Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Андрій Орел

 Відомості про автора: Орел Андрій Олегович учень 11-В класу 17 років

Повне найменування навчального закладу: Черкаська гімназія № 9 імені О.М.Луценка Черкаської міської ради Черкаської області

Відомості про керівника: вчитель – Дедіченко Галина Миколаївна

 

Я - Європеєць


Есе

         Я – дитина  сучасного світу, яка не забуває традиції та історію своєї країни,  шанує солов’їну українську мову, поважає оточуючих та близьких. Чи можу я вважати, що я – європеєць? Звичайно, це питання нелегке, але давайте спробуємо зануритись в глибини людського буття, аби знайти відповіді на непрості запитання.

         По-перше,  на мою думку, європеєць – не той, хто народився у Європі, а той, хто своїми вчинками, звичками та діями висвітлює особливості західно-європейської  культури. Справжні європейці, незважаючи на тернисті життєві шляхи, будуть впевнено крокувати у напрямі покращення культурного та економічного розвитку Батьківщини та усього світу.

         По-друге, європейське коріння є у кожному з нас! Люди, які прагнуть впевненості у майбутньому, тяжко працюють аби заощадити кошти та виїхати за кордон. Навіщо ж покидати рідну землю лише для того, аби відкрити його у собі? Потрібно, насамперед, змінювати власний характер та світогляд; змінивши власне ставлення, у нас є шанс змінити державу! Можливо, ви не погодитеся зі мною, але із сьогоднішнім рівнем безкультур’я  про “ близьке світле майбутнє ” нічого й мови вести. Більшість просто нехтує законами, не бажає працювати задля власного та державного блага, не поважає самого себе.  Для того, аби зробити перший крок на зустріч Європі, ми маємо навчитися вважати себе європейцями, адже ми – українці, а Україна – серце Європи.

         По-третє, європейські настрої – це оздоблені золотом подарунки для нащадків. Я впевнений, що кожен хотів би залишити безцінний спадок своїм послідовникам. Чому ж не почати з частинки європейської душі, яку ми так дбайливо переховуємо? Чому ми вагаємося? Ми маємо можливості, але не користуємося ними. Кожен хоче змінити своє життя на краще, не прикладаючи при цьому максимуму зусиль. Пробачте, звісно, але реалії сьогодення готують людину до клопіткої та тривалої праці. Слова, кинуті на вітер, нічого не вартують, а от діло, зроблене на благо – задовольнить не лише ваше “Я”, а й допоможе близьким.

         Отже, європеєць ви, чи ні – вирішувати лише вам! Головне, не помиліться  у своїй життєвій стежці! Не бійтесь щось змінювати, адже зміни – це досвід, який назавжди закарбується у пам’яті. Можливо він буде не таким, яким би хотілося, але він ніколи не зникне. Ви станете впевненішими та сильнішими, адже вас по життю буде супроводжувати цей найліпший друг. Проживіть життя гідно – залиште у спадок власні духовні надбання!

         Зараз, я впевнено кажу: ”Я – європеєць!”. Не важливо, сподобається це людям чи ні, але я вірю, а віра – найсильніше,  що допомагає мені жити. Я буду змінюватись, адже ніхто не прийде і не зробить цього за мене! Можливо, мої кроки будуть спочатку невпевненими та маленькими, але я намагатимусь принести у світ щось досконало нове. Моя мета – змінити суспільство, доки воно не змінило мене.

Я – європеєць! Не бійсь, скажи сміло!

Голосно так, щоб в вухах зашуміло,

Щоб брати кроки перші робили несміло,

До життя, що сонцем тепер заясніло.

Ти – європеєць, дитя сього світу,

Ти тут зростав; здобуваєш освіту,

Культурні скарби, немов Афродіту

Залишаєш нащадкам – синам буйноцвіту.

Працюєш невпинно, для кращої долі,

Шануєш, кохаєш – не знатимеш болю!

Для розвитку робиш усе, бо на волі

Зростав ти. А ті, кволі й голі,

Вирішують справи в сварках, алкоголі,

Хоча народились на цій же землі,

Але втратили гідність у ночі імлі.

Ти – європеєць! Не бійсь, не вагайся,

На ближніх бездумно не покладайся,

Лукавих стидайся, остерігайся,

І кращої стежки в житті дочекайся.

Вона – це той шлях що в майбутнє веде!

Йому посвятиш ти життя молоде,

У щасті, в натхненні, у добрій днині,

Яке процвітатиме роками віднині.

Ти європеєць! Не бійсь,скажи сміло!

Правда, в середині щось заструміло?!

 

Орел Андрій

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове