Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Відбулися Обласні педагогічні читання на тему «Полюбіть майбутнє – крила виростуть!»

27 жовтня 2016 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»  та Обласного центру Гуманної Педагогіки відбулися Обласні педагогічні читання на тему «Полюбіть майбутнє – крила виростуть!».

У них взяли участь близько 150 освітян Черкащини, зокрема завідувачі методичними кабінетами та методисти районних та міських відділів освіти, директори та заступники директорів загальноосвітніх навчальних закладів, вчителі-предметники, вчителі початкових класів, вихователі дошкільних навчальних закладів.

Тема одинадцятих Читань окреслила перед освітянами завдання розкриття духовних сенсів гуманної педагогіки. Звичні для нас слова: школа, учитель, вихователь, дитина набирають більш вагомого сенсу у гуманній педагогіці. Всі ці поняття мають духовну природу і в цьому є їх новизна.

Основними напрямами педагогічних читань були:

-       Вісники майбутнього.

-       Школа – сходинки для сходження душі і духовності людини. Де шукати щастя або майбутнє в нашій школі.  

-       Учитель – той, хто несе і дарує Світло. Питання життя. Над чим і як працювати учителю.

-        Урок – лабораторія майбутнього

-       Дитина в дошкільному навчальному закладі, початковій школі.

-        Сім’я – турбота про майбутнє.

-        Культура українського народу – основа його майбутнього.

Учасників педагогічних читань привітала Наталія Миколаївна Чепурна, ректор інституту, кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України. У своєму виступі вона зазначила про те, що саме Черкаська область є духовним осередком освітнього простору і концепція гуманної педагогіки, яка відображена в проекті Концепції нової української школи реалізується на батьківщині Григорія Сковороди та Памфіла. Н. М. Чепурна висловила впевненість, що читання з гуманної педагогіки допоможуть освітянам переконатися у важливості  побудови педагогічної взаємодії на гуманній основі.

 С. А. Гаряча, директор Обласного центру Гуманної Педагогіки, завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту, кандидат педагогічних наук,  висвітлила поняття образів майбутнього: спадщина класиків гуманної педагогіки; урок як акумулятор життя дитини; освітні курси, на яких розвиваються природні задатки та глобальні можливості дитини; змістовне оцінювання, що дає учителеві і учневі свободу творчості та радості пізнання; феномен дітей нової свідомості; присутність на уроках прекрасних і піднесених образів, які розширюють горизонти наук; шляхи оновлення педагогічної свідомості.

В. І. Коновальчук, завідувач кафедри психології, кандидат психологічних наук, доцент, окреслила фундаментальні засади простору освіти: гідність, довіру, кордомедійність, духовність. Зокрема, наголосила на необхідності використання національних надбань і традицій освіти і, найперше, філософії серця для гідної освітньої взаємодії, для розвитку творчої і духовно-цілісної особистості та наближення майбутнього.

Освітяни у своїх виступах розкривали шляхи оновлення вчительської свідомості, які закладені в Кодексі честі і служіння учителя. Педагоги усвідомили, що Кодекс – це світський документ, який не регламентує поведінку учителя, а створює образ учителя, якого хочеться наслідувати. І  разом з цим образом  кожен учитель має можливість піднятися над самим собою, визнаючи для себе  важливе завдання – удосконалення самого себе.

Піднесені образи Добра, Краси, Любові, Істини на уроках життя, про які говорили педагоги, і устремління до них наповнюють педагогічний простір новою енергетикою, наближаючи Світле Майбутнє.

 

 

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове