Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Новини

Новини

Увага зміни дат курсів очно-дистанційної форми навчання!

Адміністрація КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» повідомляє, що у зв’язку з виробничою необхідністю у графіку проведення курсів підвищення кваліфікації очно-дистанційної форми навчання (лист від 23.08.2018  № 285 /01-19) відбулися зміни дат курсівучителі хімії і логопеди та вчителі-дефектологи (див. таблицю):

ПРО ДЕСЯТИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ПЕДАГОГІЧНИХ ІННОВАЦІЙ

Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій започаткований у 2009 році та проводиться за організаційної підтримки  Інституту модернізації змісту освіти, Міністерства освіти і науки України та Інституту проблем виховання НАПН України.

У ході фестивалю традиційно презентуються результати досліджень сучасного змісту освіти, авторські методики, технології, інноваційні методи та форми роботи, моделі навчального та  виховного процесів, а також управлінської діяльності.

 Цього року для участі у Х Міжнародному Фестивалі педагогічних інновацій надійшло 289 робіт із 17 областей України, а також Латвії та Південної Кореї за номінаціями «Інновації у сфері дошкільної освіти»; «Інновації в організації навчально-виховного процесу в загальноосвітньому та позашкільному навчальних закладах»; «Інновації в управлінні закладами освіти»; «Інновації у неперервному розвитку професійної компетентності педагогічного працівника». Переможцями визнано 52 особи.

20  вересня  2018 року  в комунальному навчальному закладі  «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»  відбулося його відкриття.

Увага! Відбулися зміни у графіку проведення курсів підвищення кваліфікації очної форми навчання (жовтень 2018 року)

Адміністрація КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» повідомляє, що у зв’язку з виробничою необхідністю у графіку проведення курсів підвищення кваліфікації очної форми навчання (лист від 23.08.2018 № 283/01-19) відбулися  змінизамість курсів підвищення кваліфікації для вчителів математики організовується навчання для вчителів зарубіжної літератури  (див. таблиці). Про курси для вчителів математики буде повідомлено додатково.

Відбудеться Х Міжнародний Фестиваль педагогічних інновацій

20, 21 вересня  2018 року  в комунальному навчальному закладі  «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»  відбудеться Х Міжнародний Фестиваль педагогічних інновацій.

            Організатори Фестивалю:

  • Державна  наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України.
  • Інститут проблем виховання НАПН України.
  • Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.
  • КНЗ «Черкаський обласний інститут  післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради.

Мета  Фестивалю  - презентація результатів досліджень сучасного змісту освіти, авторських  методик, технологій, інноваційних методів та форм роботи, моделей навчального та  виховного процесів, а також управлінської діяльності.

Про Національний чемпіонат Прангліміне з усного рахунку

Повідомляємо, що відповідно до Меморандуму про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та освітньою компанією MIKSIKE https://goo.gl/Tu8bUq з 3 жовтня до 23 грудня 2018 року у рамках реалізації міжнародного освітнього проекту «Міксіке в Україні» у 2018-2019 н. р. буде проведено онлайн етап Національного чемпіонату Прангліміне-2018 з метою формування в учнів навички усного рахунку.

Прангміліне - змагання з усного математичного рахунку в режимі онлайн, що проводяться на освітньому сайті Міксіке, http://miksike.net.ua. Для участі в чемпіонаті необхідно бути зареєстрованим на сайті. Турнір проводиться по таких вікових категоріях: 
1-3 класи, 4-6 класи, дівчата 7-11 класи, хлопці 7-11 класи, дорослі. Правила участі додаються (Додаток).

Інтернет-семінар з проблеми: «Формування математичної компетентності молодших школярів як ключової компетентності Нової української школи»

Повідомляємо, що відповідно до плану роботи інституту у вересні-жовтні 2018 року на Черкаському освітянському порталі (сайті КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради») буде проходити науково-методичний Інтернет-семінар з проблеми: «Формування математичної компетентності молодших школярів як ключової компетентності Нової української школи».

До участі в Інтернет-семінарі запрошуються науковці, методисти та вчителі початкових класів, які мають теоретичні напрацювання або досвід роботи із зазначеної проблеми.

МОН затвердило вимоги до методик оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами

Міністерство освіти і науки затвердило технічні характеристики комплектів методик для проведення комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивно-ресурсних центрах.

Про це йдеться в наказі №977 від 6 вересня, опублікованому на сайті МОН.

До комплектів входять методики:

  • для визначення розладів аутистичного спектру;
  • для діагностування синдрому дефіциту уваги та гіперактивності;
  • для тестування невербального інтелекту і когнітивних можливостей;
  • для тестування вербального інтелекту і когнітивних можливостей;
  • для тестування психолого-освітнього профілю.

Презентація факультативного курсу "Нащадкам козацької слави"

10 вересня 2018 року в Тернівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради Черкаської області відбулась презентація факультативного  курсу "Нащадкам козацької слави" та навчально-дидактичних матеріалів до нього для 5 класу.

Під час презентації директор Тернівської школи Шулежко А. В. ознайомив присутніх  з системою роботи закладу освіти щодо впровадження в освітній процес принципів козацької педагогіки. Ректор КНЗ "ЧОІПОПП ЧОР" Чепурна Н. М. розповіла про перспективи розробки методичного супроводу факультативного курсу для 6-8 класів. Далі гості мали змогу відвідати фрагмент заняття факультативного курсу з учнями 5 класу Тернівської школи (вчитель Вільчик М. В.). Запрошуємо школи району та обасті приєднуватися до впровадження факультативного курсу "Нащадкам козацької слави" в освітній процес закладів загальної освіти.

Рада ухвалила закон, що допускає асистентів дитини до шкіл і дитсадків

Верховна Рада ухвалила закон, і тепер асистентів дитини офіційно допускають до освітнього процесу у школах та дитсадках.

Закон №8556 ухвалили 6 вересня.

“Законопроект розроблено з метою забезпечення конституційних прав і державних гарантій дітям з особливими освітніми потребами на здобуття якісної освіти в закладах освіти державної та комунальної форм власності“, – зазначено у пояснювальній записці до закону.

Для забезпечення цього цей закон вносить зміни у чотири закони: “Про дошкільну освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про позашкільну освіту” і “Про професійно-технічну освіту”.

Проведено семінари-практикуми для вчителів початкових класів які викладатимуть фізичну культуру в пешому класі у 2018/2019 навчальному році

З 17 по 31 серпня в області проведено 10 семінарів-практикумів  з підготовки до роботи в умовах Нової українськой школи  вчителів початкових класів, які викладатимуть фізичну культуру в пешому класі у 2018/2019 навчальному році

Посібники LEGO

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України №1/11-9271 від 31.08.2018 повідомляємо, що розроблені The LEGO Foundation методичні посібники «Шість цеглинок в освітньому просторі» та «Гра по-новому, навчання по-іншому»,  схвалені для використання у закладах загальної середньої освіти (лист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 16.04.2018 за № 22.1/12-Г-224 і № 22.1/12-Г-225).

Зазначені посібники можна  безкоштовно переглянути та скористатися, у тому числі роздрукувати, в цілому або їх сигменти за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/nova-ukrayinska-shk....

Оголошено конкурс "Кращий STEM-урок"

Шановні колеги!

 Оголошено конкурс Кращий STEM-урок!

Конкурс проводиться вперше з метою популяризації ідей STEM-освіти, створення бази даних розробок інтегрованих уроків/заходів та заохочення педагогів застосовувати STEM-технології під час освітнього процесу.

До 10 жовтня 2018 року талановиті та ініціативні педагогічні працівники можуть взяти участь у конкурсі та отримати грошовий приз. Заявку та конкурсну роботу відповідно вимогам Умов конкурсу учасники надсилають на електронну адресу організаційного комітету: stem [at] csr-ukraine.org

Замовлення на курси підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів освіти Черкаської області на 2019 рік

Комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» приступив до розробки плану-графіка підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів освіти Черкаської області на 2019 рік.

Просимо з’ясувати потреби закладів і установ освіти вашого району, міста, громади в необхідності підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів у наступному році і надіслати замовлення до 28 жовтня 2018 року згідно додатків 1, 2, 3.

Вебінар з теми «Використання інтерактивних вправ в освітній діяльності з застосуванням мобільних пристроїв»

Повідомляємо, що згідно плану роботи КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» 18 вересня 2018 року з 15.00 до 17.00 лабораторія – центр інформаційних технологій проводить вебінар для методистів та педагогічних працівників області з теми «Використання інтерактивних вправ в освітній діяльності з застосуванням мобільних пристроїв» на сайті лабораторії в розділі «Вебінари».

Для участі у вебінарі необхідно з 14.30 до 15.00 зайти за вказаним посиланням (http://cit.ckipo.edu.ua/index.php/vebinary), «В якості гостя» вказавши в полі «Ім’я» – «Прізвище_Ім’я_назва району(міста)».

Всеукраїнська учнівська Інтернет-олімпіада з інформаційних технологій у 2018/2019 навчальному році.

Повідомляємо, що відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські Інтернет-олімпіади, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 11 червня 2012 року № 671, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 червня 2012 року за № 1074/21386, наказу Міністерства освіти і науки України від 31.05.2018 №554 «Про проведення Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад з математики, фізики, хімії, біології, географії, економіки, інформатики, інформаційних технологій у 2018/2019 навчальному році» Міністерством освіти і науки України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка спільно з Українським фізико-математичним ліцеєм КНУ імені Тараса Шевченка розпочато проведення Всеукраїнської учнівської Інтернет-олімпіади з інформаційних технологій у 2018/2019 навчальному році.

Реєстрація здійснюється за адресою: http://bit.ly/2Q1rXXj

Сторінки

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове