Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Круглий стіл з питань євроатлантичної інтеграції України

Світ прискорено глобалізується. Колишні локальні, або “другорядні” для світу, проблеми стали глобальними і торкаються тепер усіх великих і малих країн, усього населення планети. Колись єдина глобальна загроза – термоядерної війни між СРСР та США – змінилася тепер цілою грудою подібних загроз – екологічної катастрофи (зокрема, глобального потепління), міжнародного тероризму, неконтрольованого розповсюдження ядерної зброї, швидкого вичерпання природних ресурсів, передусім енергетичних, і загострення боротьби за контроль над ними тощо, а сьогодні до них додається ще й загроза економічного колапсу. Встояти одноосібно проти цих загроз, відсидітися в своїй “хаті скраю” жодна країна, в тому числі й Україна, вже не може. Сьогодні гострі проблеми своєї національної безпеки вона може вирішити тільки приєднавшись до якоїсь потужної системи колективної безпеки, такої, що акумулює головний технологічний потенціал світу і водночас зберігає суверенні права своїх учасників, забезпечує дотримання демократичних норм у політиці та прав людини. Наразі такою організацією виступає НАТО, під безпековою парасолькою якого функціонує співтовариство європейських держав – Євросоюз.

Отже, для України питання вибору зараз таке: в Євросоюзі та НАТО, чи поза їх межами; в європейській спільноті та системі колективної безпеки чи наодинці з численними ризиками для майбутнього. Адже ризики для її безпеки й територіальної цілісності пов’язані і з дуже суперечливою міжнародною поведінкою її північного сусіда, який, хоч і залежить від Заходу в більшості питань свого розвитку, проте, спираючись на великий ядерний та енергетичний потенціал, прагне “виторгувати” для себе у світі найсприятливіше “місце під сонцем”, у тому числі й за рахунок контролю над сусідніми державами  

 27 жовтня директори навчальних закладів Черкаської області стали учасниками круглого столу на тему: «Створення Євроатлантичних клубів у загальноосвітніх школах: практичний вимір євроатлантичної інтеграції України» у м. Києві, організованого Інститутом трансформації суспільства.

Керівники проекту:

Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, професор Національної академії управління, керівник проекту зі створення регіональних центрів європейського та євроатлантичного співробітництва в Україні  презентував свою монографію про модель економічного розвитку України, а також Модель створення та діяльності євроатлантичного клубу та секції "Дебати";

Юлія Безверха, керівник проекту "Євроосвіта" ознайомила учасників круглого столу із новими освітніми проектами Інституту трансформації суспільства та змістом меморандуму про співпрацю МОН України, ІТС та документації НАТО в Україні.

Виступила Любов Домаш, директор Веселохутірського НВК Чорнобаївського району Черкаської області із презентацією на тему:"Роль міжнародних проектів у розвитку пізнавальних інтересів учнівської молоді".

Завершився захід підписанням меморандуму про співпрацю між ІТС та загальноосвітніми навчальними закладами України.

 

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове