Новини
Про організацію літніх мовних таборів у Черкаській області Надрукувати
Новини інституту
01.07.2015

 На сьогоднішній день закінчилась робота літніх мовних таборів у Черкаській області. Проект  літніх таборів з іноземних мов є одним з найважливіших проектів МОН загальнонаціонального значення. Відповідно, освітяни  Черкаської області доклали максимум зусиль для того щоб мовні табори  стали успішним проектом. Тому,  3281 дитина відчула можливість реального спілкування іноземною мовою з носіями мови. За допомогою найкращих технологій, діти стали учасниками великих та малих проектів, продовжили формувати внутрішню мотивацію щодо особистісної ролі у житті спільноти.

Анкетування та опитування свідчить, що наступний рік буде роком залучення більшої кількості учнів та формування життєвої компетенції засобами іншомовного спілкування.

Детальніше...
 
Відбувся Третій тренінговий табір для тренерів з числа спеціалістів психологічної служби Надрукувати
Новини інституту
22.06.2015

 З 15 по 19 червня 2015 року двадцять дев’ять спеціалістів психологічної служби навчальних закладів Черкаської області (керівники психологічних служб, соціальні педагоги та практичні психологи дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, в т.ч. інтернатного типу, ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ р.а. міст Черкаси, Золотоноша, Канів, Сміла, Умань, Звенигородського, Золотоніського, Кам’янського, Катеринопільського, Монастирищенського, Смілянського, Черкаського, Чигиринського, Чорнобаївського, Шполянського районів) пройшли навчання у Третьому тренінговому таборі для тренерів.

Мета роботи Тренінгового табору – формування і розвиток у спеціалістів психологічної служби системи освіти ключових професійних компетенцій, зокрема щодо тренерської діяльності, необхідних для якісного та ефективного виконання функціональних завдань шляхом впровадження у практичну роботу з учасниками навчально-виховного процесу інтерактивних форм роботи та технологій.

Детальніше...
 
Круглий стіл «SPEAK GLOBAL – GO GLOBAL: англійська мова в системі середньої освіти» Надрукувати
Новини інституту
11.06.2015

 9 червня 2015 року в Ураїнському домі, м. Київ, за ініціативи Лілії Гріневіч народного депутату України,  голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти  та Мустафи Найєма народного депутата України, відбувся круглий стіл «SPEAK GLOBAL – GO GLOBAL: англійська мова в системі середньої освіти» на якому були присутні методист іноземних мов Тетяна Пахомова та Сергій Іванов заступник директора Смілянської спеціалізованої школи №5.

Учасники круглого столу «SPEAK GLOBAL – GO GLOBAL: англійська мова в системі середньої освіти» визначили актуальність питання удосконалення вивчення та викладання англійської мови в системі середньої освіти, яка зумовлена динамічними трансформаціями у світовому освітньому просторі й значними змінами у соціально-економічному та культурно-освітньому розвитку українського суспільства. В  Україні в цілому сформовано законодавче та нормативно-правове забезпечення, а також створені організаційні умови для вивчення англійської мови в системі середньої освіти.

Детальніше...
 
Про роботу літніх мовних таборів Надрукувати
Новини інституту
09.06.2015

 У розпалі робота літніх мовних таборів, в яких 2197 учнів Черкаської області мають можливість практично застосовувати знання з іноземних мов отримані протягом року.

Зміст роботи мовних таборів надзвичайно мотиваційний,  про що свідчить попереднє анкетування учасників таборів та звіти про маленькі події в житті великої лінгвістичної спільноти.

Детальніше...
 
Обласний конкурс на кращий дизайн емблеми Всеукраїнського збору Ради старшокласників Надрукувати
Новини інституту
08.06.2015

Умови проведення конкурсу

Збір Всеукраїнської Ради старшокласників відбудеться в жовтні 2015 року в м. Черкасах. Для його проведення необхідна емблема. Для створення її дизайн-проекту проводиться відкритий обласний конкурс дизайну емблеми «Всеукраїнського збору Ради старшокласників у м. Черкасах» (далі − Конкурс), він відкритий для всіх та передбачає нагородження переможця дипломом Черкаського ОІПОПП.

Організатором Конкурсу виступає Черкаський ОІПОПП. Мета Конкурсу − вивчення громадської думки, зокрема, існуючих уявлень серед дітей, підлітків та молоді про діяльність Всеукраїнської Ради старшокласників за допомогою постановки творчого завдання по візуалізації ідеї емблеми, що відбиває тематику та пріоритети, якості, вміння, принципи поведінки лідера.

Під терміном «емблема» організатор Конкурсу розуміє поєднання графічних символів і графічного накреслення назви (логотипу), які спільно мають відображати основну місію діяльності Всеукраїнської збору Ради старшокласників. Ідеї, закладені в емблемі, повинні формувати позитивне сприйняття і стійкі асоціації з діяльністю учнівських лідерів.

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у Конкурсі, надіслати свій дизайн-проект до 11 вересня 2015 року за адресою Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт. , або голосуючи та коментуючи проекти інших на сайті Черкаського ОІПОПП у рубриці Конкурси ліги старшокласників – [Режим доступу] : http://oipopp.ed-sp.net/content/section/35/136/ Наприкінці конкурсу журі проведе попередній відбір та обере найкращий дизайн емблеми, яка стане символом Всеукраїнського збору Ради старшокласників в м. Черкасах.

Детальніше...
 
Підготовчі заходи до проведення основної та додаткової сесій ЗНО у червні – липні 2015 року Надрукувати
Новини інституту
08.06.2015

 3 червня 2015 року в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників, а 4 червня в Уманському педагогічному університеті ім. П.Тичини  проведено навчальні семінари для відповідальних за зовнішнє незалежне оцінювання (далі ЗНО), пункти проведення ЗНО в районах/містах області, уповноважених осіб Українського центру оцінювання якості освіти щодо підготовки їх до проведення основної сесії ЗНО протягом червня 2015 року.

У заходах взяла участь Паньків Галина Генріхівна, начальник методичного відділу Київського регіонального центру оцінювання якості освіти, яка проінформувала про результати ЗНО з української мови, про основні складові процедури, недопущення порушень учасниками ЗНО.

Детальніше...
 
Зустріч лідерів учнівського самоврядування з Президентом України Петром Олексійовичем Порошенко Надрукувати
Новини інституту
02.06.2015
 З нагоди святкування Дня захисту дітей у Адміністрації Президента України відбулась зустріч лідерів учнівського самоврядування з Президентом України Петром Олексійовичем Порошенко.  На цій зустрічі Черкащину представляли: Аліна Краснопеєва, спікер Учнівської  Міжпарламентської Асамблеї м.Черкаси, Віталій Неділя, президент Ліги старшокласників Черкащини, Анна Буценко, заступник  президента Ліги, Олександр Кравець, екс-президент Ліги старшокласників, Роман Скоробагатий, президент дитячої громадської організації «Юнікс».  Протягом усього дня поряд з лідерами був Уповноважений Президента України з прав дитини Адміністрації Президента України Микола Кулеба. Супроводжувала лідерів Черкащини, завідувач лабораторії виховної роботи Черкаського ОІПОПП Валентина Кудін.

       Глава держави привітав присутніх зі святом. Президент зазначив, що пишається тим, що в Україні є такі молоді українці, які мають надзвичайно великі можливості будувати нову європейську державу. «Крок за кроком ми всі разом, кожен на своєму місці, маємо робити все можливе, щоб на краще змінювати країну. У нас немає ні можливості відступити, ні часу чекати. Ми з вами боремося за Україну», - підкреслив Петро Порошенко.        

Детальніше...
 
Обласний семінар з проблеми «Використання країнознавчих матеріалів на уроках французької мови» Надрукувати
Новини інституту
29.05.2015

 26 травня 2015 року в ЧОІПОПП відбувся обласний семінар вчителів французької мови з проблеми «Використання країнознавчих матеріалів на уроках французької мови». У роботі семінару взяли участь учителі ЗНЗ, у яких вивчається французька мова, зокрема Канівського, Маньківського, Шполянського, Корсунь-Шеевченківського районів, міст Черкаси, Сміла, Ватутіне, Золотоноша.

Під час першої частини семінару  відбулася презентація книги кулінарних рецептів Марі-Франс Барб’є-Матіс, президента асоціації «Україна Два Люксембурги». Презентація співпала з 20-річчям діяльності асоціації, яка допомагала упродовж цих років Україні у здійсненні освітніх, культурних та медичних проектів. На презентації також були присутніми віце-президент асоціації, мешканка Люксембургу, Мар’єт Фабек, та її член, волонтер, бельгійка, Марі-Луїз Гобер.

Детальніше...
 
Нагородження переможців ІV етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів Надрукувати
Новини інституту
27.05.2015

 Традиційно, завершуючи навчальний рік, підводяться підсумки участі учнів у Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, відзначаються ті, хто своєю інтелектуальною працею прославляє Черкащину. Саме такі діти 26 травня 2015 року зібралися у сесійній залі Будинку рад на урочистій церемонії нагородження кращих з кращих, цвіту та надії нації.

Участь у святі обдарованої молоді взяли голова обласної ради Валентина Коваленко, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник директора Оксана Сімушіна, ректор обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна, голова обкому Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Жалдак, начальники відділів освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, завідуючі методичними кабінетами, учні загальноосвітніх навчальних закладів, вчителі, батьки.

 

Детальніше...
 
Підсумки проведення ДПА з української мови Надрукувати
Новини інституту
25.05.2015

          20 травня 2015 року відбулася селекторна нарада з керівниками органів управління освітою, працівниками районних (міських) методичних кабінетів, директорами загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів.

         Перший заступник директора Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Сімушіна Оксана Іванівна наголосила, що сьогодні одним із важливих питань, які активно обговорюються освітянами, громадськістю, є цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання, поєднане з державною підсумковою атестацією з української мови та літератури. Для роз’яснення  та аналізу результатів тестування запрошено директора Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Сакаєву Світлану Вікторівну.

Директор центру надала інформацію щодо спірних питань, які виникли після активного обговорення змісту тесту з української мови і літератури, встановлення порогового балу «склав/не склав» та переведення тестових балів у 12-бальну і 200-бальні шкали оцінювання.

Цього року тест з української мови і літератури мав різні форми складності (базовий та поглиблений).Тест базового рівня, як зазначила Світлана Вікторівна, по Черкаській області склали 7714 осіб (96,2% від кількості зареєстрованих), 875 учасників виконували роботи поглибленого рівня (98,1%). Тестування відбулося у 35 пунктах, у яких було створено 551 аудиторію. До проведення процедури було залучено 1358 осіб.

Детальніше...
 
Патріотичне виховання дітей та юнацтва на Черкащині Надрукувати
Новини інституту
25.05.2015

Радіопередача на Українському радіо "Батьківські збори". Беруть участь: проректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, кандидат педагогічних наук Галина Назаренко, учні авторської школи О.Захаренка (с. Сахнівка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області) Яна Берененко, Микола Несин, Марія Павлушенко, Антон Кукса: http://schedule.nrcu.gov.ua/grid/channel/period/item-listen-popup.html?periodItemID=866851

 
Результати конкурсу логотипів євроклубів Черкащини Надрукувати
Новини інституту
25.05.2015

 21 травня 2015 р. були підведені результати конкурсу логотипів євроклубів Черкаської області.

На розгляд журі було подано 23 логотипи з різних регіонів Черкащини.

Критерії оцінювання логотипів:

1.     Відповідність структурі логотипу (10б.).

2.     Прив’язка до навчального закладу (3 б.).

3.     Наявність європейської символіки  (7б).

4.     Дизайн (10б.).

5.     Логіка обґрунтування (15 б.).

Всього балів (45).

Детальніше...
 
УЧНІ ЧЕРКАЩИНИ ПІЗНАЮТЬ ЄВРОПУ Надрукувати
Новини інституту
25.05.2015

 9 травня 1950 року Робер Шуман закликав європейські нації до об’єднання та унеможливлення війни на нашому континенті. 65 років потому це послання миру і єдності є доречним як ніколи.

Заклик Шумана до подолання вікових розбіжностей, який він зробив з плином п’яти років після закінчення Другої світової війни, заклав основи того, чим став Європейський Союз. З роками наш Союз збільшився з шести до двадцяти восьми країн-членів, аби стати найбільшим мирним проектом у світі. Мрії наших батьків-засновників стали реальністю.

Однак мир і процвітання – що ґрунтуються на глибокій відданості ідеям засадничих прав, демократії і верховенства права –не можна сприймати як належне. Вони є результатом постійної плідної роботи, тим, що потрібно плекати і захищати.

День Європи святкують в Україні щорічно третьої суботи травня, починаючи з 2003 року. Свято започатковано тодішнім Президентом України Леонідом Кучмою та стратегічним напрямком України на зближення з країнами Європейского Союзу.

Традиційно з приводу Дня Європи на центральних вулицях Києва та великих міст країни організуються та проводять святкові заходи, презентації історії та культури країн Європы, концерти популярної музики з участю українских и європейских виконавців.

З 2004 року учні Черкащини приєднуються до цієї акції. У навчальних закладах регіонів відбуваються святкові дійства: від вікторин до флеш-мобів, уроків Європи до квестів. Пропонуємо вам переглянути, як проходили святкування цьогоріч на теренах нашої області.

 

Детальніше...
 
Дебати «Україна - це пріоритетний партнер чи східний придаток Європи?» Надрукувати
Новини інституту
25.05.2015

 18 травня вся Україна традиційно святкувала день Європи. У рамках цього свята на Черкащині проходило чимало різноманітних заходів серед молоді та дорослого населення. Одним із таких заходів було проведення дебатів серед учителів історії, географії.

21 травня 2015 р. у Центрі економічної освіти і євроінтеграції Черкаського ОІПОПП відбулися чергові дебати з питань Євроінтеграції України «Україна - це пріоритетний партнер чи східний придаток Європи?»

Детальніше...
 
Всеукраїнська виставка «Післядипломна педагогічна освіта в контексті сучасних цивілізаційних змін» Надрукувати
Новини інституту
25.05.2015

 22 травня 2015 року Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради взяв участь у Всеукраїнській виставці «Післядипломна педагогічна освіта в контексті сучасних цивілізаційних змін», яка проводилася за ініціативи державного вищого навчального закладу «Університет менеджменту освіти» НАПН України спільно із закладами післядипломної педагогічної освіти, членами Консорціуму закладів післядипломної освіти у рамках VІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Психолого-педагогічний супровід фахової підготовки та підвищення кваліфікації в умовах трансформації освіти», з метою презентації найкращих досягнень інноваційної діяльності закладів ППО України, удосконалення механізмів співробітництва суб’єктів освіти, науки та виробництва у сфері інноваційної діяльності, обговорення й визначення пріоритетних напрямів розвитку системи післядипломної педагогічної освіти в умовах сучасних цивілізаційних змін.

Детальніше...
 
ХІІ Захаренківські педагогічні читання з проблеми «Патріотизм – нагальна потреба України Надрукувати
Новини інституту
20.05.2015

 19 травня 2015 року відбулися ХІІ Захаренківські педагогічні читання з проблеми  «Патріотизм – нагальна потреба України й українців»  (в контексті педагогічної спадщини Народного вчителя, академіка АПН України О.А.Захаренка). Захід проходив на базі Авторської школи О.А.Захаренка села Сахнівка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.

На педагогічних читаннях були присутні поважні гості. У цей день у школу завітали Сухомлинська Ольга Василівна, доктор педагогічних наук, професор, академік-секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти Національної академії педагогічних наук України; Філіпчук Георгій Георгійович, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України; Ляшенко Олександр Іванович, доктор пед. наук, професор, академік-секретар Відділення загальної середньої освіти Національної академії педагогічних наук України; Мальований Юрій Іванович, кандидат педагогічних наук, вчений секретар Відділення загальної середньої освіти Національної академії педагогічних наук України; Бібік Надія Михайлівна, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України; Топузов Олег Михайлович, доктор педагогічних наук, професор, директор Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України; Чорна Катерина Іванівна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії громадянського та морального виховання Інституту проблем виховання НАПН України; Киричок Віра Андріївна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник лабораторії громадянського та морального виховання Інституту проблем виховання НАПН України; Журба Катерина Олександрівна, докторант лабораторії громадянського та морального виховання Інституту проблем виховання НАПН України.

Детальніше...
 
Благодійна вистава соціально-психологічного театру "Нам болить за Україну" Надрукувати
Новини інституту
15.05.2015
14 травня  2015 року о 14.00 в приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості міста Черкаси  з ініціативи обласної Ліги старшокласників та за підтримки депутата Черкаської обласної ради, члена постійної  депутатської комісії з питань правової політики, законності і правопорядку Трофімової С.В. близько 300 учнів  та їхніх наставників загальноосвітніх навчальних закладів міста Черкаси переглянули благодійну виставу соціально-психологічного театру  «Нам болить за Україну або недитячий погляд на війну» Золотоніської санаторної школи-інтернату. Керівник театрального колективу Сідєльнікова О.П., заступник директора з виховної роботи.  Актори у цій виставі учні-старшокласники зазначеної школи висловлюють власне ставлення до війни, до ситуації в країні, підняли такі питання, як загальнолюдські цінності, дружба, розуміння, підтримка один одного, материнська та синівська любов. Надзвичайно тонко та емоційно юні актори передають свої найболючіші переживання, намагаються донести публіці те, що є для них найважливіше – любов до рідної України, людяність у стосунках, пошук спільної мови та взаєморозуміння.
Детальніше...
 
Обласний семінар для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів Надрукувати
Новини інституту
15.05.2015
 13 травня 2015 року  в  приміщенні  Золотоніського районного будинку дитячої та юнацької творчості  Золотоніської районної ради  відбувся  обласний  семінар для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів з теми  «Сучасні технології формування колективу в умовах етнокультурного центру з реалізації завдань національно-патріотичного виховання» . У роботі семінару прийняли участь начальник відділу спеціальної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА  Шевченко Т.О.,  провідний спеціаліст відділу спеціальної та позашкільної освіти  Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Поліщук В.А.,  завідувач лабораторії виховної роботи Черкаського ОІПОПП Кудін В.С., методист з виховної роботи  Черкаського ОІПОПП Бугайчук Н.В., методисти відділів освіти районних, міських методичних кабінетів, які курують позашкільну освіту,  а також педагогічні  працівники позашкільних навчальних закладів.
Детальніше...
 
Семінар з проблеми Професійна рефлексія методиста як інструмент корекції взаємодії з педагогами» Надрукувати
Новини інституту
15.05.2015

 14 травня 2015 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбувся науково-практичний семінар для головних спеціалістів та методистів з питань дошкільної освіти районних та міських відділів освіти з проблеми: «Професійна рефлексія методиста як інструмент корекції взаємодії з педагогами».

Під час роботи семінару основні поняття професійної рефлексії у контексті методичної діяльності висвітлила Коновальчук В.І., канд. пс. наук, завідувач кафедри психології ЧОІПОПП.

Жваве обговорення викликало питання щодо значення рефлексії для професійної діяльності методиста, яке висвітлювала Сіренко А. Є., завідувач відділу дошкільної освіти ЧОІПОПП.


 

Детальніше...
 
«Інклюзивна освіта – вимога часу». Віртуальний семінар за участю молодих учителів області Надрукувати
Новини інституту
13.05.2015

Згідно з планом роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників на сайті віртуальної школи професійного становлення молодого вчителя у травні 2015 року відбувся віртуальний семінар «Інклюзивна освіта – вимога часу».

    Активними учасниками семінару стали вчителі  загальноосвітніх навчальних закладів Чорнобаївського, Лисянського, Кам’янського, Золотоніського, Уманського, Городищенського,  Драбівського районів.

  Учасники семінару «Інклюзивна освіта – вимога часу» у своїх виступах керувалися словами Василя Сухомлинського про те, «що знедолена природою дитина не повинна знати, що у неї слабий розум, слабкі сила. Виховання такої дитини має бути у сто разів ніжнішим, чуйнішим, дбайливішим».

Учителі зазначили, що саме тому впровадження інклюзивної освіти  в загальноосвітніх навчальних закладах є важливою вимогою часу.

 

Детальніше...
 
ВІТАЄМО! Надрукувати
Новини інституту
13.05.2015

 Із 6 по 9 травня цього року в рамках заходів по роботі із обдарованою молоддю відбувся І Всеукраїнський турнір юних філософів та релігієзнавців. На турнір, який гостинно приймала Тернопільська земля, у Зарваницю приїхали учні із різних регіонів України. Всього змагалися 13 команд із Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Харківської  та Черкаської областей.

На відкритті учасників турніру привітали Крупа Любомир Левкович, директор департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, кандидат історичних наук, Євтушенко Раїса Іванівна, головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України, заступник голови оргкомітету фінального етапу турніру юних філософів та релігієзнавців та Мачинська Наталія Ігорівна, голова журі, завідувач кафедри Львівського державного університету внутрішніх справ, доктор педагогічних наук, доцент.

Детальніше...
 
Про хід спільного проекту МОНУ та Британської Ради в Україні Надрукувати
Новини інституту
08.05.2015
 У рамках спільного проекту Міністерства освіти і науки України та Британської Ради в Україні „Післядипломна педагогічна освіта вчителів іноземних мовˮ з 3 по 7 травня 2015 року відбувся черговий семінар методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти Львівської, Одеської, Тернопільської, Черкаської та Чернівецької областей, який проводили менеджер проектів Британської Ради в Україні Вікторія Іваніщева та консультант проекту Олександр Шаленко. Метою семінару була подальша робота над розробкою та редагуванням показників кваліфікаційної рамки професійної майстерності вчителів іноземних мов. Цей рамковий документ у майбутньому слугуватиме дієвим інструментом для визначення професійного рівня педагога та чіткого розуміння фахівцями власного безперервного професійного розвитку в атестаційний та міжатестаційний період.
Детальніше...
 
Всеукраїнська науково-практична конференція «Патріотизм – нагальна потреба України й українців» Надрукувати
Новини інституту
04.05.2015
Відповідно до плану основних заходів НАПН України,  у рамках ІХ Всеукраїнського фестивалю науки, ХІІ Захаренківських педагогічних читань Відділенням загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України спільно з  Інститутом проблем виховання НАПН України на базі Сахнівської авторської школи О. А. Захаренка Корсунь-Шевченківської районної ради  19 травня 2015 року буде проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Патріотизм – нагальна потреба України й українців» (в контексті педагогічної спадщини О.А. Захаренка).
Детальніше...
 
VІІ Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій Надрукувати
Новини інституту
30.04.2015

Шановні колеги!

 

Повідомляємо, що Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України спільно з Черкаським обласним інститутом  післядипломної освіти педагогічних працівників проводить 17-18 вересня 2015 року VІІ Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій (далі – Фестиваль), до участі у якому запрошуються наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники.

У ході Фестивалю як міжнародного освітянського форуму традиційно презентуються результати досліджень сучасного змісту освіти, авторські методики, технології, інноваційні методи та форми роботи, моделі навчального та  виховного процесів, управлінської діяльності за номінаціями:

Детальніше...
 
Результати проведення ДПА у формі ЗНО з української мови і літератури 24.04.2015 Надрукувати
Новини інституту
28.04.2015

24 квітня 2015 року проведено ДПА з української мови у формі ЗНО. В області працювали 35 пунктів тестування: 24 – у загальноосвітніх навчальних закладах, 10 –  вищих навчальних закладах І-ІІ і ІІІ-ІV рівнів акредитації, 1 заклад системи профтехосвіти.

На пункти проведення тестувань з’явився 8521 учасник, що становить 96,8%. 282 абітурієнти не з’явилися.

Під час формування мережі пунктів тестування враховано особливості п’яти випускників з обмеженими можливостями.

На жаль, не всі абітурієнти поставилися відповідально до екзамену з української мови і літератури. Причини:

-         явка абітурієнтів без необхідних документів – Сертифіката або документа, що посвідчує особу (2 абітурієнти);

-         через наявність мобільних телефонів достроково припинили роботу над тестовими завданнями (9 абітурієнтів);

-         не встигли перенести відповіді до бланків (2 абітурієнти).

Під час тестувань зафіксовано 2 звернення до медичного працівника.

За дотриманням процедури зовнішнього незалежного оцінювання його учасниками, а також персоналом пунктів тестування спостерігали представники Громадянської мережі ОПОРА (9 осіб), представники від батьківських комітетів (123 особи) та молодіжних організацій (1 особа). Загалом громадське спостереження здійснювали 133 особи. Відповідальними за ЗНО найкраще організовано роботу громадських спостерігачів від батьківських комітетів у Звенигородському, Тальнівському, Шполянському, Городищенському, Монастирищенському, Чорнобаївському районах та м. Золотоноша.

Для успішного проведення ЗНО з української мови і літератури залучено 1500 педагогічних і науково-педагогічних працівників загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів області, яким висловлюємо вдячність за відповідальне та сумлінне виконання обов’язків.

 
Про виконання Плану заходів щодо вшанування героїв Холодноярської Республіки у 2015 році Надрукувати
Новини інституту
23.04.2015

На виконання Плану заходів Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 25.03.2015 №928/03 «Про проведення заходів щодо вшанування героїв Холодноярської республіки» та з метою гідного  вшанування пам’яті Героїв Українського народу надсилаємо для використання у навчально-виховній роботі методичні рекомендації, підготовлені Черкаським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників.

За Планом заходів протягом 24-30 квітня 2015 року пропонуємо провести в навчальних закладах області:

Детальніше...
 
Обласний семінар-практикум для заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів Надрукувати
Новини інституту
23.04.2015

 22 квітня на базі Черкаської спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 Черкаської міської ради відбувся обласний семінар-практикум для заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів, в яких впроваджується інклюзивне навчання. В ході семінару розглядали проблему «Інтегровано-інклюзивний освітній простір як розвиваюче середовище для дітей з особливими освітніми потребами».

Детальніше...
 
Районний методичний квест для заступників директорів із навчально-виховної роботи Надрукувати
Новини інституту
22.04.2015

 22 квітня  2015 року на базі Степанівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Драбівської районної ради відбувся районний методичний  квест для заступників директорів із навчально-виховної роботи на тему: «Педагогічне керівництво науково-дослідною роботою у загальноосвітньому навчальному закладі». Доцент кафедри педагогіки ЧОІПОПП Волошенко Олена Валентинівна розкрила основні психолого-педагогічні аспекти керівництва науково-дослідною роботою у сучасному загальноосвітньому навчальному закладі». Учасники методичного квесту із інтересом сприйняли багаторічний досвід участі у експериментальній діяльності та здобутки колективу Степанівської школи, які презентовали директор школи   Дзега Людмила Петрівна та її заступник Янголь Михайло Петрович. Перспективи здійснення науково-дослідницької роботи разом із учасниками заходу були розкриті завідувачем районного методичного кабінету відділу освіти Драбівської районної державної адміністрації Шевчук Валентиною Степанівною.

Методичний квест завершився літературно-музичною композицією «Тепло своїх  долонь, і розуму, і серця я Україні милій віддаю!» у якій взяли участь учні всіх класів школи. Виступи дітей вирізнялись вокальною і акторською майстерністю, були наповнені патріотизмом, духовністю та любов’ю до рідного краю.

Детальніше...
 
Про проведення апробації тестових завдань Надрукувати
Новини інституту
21.04.2015
 З 23 лютого до 16 квітня 2015 року Київським РЦОЯО спільно з лабораторією-центром ЗНО та моніторингу якості освіти Черкаського ОІПОПП успішно проведено 3 етапи апробації тестових завдань у режимі он-лайн з дванадцяти навчальних дисциплін (українська мова, українська література, історія України, математика, хімія, біологія, фізика, географія, російська, англійська, німецька та французька мови).
В апробації взяли участь понад 1520 учнів 10, 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Городищенського, Драбівського, Лисянського, Тальнівського, Маньківського районів та міст Ватутіне, Умань, Черкаси, Канів, Сміла.
До апробації усіх добірок залучалися учні ЗНЗ, які виявили бажання і, як правило, планують складати ЗНО з означених навчальних дисциплін.
Детальніше...
 
Громадсько-активна школа - майбутнє освіти Надрукувати
Новини інституту
21.04.2015

 21 квітня на базі Першої міської гімназії міста Черкаси відбувся обласний науково-практичний семінар директорів гімназій, ліцеїв, колегіумів області «Громадсько-активна школа як інноваційна система управління сучасним загальноосвітнім навчальним закладом».

У роботі семінару взяли участь ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна, проректор з науково-методичної роботи ЧОШПОПП Галина Назаренко,  доцент кафедри психології Володимир Карікаш, методист лабораторії розвитку освіти та педагогічних інновацій  ЧОІПОПП Світлана Чиркова, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Черкаської обласної держадміністрації Світлана Файнштейн.

Детальніше...
 
Підготовка персоналу до проведення ЗНО-2015 в області Надрукувати
Новини інституту
20.04.2015

 17 квітня 2015 року в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників, а 20 квітня в Уманському педагогічному університеті ім. П.Тичини проведено навчальні семінари для відповідальних за зовнішнє незалежне оцінювання (далі ЗНО), пункти проведення ЗНО в районах/містах області, уповноважених осіб Українського центру оцінювання якості освіти, екзаменаторів – учителів з української мови і літератури ЗНЗ, викладачів ВНЗ. 

Детальніше...
 
Всеукраїнська науково-практична конференція «Християнські цінності як складова духовно-морального.. Надрукувати
Новини інституту
17.04.2015
 16 квітня цього року у Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Християнські цінності як складова духовно-морального виховання громадянина України», присвячена формуванню загальнолюдських цінностей у молодих громадян України.
Детальніше...
 
Акція «Рух за сталий розвиток» Надрукувати
Новини МОН:
16.04.2015

 22 квітня, середа, у Міжнародний День Землі, запрошуємо вас приєднатися до шкіл-учасниць проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» з 12 областей України та взяти участь у корисній публічній акції, щоб привернути увагу мешканців вашого села, містечка, міста і навіть усієї України до ідей сталого розвитку, а також спонукати їх спільно з нами рухатися в одному напрямі.

Акція під назвою «Рух за сталий розвиток» передбачає, що  22 квітня, у День Землі, учні школи (будь-яких класів) збираються разом та проводять «марш» вулицями, прямуючи до пунктів прийому втор сировини: здавати макулатуру, пластикові пляшки, батарейки та ін. Все, що приймають на переробку у вашій місцевості.

Детальніше...
 
Звітно-виборча конференція Ліги старшокласників Черкащини Надрукувати
Новини інституту
16.04.2015
 15 квітня 2015 року у приміщенні Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбулась обласна звітно-виборча конференція  Ліги старшокласників Черкащини. У роботі конференції взяли участь  Сімушина О.І.,  заступник директора Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА, Чепурна Н.М., ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, кандидат педагогічних наук Шевченко Т.О., начальник відділу спеціальної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки,  Зоря Ю.М., доцент кафедри освітнього менеджменту та педагогічних інновацій,  Кудін В.С., завідувач лабораторії виховної роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників,  президент обласної Ліги старшокласників Кравець Олександр, представники районних (міських) осередків Ліги старшокласників, методисти відділів освіти та позашкільних навчальних закладів області.
Детальніше...
 
Методична сесія завідувачів районних, міських методичних кабінетів Надрукувати
Новини інституту
14.04.2015

 З 7 до 9 квітня 2015 року у Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради проводилась методична сесія завідувачів районних, міських методичних кабінетів з теми «Методологічні засади створення сучасної системи національного, патріотичного виховання у навчальних закладах області».

Учасники методичної сесії відвідали відкриття XХ обласної виставки «Освіта Черкащини». На урочистому відкритті виставки були присутні заступник голови Черкаської облдержадміністрації В.В. Коваль, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації В.В.Данилевський, ректор Черкаського обласного інституту Н.М.Чепурна, представники ЧНУ ім. Богдана Хмельницького та УДПУ ім. П.Г.Тичини, Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу ім. Т.Г.Шевченка та Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Т.Г. Шевченка, працівники департаменту і обласного інституту, слухачі курсів підвищення кваліфікації, учителі загальноосвітніх навчальних закладів області, засоби масової інформації.

Детальніше...
 
Підтримка дітей загиблих в зоні АТО бійців Надрукувати
Новини інституту
10.04.2015
 Напередодні світлого свята Великодня колектив Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників приєднався до благодійної акції «Подаруй радість дітям». Працівники інституту надали матеріальну допомогу родинам бійців, загиблих у зоні АТО.
Детальніше...
 
На Черкащині стартує протиалкогольна програма «Сімейна розмова» Надрукувати
Новини інституту
10.04.2015

 07 – 09 квітня 2015 року відбувся навчальний семінар-тренінг з підготовки тренерів інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова» для учнів 7-8-х класів та їхніх батьків. Програма впроваджується на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 06.08.2013 р. № 1106 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки щодо розвитку психологічної служби на період до 2017 року» та наказу Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА від 23.12.2013 № 659 «Про затвердження Плану заходів щодо розвитку психологічної служби Черкаської області на період до 2017 року».

Тренінг проведено за сприяння Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи (далі – УНМЦ ППСР) Національної академії педагогічних наук України та фінансової підтримки партнерської громадської організації «Всеукраїнський молодіжний рух «Відповідальність починається з мене».

З нагоди запровадження програми «Сімейна розмова» у Черкаській області та відкриття семінару-тренінгу 07 квітня 2015 року відбулася прес-конференція за участі ОДТРК «РОСЬ».

Детальніше...
 
ПРЕЗЕНТУЄМО ПЕДАГОГІЧНУ ТВОРЧІСТЬ Надрукувати
Новини інституту
08.04.2015

 Суть керівництва сучасною школою
полягає в тому, щоб у найважчій справі
на очах учителів створювався, визрівав
і стверджувався кращий досвід, який
втілював би в собі передові педагогічні ідеї
В.Сухомлинський

 

За сучасних умов модернізації освітньої галузі актуальною стала проблема створення чіткої системи створення, виявлення, вивчення, узагальнення й упровадження педагогічного досвіду — індикатора творчості та сучасного стилю педагогічного працівника, закладу чи установи.

Підсумковим етапом проведення такої  діяльності  зазвичай є виставка педагогічних інновацій .

У цьому році  7 квітня на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників розпочала  свою роботу XХ обласна педагогічна виставка «Освіта Черкащини».

Детальніше...
 
Тренінг вихідного дня учителів англійської мови області Надрукувати
Новини інституту
06.04.2015

Тренінг вихідного дня (4 квітня 2015 року на базі Черкаського інституту післядипломної освіти педагогічних працівників) зібрав учителів англійської мови області, які будуть впроваджувати та реалізовувати ідеї літніх мовних таборів  разом з дітьми.

Детальніше...
 
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! ЗМІНИ В ТЕРМІНАХ КУРСІВ! Надрукувати
Новини інституту
06.04.2015

 

 ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!

 

У зв’язку з виробничою необхідністю змінюються терміни проведення залікових сесій на очно-дистанційних курсах підвищення кваліфікації з проживанням у гуртожитку інституту (вул. Ярослава Галана, 15/1)

ІІ сесія квітень 2015 року (див. таблицю )

ІІ сесія травень-червень 2015 року  (див. таблицю )

 

 

 
Перший щорічний міжнародний Форум вчителів іноземних мов Надрукувати
Новини інституту
03.04.2015
 31 березня 2015 року методисти іноземних мов Пахомова Т.Г., Голоднюк Н.Ю. ЧОІПОПП були учасниками першого міжнародного форуму вчителів іноземних мов.

«Перший щорічний міжнародний Форум вчителів іноземних мов» - це унікальний захід, де учасники мали змогу перейняти навчально-методичний досвід своїх колег з Великобританії, Канади, Німеччини, США, Швейцарії, Іспанії, Мальти та інших країн світу, що є актуальними в контексті роботи мовних таборів, як складової інтеграції в світовий простір.

Міжнародні школи, які брали участь у Форумі – є лідерами з навчання дітей, студентів та дорослих іноземним мовам. Кожен навчальний заклад розробив і запровадив власну методику навчання, випустив аутентичні підручники. Під час форуму відбулися презентації найкращих вчителів – носіїв мови,які в подальшому слугуватимуть потужним навчальним ресурсом в організації роботи мовних таборів.

Всі міжнародні учасники Форуму є членами престижних міжнародних організацій з вивчення іноземних мов, сертифіковані освітніми міністерствами та відомствами тих країн, де працюють. Щорічно кожен з цих навчальних центрів приймає тисячі дітей, студентів та дорослих з усього світу, в тому числі з України. Використання міжнародного досвіду мовних таборів в контексті набуття навичок соціального лідерства та участі в громадських ініціативах було корисним і буде використано як ефективні алгоритми функціонування мовних таборів.

Учасники форуму поділились своїм досвідом організації мовних таборів в Україні, як шляхи модернізації процесу іншомовного спілкування.

Детальніше...
 
Представлено результати першого етапу апробації авторських методик Надрукувати
Новини інституту
01.04.2015

 Представники творчої групи спеціалістів психологічної служби Черкаської області взяли участь у роботі IV Всеукраїнського науково-практичного семінару «Актуальні проблеми та особливості діяльності психолога в закладах освіти», який відбувся 31 березня 2015 року на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

На пленарному засідання автори методик та спеціалісти, що беруть участь в апробації, висвітлили такі питання як: «Ігрові технології в превентивній та профілактичній роботі спеціалістів психологічної служби» (Тетяна Войцях, завідувач обласного центру практичної психології і соціальної роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників), «Авторська карткова психологічна гра «Пан або пропав» як інструмент профілактики ризикованої поведінки підлітків» (Неля Каневська, практичний психолог-методист Державного навчального закладу «Монастирищенський професійний ліцей»), «Фотографія як інструмент діагностики і корекції в роботі практичного психолога» (Сергій Піхуля, практичний психолог Державного навчального закладу «Черкаський професійний ліцей»), «Досвід та результати використання авторських ігрових карток «Права дитини» в роботі з дітьми, що мають особливості психічного розвитку» (Олена Лєнська, соціальний педагог Черкаської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради).

Детальніше...
 
Звертаємо Вашу увагу! Надрукувати
Новини інституту
04.03.2015
Планові курси підвищення кваліфікації при Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради для педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, загальноосвітніх та спеціальних закладів інтернатного типу проводяться згідно графіків БЕЗКОШТОВНО!

 

 
Про кредитно-модульну систему неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників Надрукувати
Новини інституту
28.08.2012

 

Наказ ГУОН  від 14.06.2012 №272 "Про апробацію Положення про кредитно-модульну систему неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників Черкаської області".

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ про кредитно-модульну систему  неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників Черкаської області

 
Колекція цифрових ресурсів
Науково-методичне забезпечення закладів освіти
Участь у проектах
Передовий педагогічний досвід
Структурні підрозділи інституту
План роботи інституту
Курси підвищення кваліфікації
Центр економічної освіти та євроінтеграції
Дистанційне навчання
ЗНО та моніторинг якості освіти
Журнал "Педагогічний вісник" (ЧОІПОПП)
Ліга старшокласників
Конкурси Ліги старшокласників Черкащини
Віртуальна школа
Віртуальний музей О.А.Захаренка
Фотогалерея
Корисні посилання
Мапа сайту
Державні закупівлі
Мапа статей
Мапа ресурсiв
Мапа методичних документiв
Чи готові Ви у даний час пройти сертифікацію Вашої педагогічної діяльності
 
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
Випадкове фото:

Обласний тур всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2014"

Архів новин
Generated in 0.27127 Seconds