшанування героїв Холодноярської республіки» та з метою гідного  вшанування пам’яті Героїв Українського народу надсилаємо для використання у навчально-виховній роботі методичні рекомендації, підготовлені Черкаським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників.

За Планом заходів протягом 24-30 квітня 2015 року пропонуємо провести в навчальних закладах області:

Детальніше...
 
Обласний семінар-практикум для заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів Надрукувати
Новини інституту
23.04.2015

 22 квітня на базі Черкаської спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 Черкаської міської ради відбувся обласний семінар-практикум для заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів, в яких впроваджується інклюзивне навчання. В ході семінару розглядали проблему «Інтегровано-інклюзивний освітній простір як розвиваюче середовище для дітей з особливими освітніми потребами».

Детальніше...
 
Районний методичний квест для заступників директорів із навчально-виховної роботи Надрукувати
Новини інституту
22.04.2015

 22 квітня  2015 року на базі Степанівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Драбівської районної ради відбувся районний методичний  квест для заступників директорів із навчально-виховної роботи на тему: «Педагогічне керівництво науково-дослідною роботою у загальноосвітньому навчальному закладі». Доцент кафедри педагогіки ЧОІПОПП Волошенко Олена Валентинівна розкрила основні психолого-педагогічні аспекти керівництва науково-дослідною роботою у сучасному загальноосвітньому навчальному закладі». Учасники методичного квесту із інтересом сприйняли багаторічний досвід участі у експериментальній діяльності та здобутки колективу Степанівської школи, які презентовали директор школи   Дзега Людмила Петрівна та її заступник Янголь Михайло Петрович. Перспективи здійснення науково-дослідницької роботи разом із учасниками заходу були розкриті завідувачем районного методичного кабінету відділу освіти Драбівської районної державної адміністрації Шевчук Валентиною Степанівною.

Методичний квест завершився літературно-музичною композицією «Тепло своїх  долонь, і розуму, і серця я Україні милій віддаю!» у якій взяли участь учні всіх класів школи. Виступи дітей вирізнялись вокальною і акторською майстерністю, були наповнені патріотизмом, духовністю та любов’ю до рідного краю.

Детальніше...
 
Про проведення апробації тестових завдань Надрукувати
Новини інституту
21.04.2015
 З 23 лютого до 16 квітня 2015 року Київським РЦОЯО спільно з лабораторією-центром ЗНО та моніторингу якості освіти Черкаського ОІПОПП успішно проведено 3 етапи апробації тестових завдань у режимі он-лайн з дванадцяти навчальних дисциплін (українська мова, українська література, історія України, математика, хімія, біологія, фізика, географія, російська, англійська, німецька та французька мови).
В апробації взяли участь понад 1520 учнів 10, 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Городищенського, Драбівського, Лисянського, Тальнівського, Маньківського районів та міст Ватутіне, Умань, Черкаси, Канів, Сміла.
До апробації усіх добірок залучалися учні ЗНЗ, які виявили бажання і, як правило, планують складати ЗНО з означених навчальних дисциплін.
Детальніше...
 
Громадсько-активна школа - майбутнє освіти Надрукувати
Новини інституту
21.04.2015

 21 квітня на базі Першої міської гімназії міста Черкаси відбувся обласний науково-практичний семінар директорів гімназій, ліцеїв, колегіумів області «Громадсько-активна школа як інноваційна система управління сучасним загальноосвітнім навчальним закладом».

У роботі семінару взяли участь ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна, проректор з науково-методичної роботи ЧОШПОПП Галина Назаренко,  доцент кафедри психології Володимир Карікаш, методист лабораторії розвитку освіти та педагогічних інновацій  ЧОІПОПП Світлана Чиркова, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Черкаської обласної держадміністрації Світлана Файнштейн.

Детальніше...
 
Підготовка персоналу до проведення ЗНО-2015 в області Надрукувати
Новини інституту
20.04.2015

 17 квітня 2015 року в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників, а 20 квітня в Уманському педагогічному університеті ім. П.Тичини проведено навчальні семінари для відповідальних за зовнішнє незалежне оцінювання (далі ЗНО), пункти проведення ЗНО в районах/містах області, уповноважених осіб Українського центру оцінювання якості освіти, екзаменаторів – учителів з української мови і літератури ЗНЗ, викладачів ВНЗ. 

Детальніше...
 
Всеукраїнська науково-практична конференція «Християнські цінності як складова духовно-морального.. Надрукувати
Новини інституту
17.04.2015
 16 квітня цього року у Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Християнські цінності як складова духовно-морального виховання громадянина України», присвячена формуванню загальнолюдських цінностей у молодих громадян України.
Детальніше...
 
Акція «Рух за сталий розвиток» Надрукувати
Новини МОН:
16.04.2015

 22 квітня, середа, у Міжнародний День Землі, запрошуємо вас приєднатися до шкіл-учасниць проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» з 12 областей України та взяти участь у корисній публічній акції, щоб привернути увагу мешканців вашого села, містечка, міста і навіть усієї України до ідей сталого розвитку, а також спонукати їх спільно з нами рухатися в одному напрямі.

Акція під назвою «Рух за сталий розвиток» передбачає, що  22 квітня, у День Землі, учні школи (будь-яких класів) збираються разом та проводять «марш» вулицями, прямуючи до пунктів прийому втор сировини: здавати макулатуру, пластикові пляшки, батарейки та ін. Все, що приймають на переробку у вашій місцевості.

Детальніше...
 
Звітно-виборча конференція Ліги старшокласників Черкащини Надрукувати
Новини інституту
16.04.2015
 15 квітня 2015 року у приміщенні Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбулась обласна звітно-виборча конференція  Ліги старшокласників Черкащини. У роботі конференції взяли участь  Сімушина О.І.,  заступник директора Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА, Чепурна Н.М., ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, кандидат педагогічних наук Шевченко Т.О., начальник відділу спеціальної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки,  Зоря Ю.М., доцент кафедри освітнього менеджменту та педагогічних інновацій,  Кудін В.С., завідувач лабораторії виховної роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників,  президент обласної Ліги старшокласників Кравець Олександр, представники районних (міських) осередків Ліги старшокласників, методисти відділів освіти та позашкільних навчальних закладів області.
Детальніше...
 
Методична сесія завідувачів районних, міських методичних кабінетів Надрукувати
Новини інституту
14.04.2015

 З 7 до 9 квітня 2015 року у Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради проводилась методична сесія завідувачів районних, міських методичних кабінетів з теми «Методологічні засади створення сучасної системи національного, патріотичного виховання у навчальних закладах області».

Учасники методичної сесії відвідали відкриття XХ обласної виставки «Освіта Черкащини». На урочистому відкритті виставки були присутні заступник голови Черкаської облдержадміністрації В.В. Коваль, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації В.В.Данилевський, ректор Черкаського обласного інституту Н.М.Чепурна, представники ЧНУ ім. Богдана Хмельницького та УДПУ ім. П.Г.Тичини, Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу ім. Т.Г.Шевченка та Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Т.Г. Шевченка, працівники департаменту і обласного інституту, слухачі курсів підвищення кваліфікації, учителі загальноосвітніх навчальних закладів області, засоби масової інформації.

Детальніше...
 
З Великоднем! Надрукувати
Новини інституту
11.04.2015

 

Шановні  колеги!

  З нагоди світлого, величного християнського свята – Воскресіння Христового, прийміть сердечні вітання та найкращі побажання – міцного здоров’я, добра, злагоди та Божого благословення. Нехай цей день гуртує всіх нас навколо давніх християнських цінностей: доброти, терпимості, милосердя, любові до ближнього.
Хай диво Христового Воскресіння надихає Вас на добрі та праведні справи, наповнить радістю Ваші серця, а переможний дух надії додає Вам сил, енергії для добрих і корисних справ, спрямованих на процвітання України.
                                                                                              

Христос Воскрес!

 


З глибокою повагою, ректор Н.М.Чепурна  та колектив Черкаського ОІПОПП         

 
Підтримка дітей загиблих в зоні АТО бійців Надрукувати
Новини інституту
10.04.2015
 Напередодні світлого свята Великодня колектив Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників приєднався до благодійної акції «Подаруй радість дітям». Працівники інституту надали матеріальну допомогу родинам бійців, загиблих у зоні АТО.
Детальніше...
 
На Черкащині стартує протиалкогольна програма «Сімейна розмова» Надрукувати
Новини інституту
10.04.2015

 07 – 09 квітня 2015 року відбувся навчальний семінар-тренінг з підготовки тренерів інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова» для учнів 7-8-х класів та їхніх батьків. Програма впроваджується на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 06.08.2013 р. № 1106 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки щодо розвитку психологічної служби на період до 2017 року» та наказу Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА від 23.12.2013 № 659 «Про затвердження Плану заходів щодо розвитку психологічної служби Черкаської області на період до 2017 року».

Тренінг проведено за сприяння Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи (далі – УНМЦ ППСР) Національної академії педагогічних наук України та фінансової підтримки партнерської громадської організації «Всеукраїнський молодіжний рух «Відповідальність починається з мене».

З нагоди запровадження програми «Сімейна розмова» у Черкаській області та відкриття семінару-тренінгу 07 квітня 2015 року відбулася прес-конференція за участі ОДТРК «РОСЬ».

Детальніше...
 
ПРЕЗЕНТУЄМО ПЕДАГОГІЧНУ ТВОРЧІСТЬ Надрукувати
Новини інституту
08.04.2015

 Суть керівництва сучасною школою
полягає в тому, щоб у найважчій справі
на очах учителів створювався, визрівав
і стверджувався кращий досвід, який
втілював би в собі передові педагогічні ідеї
В.Сухомлинський

 

За сучасних умов модернізації освітньої галузі актуальною стала проблема створення чіткої системи створення, виявлення, вивчення, узагальнення й упровадження педагогічного досвіду — індикатора творчості та сучасного стилю педагогічного працівника, закладу чи установи.

Підсумковим етапом проведення такої  діяльності  зазвичай є виставка педагогічних інновацій .

У цьому році  7 квітня на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників розпочала  свою роботу XХ обласна педагогічна виставка «Освіта Черкащини».

Детальніше...
 
Тренінг вихідного дня учителів англійської мови області Надрукувати
Новини інституту
06.04.2015

Тренінг вихідного дня (4 квітня 2015 року на базі Черкаського інституту післядипломної освіти педагогічних працівників) зібрав учителів англійської мови області, які будуть впроваджувати та реалізовувати ідеї літніх мовних таборів  разом з дітьми.

Детальніше...
 
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! ЗМІНИ В ТЕРМІНАХ КУРСІВ! Надрукувати
Новини інституту
06.04.2015

 

 ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!

 

У зв’язку з виробничою необхідністю змінюються терміни проведення залікових сесій на очно-дистанційних курсах підвищення кваліфікації з проживанням у гуртожитку інституту (вул. Ярослава Галана, 15/1)

ІІ сесія квітень 2015 року (див. таблицю )

ІІ сесія травень-червень 2015 року  (див. таблицю )

 

 

 
Перший щорічний міжнародний Форум вчителів іноземних мов Надрукувати
Новини інституту
03.04.2015
 31 березня 2015 року методисти іноземних мов Пахомова Т.Г., Голоднюк Н.Ю. ЧОІПОПП були учасниками першого міжнародного форуму вчителів іноземних мов.

«Перший щорічний міжнародний Форум вчителів іноземних мов» - це унікальний захід, де учасники мали змогу перейняти навчально-методичний досвід своїх колег з Великобританії, Канади, Німеччини, США, Швейцарії, Іспанії, Мальти та інших країн світу, що є актуальними в контексті роботи мовних таборів, як складової інтеграції в світовий простір.

Міжнародні школи, які брали участь у Форумі – є лідерами з навчання дітей, студентів та дорослих іноземним мовам. Кожен навчальний заклад розробив і запровадив власну методику навчання, випустив аутентичні підручники. Під час форуму відбулися презентації найкращих вчителів – носіїв мови,які в подальшому слугуватимуть потужним навчальним ресурсом в організації роботи мовних таборів.

Всі міжнародні учасники Форуму є членами престижних міжнародних організацій з вивчення іноземних мов, сертифіковані освітніми міністерствами та відомствами тих країн, де працюють. Щорічно кожен з цих навчальних центрів приймає тисячі дітей, студентів та дорослих з усього світу, в тому числі з України. Використання міжнародного досвіду мовних таборів в контексті набуття навичок соціального лідерства та участі в громадських ініціативах було корисним і буде використано як ефективні алгоритми функціонування мовних таборів.

Учасники форуму поділились своїм досвідом організації мовних таборів в Україні, як шляхи модернізації процесу іншомовного спілкування.

Детальніше...
 
Представлено результати першого етапу апробації авторських методик Надрукувати
Новини інституту
01.04.2015

 Представники творчої групи спеціалістів психологічної служби Черкаської області взяли участь у роботі IV Всеукраїнського науково-практичного семінару «Актуальні проблеми та особливості діяльності психолога в закладах освіти», який відбувся 31 березня 2015 року на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

На пленарному засідання автори методик та спеціалісти, що беруть участь в апробації, висвітлили такі питання як: «Ігрові технології в превентивній та профілактичній роботі спеціалістів психологічної служби» (Тетяна Войцях, завідувач обласного центру практичної психології і соціальної роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників), «Авторська карткова психологічна гра «Пан або пропав» як інструмент профілактики ризикованої поведінки підлітків» (Неля Каневська, практичний психолог-методист Державного навчального закладу «Монастирищенський професійний ліцей»), «Фотографія як інструмент діагностики і корекції в роботі практичного психолога» (Сергій Піхуля, практичний психолог Державного навчального закладу «Черкаський професійний ліцей»), «Досвід та результати використання авторських ігрових карток «Права дитини» в роботі з дітьми, що мають особливості психічного розвитку» (Олена Лєнська, соціальний педагог Черкаської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради).

Детальніше...
 
Скайп – супервізії для психологів волонтерів Надрукувати
Новини інституту
01.04.2015

Повідомляємо, що відповідно до плану роботи інституту  з 20-22 квітня 2015 року на Черкаському освітянському порталі (сайті Черкаського ОІПОПП) буде проходити скайп – супервізії для психологів волонтерів.

 До участі в скап - супервізії запрошуються психологи, соціальні працівники, які мають досвід психологічного консультування.

      Заявку для участі в скап - супервізії  просимо надсилати до 20 квітня 2015 року на адресу: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.

Детальніше...
 
Про проведення пробного ЗНО 28.03.2015 Надрукувати
Новини інституту
31.03.2015

        28 березня 2015 року в області відбулося пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – ЗНО) з десяти предметів: математики (базовий та поглиблений рівні), історії України, фізики, хімії, біології, географії, англійської, німецької, французької та російської мов.

        Для його проведення в області створено 23 пункти, що розташовані на базі загальноосвітніх навчальних закладів та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, до організації роботи яких залучено близько 550 осіб. На пробне ЗНО зареєструвалося 2662 особи, з’явилося 2457 осіб (92%).

        Абітурієнти, які не змогли пройти тестування 28.03.2015, мають можливість отримати протягом 3-х днів на пункті пробного ЗНО комплект тестових матеріалів.

        Аналіз двох днів (21 та 28.03.2015) проходження пробного ЗНО показав, що на кожному пункті було створено належні умови з метою відтворення умов та технології проведення ЗНО для психологічної підготовки майбутніх абітурієнтів до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.

        Явка учасників пробного ЗНО 21 та 28 березня становить 95%.

 
Апробація програми «Освіта для соціальної справедливості» в Черкаській області Надрукувати
Новини інституту
31.03.2015

 27 березня 2015 р. в м. Золотоноша Черкаської області на базі Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 відбувся навчально-практичний семінар «Освіта для соціальної справедливості» для педагогічних працівників. Захід було проведено у рамках реалізації проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах», що впроваджується Всеукраїнським Фондом «Крок за кроком» (м. Київ) за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Фонду «Відкрите суспільство» із метою апробації курсу «Освіта для соціальної справедливості». Тренери проекту у Черкаській області: Тетяна Войцях, завідувач обласного центру практичної психології і соціальної роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, та Ілона Руденко, доцент кафедри психології Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників.

Мета семінару: ознайомити учасників з програмою «Освіта для соціальної справедливості»; забезпечити обізнаність та сформувати практичні вміння у вчителів, соціальних педагогів і практичних психологів з питань різноманітності та соціальної справедливості, що сприятиме розвитку інклюзивного середовища в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

Детальніше...
 
Про проведення пробного ЗНО 21.03.2015 Надрукувати
Новини інституту
23.03.2015

        21 березня 2015 року в області відбулося пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – ЗНО) з української мови і літератури.

Головна мета проведення пробного тестування – відтворення умов та технології проведення ЗНО для психологічної підготовки майбутніх абітурієнтів до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.

Для його проведення в області створено 23 пункти, що розташовані на базі загальноосвітніх навчальних закладів та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, до організації роботи яких залучено близько 700 осіб. На пробне ЗНО з української мови і літератури зареєструвалося 3297 осіб, з’явилося 3200, що становить 97%.

Учасники пробного ЗНО під час реєстрації мали можливість вибрати завдання з української мови і літератури базового або поглибленого рівнів складності.

Майбутні абітурієнти після закінчення часу, відведеного для роботи з тестом, отримали інформаційний бюлетень із відповідями на тестові завдання та схемами підрахунку тестових балів. Для визначення результату за шкалою 100-200 балів кожен абітурієнт може самостійно скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на інформаційній сторінці "Особистий кабінет учасника пробного ЗНО".

Учасники пробного ЗНО, які не змогли пройти тестування 21.03.2015, мають можливість отримати протягом 3-х днів на пункті пробного ЗНО комплект тестових матеріалів.

 

Детальніше...
 
Інтернет-конференція «Психологічний супровід розкриття творчого потенціалу особистості» Надрукувати
Новини інституту
20.03.2015

Повідомляємо, що відповідно до плану роботи інституту  у квітні  2015 року на Черкаському освітянському порталі (сайті Черкаського ОІПОПП) буде проходити науково-практична Інтернет-конференція «Психологічний супровід розкриття творчого потенціалу особистості».

 До участі в Інтернет-конференції запрошуються науковці, психологи, соціальні педагоги, методисти та педагогічні працівники, які  мають теоретичні напрацювання або досвід роботи із зазначеної проблеми.

 

Детальніше...
 
Акція «Повертайся живим!» Надрукувати
Новини інституту
19.03.2015

В школах Черкаської області завершилася акція «Повертайся живим!», яка проходила з метою посилення рівня патріотичного виховання, активізації творчого розвитку  дітей. На уроках трудового навчання учні виготовляли вироби, які потім передавали волонтерам, вручали воїнам АТО.

 

Детальніше про проведену роботу: http://virtuall.at.ua/photo/virobi/akcija_quot_povertajsja_zhivim_quot/13

 

Детальніше...
 
Адаптація вихованців та учнів до навчального закладу: семінар для спеціалістів психологічної служби Надрукувати
Новини інституту
18.03.2015

 17 березня 2015 року в інституті пройшов семінар для спеціалістів психологічної служби «Психологічний і соціально-педагогічний супровід адаптації вихованців та учнів до навчального закладу». На семінар було запрошено 62 спеціалісти, які представляли школи, дитячі садки, інтернати, заклади професійної освіти, вищі навчальні заклади.

Перша частина семінару була присвячена розгляду актуальних питань супроводу спеціалістами психологічної служби адаптації дітей, учнів, студентів до навчально-виховного процесу.

Детальніше...
 
Учнівський конкурс юних неокласиків «Постать М. Драй-Хмари і його творчість Надрукувати
Новини інституту
18.03.2015

Повідомляємо, що 22  квітня 2015 року на базі Першої міської гімназії Черкаської міської ради відбудеться обласний учнівський конкурс юних неокласиків «Постать М. Драй-Хмари і його творчість у контексті світової літератури і культури». Інформацію та умови проведення конкурсу можна довідатися на сайті гімназії  www.fcg.ck.ua.

Просимо сприяти участі учнів у конкурсі.

 

АНКЕТА-ЗАЯВКА*

Детальніше...
 
Нарада з питань впровадження та розвитку ІКТ у регіонах Надрукувати
Новини інституту
18.03.2015

З 23 лютого по 12 березня 2015 року департамент загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки України спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти проводили нараду з питань впровадження та розвитку ІКТ у регіонах, змісту і перспектив безперервності та наступності навчання інформатики.

Метою спільної роботи було виявлення першочергових проблем  пов’язаних з впровадженням ІКТ у регіонах і зокрема у конкретних навчальних  закладах, напрацювання методик подолання цих проблем, ознайомлення з досвідом інших регіонів, спільне планування подальшої роботи.

Як заключний етап наради, в рамках Шостої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2015», проводився круглий стіл відповідальних за розвиток ІКТ в областях. Одними з найкращих мотиваційних роликів з досвідом та перевагами впровадження ІКТ були визначені Черкаської гімназії №9 ім. О.М. Луценка Черкаської міської ради та Черкаської спеціалізованої школи  І-ІІІ ступенів №13 Черкаської міської ради.

 
ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПОВІРИТИ В ДОБРО?..... Надрукувати
Новини інституту
17.03.2015

     Для того, щоб повірити в добро, потрібно почати його робити…. А з чого почати?    Навчитися співіснувати з людьми, співчувати, розуміти  - вміння, які не тільки роблять  нас «чистішими», мудрішими, але і породжують розуміння того, що   ти комусь потрібний, а, отже, у цьому житті тобі відведена неабияка роль. Це, власне, щастя. А добро і щастя – невіддільні одне від одного….
      Бути добрим,  відкинувши власні інтереси й проблеми, поспішати на допомогу іншим - справді людський крок, на який, на жаль, у реальному житті далеко не кожен здатний. І одним із таких серйозних людських кроків – є благодійність…. Мабуть, саме тому благодійність завжди в народі вважалася й уважається вищою чеснотою, а ті, хто здатні на неї, здобувають  щиру шану й пам'ять. Так, наприклад, «золотими літерами» в народній пам'яті записані імена Костянтина Острозького, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Олексія Бобринського та багатьох інших. На кошти цих благодійників свого часу будувалися лікарні, церкви й монастирі, друкувалися книги, рятувалися життя. Інші ж тисячі й тисячі благодійників, які колись ставали й нині продовжують ставати на шлях творення й примноження добра в цьому світі, також не забуваються.

Наразі  справді неоціненною благодійною справою є допомога учасникам АТО, адже війна ще не закінчилася і будь-яка допомога – це крок до перемоги.

Всі небайдужі люди України надають  благодійну допомогу у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення.

Працівники Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників не залишилися осторонь цієї важливої справи: на підготовку бійців для прикордонної застави в АТО у смт Оршанець  було передано 40 комплектів термобілизни, 175 пар теплих зимових носків на суму 7,5 тис. гр.; у фонд «Оживи мрію» м. Києва, що допомагає військовій частині міста Краматорськ Донецької області, передано на додаткове харчування солдатів в зоні АТО 1800 гр. У нещодавно створений госпіталь (Дахнівка) для поранених в зоні АТО передано 20 комплектів постільної білизни, спеціальне медичне ліжко вартістю 5000 гр.

Детальніше...
 
ВІРТУАЛЬНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ Надрукувати
Новини інституту
16.03.2015

 У рамках роботи віртуальної Школи професійного становлення молодого педагога з метою підвищення професійної майстерності молодих учителів відбулося обговорення віртуального майстер-класу з української літератури з теми «О. Довженко «Україна в огні», який представила Світлана Вікторівна Здор, учитель української мови та літератури Черкаського колегіуму «Берегиня» Черкаської міської ради.

Обговорення віртуального майстер-класу проводилося на базі опорного навчального закладу з питань упровадження інформаційно-комунікаційних технологій Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Черкаської районної ради Черкаської області (Т.А. Завалко, директор школи) і Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради (Н.В. Розіна, методист-модератор віртуальної школи професійного становлення молодого педагога) та участю І.П. Кучеренко, методиста районного відділу освіти, відповідального за роботу з молодими учителями з української мови та літератури. Заклади працювали у режимі он-лайну, здійснювався прямий візуальний і звуковий зв’язок.

Детальніше...
 
Програма педагогічної майстерності та досягнення вчителів шкіл Євразії та Південної Азії Надрукувати
Новини МОН:
16.03.2015
Детальніше...
 
СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ – 2015 Надрукувати
Новини інституту
13.03.2015

 12 березня 2015 р. об 11:00 у Київському Палаці дітей та юнацтва відбулося урочисте відкриття Шостої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2015».

         Організаторами виставки стали Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Компанія «Виставковий Світ».

Виставка «Сучасні заклади освіти» є широкомасштабним професійним заходом в Україні, який представляє найбільшу кількість національних вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, закладів післядипломної педагогічної освіти, а також закордонних навчальних закладів та освітніх агенцій, наукових установ, підприємств, що презентують технічне обладнання та програми для впровадження в освітню практику, тому розпорядженням Кабінету Міністрів України виставці «Сучасні заклади освіти» з 2010 року офіційно надано статус міжнародної та включено до переліку міжнародних виставок, що проводяться в Україні.

Детальніше...
 
«ОСОЗНАНИЕ КРАСОТЫ СПАСЕТ МИР» Надрукувати
Новини інституту
05.03.2015

 5 березня  2015 року в обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся семінар активного громадського діяча, почесного члена Черкаської міської громадської організації «Ліга Культури» Емми Піньковської «Проблема миролюбності і толерантності в період соціокультурних змін».

Семінар проходив у рамках проекту «Розвиток освітнього простору Черкащини, зокрема культурно-просвітницької   програми «Культура взаємин», розпочатої в обласному інституті у 2014 році.

Детальніше...
 
Звертаємо Вашу увагу! Надрукувати
Новини інституту
04.03.2015
Планові курси підвищення кваліфікації при Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради для педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, загальноосвітніх та спеціальних закладів інтернатного типу проводяться згідно графіків БЕЗКОШТОВНО!

 

 
Науково-практичний семінар «Кордоцентризм – основа класичної педагогіки» Надрукувати
Новини інституту
03.03.2015

 27 лютого 2015 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради в рамках діяльності Обласного центру Гуманної Педагогіки було проведено науково-практичний семінар «Кордоцентризм – основа класичної педагогіки».

Метою семінару було осмислення перспектив розвитку національної освіти на засадах традиційного українського світогляду в педагогіці – філософії серця – як визначальної основи цілісного та гармонійного життя людини.

У семінарі взяли участь майже 100 учасників, серед яких науковці кафедр, заступники директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів, методисти та резерв керівних кадрів дошкільних навчальних закладів, вчителі початкових класів та вчителі образотворчого мистецтва.

Детальніше...
 
Семінар-тренінг «Уроки для сталого розвитку. Школа друзів планети» Надрукувати
Новини інституту
26.02.2015
 Відповідно до плану роботи Черкаського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради  та на виконання плану роботи благодійної організації «Вчителі за демократію та партнерство» (ВДП), (Україна) та «Глобальний план дій» (ГПД),  (Швеція) за підтримки Агенції з питань розвитку співпраці SIDA (Міністерства закордонних справ Швеції)  24 лютого 2015 року  у Черкасах  на базі Черкаського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти педагогічних працівників  відбувся  черговий семінар-тренінг для педагогічних працівників навчальних закладів області з питання упровадження курсу «Уроки для сталого розвитку. Школа друзів планети».
Детальніше...
 
Педагогічні читання «Роль учителя і школи у вихованні школярів за педагогічною спадщиною Захаренка Надрукувати
Новини інституту
23.02.2015
    13 лютого 2015 року  методичним кабінетом відділу освіти Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації проведено педагогічні читання з теми «Роль учителя і школи у вихованні школярів за педагогічною спадщиною О.А.Захаренка» як підсумковий акорд декади пам’яті Олександра Антоновича Захаренка, яка відбулася в кожному навчальному закладі району. Учасниками читань були керівники навчальних закладів, їх заступники, лауреати районної премії О.А.Захаренка, вчителі, учні Авторської О.А.Захаренка середньої школи с.Сахнівки. Особливого піднесення, значимості педагогічним читанням надала участь Сергія Олександровича Захаренка, доцента кафедри загальної педагогіки і психології навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського університету імені Богдана Хмельницького, кандидата педагогічних наук,  сина Олександра Антоновича Захаренка, Ольги Володимирівни Крутенко, доцента кафедри педагогіки Черкаського інституту післядипломної освіти педагогічних працівників.
Детальніше...
 
Реєстрація на ЗНО-2014 станом на 16.02.2015 Надрукувати
Новини інституту
16.02.2015
Реєстрація на ЗНО-2014 станом на 16.02.2015
Детальніше...
 
Фінальний етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка Надрукувати
Новини інституту
14.02.2015

  14 лютого 2015 року в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради проходив фінальний етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У ньому брали участь 35 учасників:

 

 - 19 учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області;

 - 2 учні професійно–технічних навчальних закладів;

 - 14 студентів вищих навчальних закладів.

 

 

Детальніше...
 
Інтернет-конференція для молодих педагогів області «Форми і методи виховання правосвідомості учнів.. Надрукувати
Новини інституту
10.02.2015

Повідомляємо, що відповідно до плану роботи інституту 27 лютого 2014 року на сайті віртуальної школи професійного становлення молодого педагога буде проходити Інтернет-конференція за темою: «Форми і методи виховання правосвідомості учнів у позакласній роботі».

Мета конференції – узагальнення досвіду професійного саморозвитку молодих педагогів.

Детальніше...
 
Семінар-тренінг для педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів з питання упровадження.. Надрукувати
Новини інституту
09.02.2015
 Відповідно до плану роботи Черкаського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради  та на виконання плану роботи благодійної організації «Вчителі за демократію та партнерство» (ВДП), (Україна) та «Глобальний план дій» (ГПД),  (Швеція) за підтримки Агенції з питань розвитку співпраці SIDA (Міністерства закордонних справ Швеції)  4-5 лютого 2015 року  у Черкасах  на базі Черкаського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти педагогічних працівників  відбувся семінар-тренінг для педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів з питання упровадження програми «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку». У ньому взяли участь 32 педагоги з 16-и районів і міст області. 
Детальніше...
 
Відбулося третє засідання робочої групи щодо апробації авторських методик Надрукувати
Новини інституту
04.02.2015
 03 лютого 2015 року відбулося третє розширене засідання робочої групи спеціалістів психологічної служби закладів освіти Черкаської області з питань апробації авторських ігрових та діагностичних методик, в роботі якого взяли участь 27 осіб: представники установ освіти і навчальних закладів Черкаської області,  обласної ПМПК, а також Майборода Галина Яківна, професор кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Інституту педагогіки освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, кандидат педагогічних наук, яка здійснює науковий супровід процесу апробації авторських методик.
Детальніше...
 
Інтернет-семінар для керівників навчальних закладів Надрукувати
Новини інституту
03.02.2015
Повідомляємо, що відповідно до річного плану Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників проводить інтернет-семінар для керівників навчальних закладів «Демократизація освіти: партнерська взаємодія навчального закладу з громадою».
Детальніше...
 
Прапор Доброчинності у ЗОШ №6 Надрукувати
Новини інституту
02.02.2015

 27 січня у Золотоніській ЗОШ №6 відбувся патріотичний захід: передача обласного Прапора Доброчинності від учнівського самоврядування Черкаської школи  №26 волонтерам ЗОШ №6. Учнівський та педагогічний колектив з перших днів підтримують патріотичний дух бійців у зоні АТО.

Волонтери школи  №6 – активні та ініціативні. Право отримати прапор було доручено кращим волонтерам Попович Анастасії, Поліщук Ані і зовсім маленьким волонтерам з 2-А класу Харченко Мирославі, Сидорець Максиму.

Презентацію волонтерської роботи робили досвідчені волонтери 10 класу Брова Альона  і Неліна Ірина.

Подяку за організацію волонтерської роботи отримала від відділу освіти  Нестеренко Тетяна Степанівна.

ЗОШ №6 горда тим, що їм випала честь отримати прапор України зі словами подяки від бійців батальйону «Айдар» і обласний Прапор Доброчинності. Цей прапор – відповідь на наші добрі справи українських солдат, які захищають суверенність України.

Прапор Доброчинності побуває в усих навчальних закладах міста, а 6 лютого волонтери передадуть у Ватутіно.

 

Н.В.Строкань, завідуюча методичним кабінетом

 
Національний 3G оператор «Інтертелеком» - партнер учнівських олімпіад з інформаційних технологій Надрукувати
Новини МОН:
02.02.2015

 Національний 3G оператор «Інтертелеком» за підтримкою Міністерства освіти і науки України виступив партнером учнівських олімпіад з інформаційних технологій в 17 областях країни. Дана ініціатива є частиною соціального проекту компанії по підтримці освіти молодого покоління українців.

В ході проекту були проведені ознайомчі семінари про розвиток інформаційних технологій в Україні. Також старшокласники ознайомилися з унікальними технологіями, які впроваджуються оператором, з надання послуг зв'язку третього покоління.

За підтримки Інституту інноваційних технологій компанія «Інтертелеком» провела урочисте нагородження переможців олімпіади - фіналістів Всеукраїнського конкурсу.

Детальніше...
 
Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015» Надрукувати
Новини інституту
30.01.2015

 У цьому році в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» взяли участь найкращі учителі. Серед учасників  конкурсу немає людей випадкових. Для кожного з них школа – це життя, а вчительський талант – це насамперед, покликання і невтомна праця, що не може звершитись в якійсь єдиній миті чи дні.

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 01.10.2014  № 210 «Про проведення в області І та ІІ турів всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015» з 01 по 25 грудня 2014 року відбувся  дистанційний відбірковий  етап  обласного туру Конкурсу.

У ІІ (обласному) турі ХХ  Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015» взяло участь 79 вчителів правознавства, хімії, образотворчого мистецтва, української мови і літератури із усіх районів та міст нашої Черкащини.

Детальніше...
 
25 січня 2015 року відбувся Євроквест «Черкаси- Європа-транзит» Надрукувати
Новини інституту
27.01.2015
 Учасниками цього інтелектуального змагання стали учні 10-11 класів та їх керівники з усіх регіонів Черкащини.

Квест– це інтелектуально-динамічна гра, яка полягає у проходженні командою вказаного маршруту за умови виконання спеціальних завдань.

У нашому випадку — це цілеспрямований інтелектуальний маршрут з європейським вектором, проходження перешкод та надання відповідей щодо питань інтеграції України до європейського простору.

Дане змагання дало можливість розширити знання про особливості різних країн Європи, висловити свої думки щодо бачення майбутнього своєї держави, отримати колосальний заряд оптимізму, об’єднати свої знання про Євросоюз зі знаннями учнів різних куточків Черкащини для спільної перемоги команди. Етапи змагань:

Детальніше...
 
Підсумковий (загальнонаціональний) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика Надрукувати
Новини інституту
26.01.2015
 24 січня в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбувся підсумковий (загальнонаціональний) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У ньому взяло участь двадцять сім найздібніших, найпрацьовитіших учнів із 3-го по 11 клас, три учні професійно-технічних навчальних закладів, п’ятнадцять студентів вищих навчальних закладів.
Детальніше...
 
Актуальні питання розвитку професійної компетентності спеціалістів психологічної служби Надрукувати
Новини інституту
21.01.2015
 20 січня 2015 року на базі Черкаського ОІПОПП в рамках роботи обласного методичного об’єднання відбулося засідання методичної секції керівників психологічних служб районів (міст) «Організаційно-методичні моделі розвитку професійної компетентності спеціалістів психологічної служби». Участь у роботі методичної секції взяли 26 представників психологічної служби області (методисти з психологічної служби, завідувачі ОПМПК, директори (завідувачі) центрів практичної психології і соціальної роботи, практичні психологи), завідувач кафедри психології Черкаського ОІПОПП Валентина Іванівна Коновальчук, а також 2 представники Черкаського обласного військового комісаріату.
Детальніше...
 
Плекаймо у своїх серцях доброту і милосердя…. Надрукувати
Новини інституту
12.11.2014

Співчувати,  любити,  бути добрим,  відкинувши власні інтереси й проблеми, поспішати на допомогу іншим - справді людський крок, на який, на жаль, у реальному житті далеко не кожен здатний. Мабуть, саме тому благодійність завжди в народі вважалася й уважається вищою чеснотою, а ті, хто здатні на неї, здобувають  щиру шану й пам'ять. Так, наприклад, «золотими літерами» в народній пам'яті записані імена Костянтина Острозького, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Олексія Бобринського та багатьох інших. На кошти цих благодійників свого часу будувалися лікарні, церкви й монастирі, друкувалися книги, рятувалися життя. Інші ж тисячі й тисячі благодійників, які колись ставали й нині продовжують ставати на шлях творення й примноження добра в цьому світі, також не забуваються.

Наразі  справді неоціненною благодійною справою є допомога учасникам АТО, адже війна ще не закінчилася і будь-яка допомога – це крок до перемоги.

Всі небайдужі люди України надають  благодійну допомогу у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення.

Працівники Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників не залишилися осторонь цієї важливої справи: на підготовку бійців для прикордонної застави в АТО у смт Оршанець  було передано 40 комплектів термобілизни, 175 пар теплих зимових носків на суму 7,5 тис. гр.; у фонд «Оживи мрію» м. Києва, що допомагає військовій частині міста Краматорськ Донецької області, передано на додаткове харчування солдатів в зоні АТО 1800 гр. У нещодавно створений госпіталь (Дахнівка) для поранених в зоні АТО передано 20 комплектів постільної білизни, спеціальне медичне ліжко вартістю 5000 гр.

Не залишаймось байдужими ….Будьмо патріотами  своєї держави і плекаймо  у своїх серцях  доброту і милосердя….

 

 

Детальніше...
 
Інструктивно-методичні матеріали для організації роботи щодо забезпечення інформаційної безпеки... Надрукувати
Новини інституту
15.09.2014

 

Інструктивно-методичні матеріали для організації роботи щодо забезпечення інформаційної безпеки дітей та учнівської молоді на сторінці: http://oipopp.ed-sp.net/component/option,com_metod/metodTask,metodDetails/catid,1092/metodId,2047/Itemid,51/

 
Готуємося до нового навчального року Надрукувати
Новини інституту
28.08.2014

 

Методичні рекомендації до нового навчального року на сторінці:  http://oipopp.ed-sp.net/content/view/3497/78/

 
Cписок науково-методичних видань до 2014-2015 н. р. Надрукувати
Новини інституту
21.08.2014

Cписок науково-методичних видань до 2014-2015 н. р.

Всі видання розміщені на сайті "Електронна бібліотека методичної літератури ЧОІПОПП" - http://library.ippro.com.ua/

Детальніше...
 
Новий відкритий веб-журнал про сучасну освіту та розвиток Надрукувати
Новини МОН:
07.03.2014
 Інформуємо про новий відкритий веб-журнал про сучасну освіту та розвиток - Educlub.com.ua «Освітній клуб». На його сторінках висвітлюються сучасні підходи та інноваційні технології навчання і виховання, надаються методичні поради педагогам і батькам, консультації фахівців з актуальних проблем педагогіки і психології.
Ресурс постійно поповнюється світовими новинами про середню освіту,  інтерв'ю провідних українських та зарубіжних фахівців про новітні освітні технології, які на сьогодні складають унікальний науково-практичний доробок галузі освіти.
Educlub.com.ua також діє як майданчик для висвітлення власних думок про освіту для всіх бажаючих.
Повну інформацію про веб-журнал представлено на веб-сайті: http://educlub.com.ua/
 
Про кредитно-модульну систему неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників Надрукувати
Новини інституту
28.08.2012

 

Наказ ГУОН  від 14.06.2012 №272 "Про апробацію Положення про кредитно-модульну систему неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників Черкаської області".

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ про кредитно-модульну систему  неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників Черкаської області

 
Колекція цифрових ресурсів
Науково-методичне забезпечення закладів освіти
Участь у проектах
Передовий педагогічний досвід
Структурні підрозділи інституту
План роботи інституту
Курси підвищення кваліфікації
Центр економічної освіти та євроінтеграції
Дистанційне навчання
ЗНО та моніторинг якості освіти
Журнал "Педагогічний вісник" (ЧОІПОПП)
Ліга старшокласників
Конкурси Ліги старшокласників Черкащини
Віртуальна школа
Віртуальний музей О.А.Захаренка
Фотогалерея
Корисні посилання
Мапа сайту
Державні закупівлі
Мапа статей
Мапа ресурсiв
Мапа методичних документiв
Чи готові Ви у даний час пройти сертифікацію Вашої педагогічної діяльності
 
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
Випадкове фото:

ІV Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій

Архів новин
Generated in 0.24587 Seconds