Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Шаміра Кісанова

Відомості про автора:  Кісанова Шаміра Володимирівна учениця 10-б класу

Повне найменування навчального закладу: Золотоніська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Золотоніської міської ради Черкаської області

Відомості про керівника: Павленко Алла Григорівна заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель української мови та літератури Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Золотоніської міської ради Черкаської області

 

Я - ЄВРОПЕЄЦЬ

Непорочна блакить ясніє у безмірній високості України, як праведна і свята душа мого народу, що, народжений вільним, устав із колін, розірвавши злі пута. Ні, немає на білому світі кращого неба, як над моєю Україною!

Золоте сонце визбирало свої промені та й кинуло на благословенну землю щедрими жмутками, налило небесним теплом жито-пшеницю, і налилася вона буй-тур колосом. Ні, немає кращої землі, як моя Україна!

Ген на небозводі з’єдналися небо й поле та й стали для мого народу святістю-оберегом. Ми ж нарешті відкрили наші серця, повірили в силу власного духу, полюбили жовто-блакитний стяг кожною клітиночкою своєї душі.

Моя химерна уява летить до Чумацького Шляху, а звідти видно в самому центрі старої матінки-Європи воскреслу державу. Це вже не велична княжа Київська Русь, це не дівчина на виданні часів Богдана Хмельницького, це не загнаний підліток-вовченя за Івана Мазепи, це не безпорадне немовля-Малоросія у складі «великої» Росії. Як шкода, що Україна не відбулася на початку ХХ століття! І ще двадцять два роки на межі тисячоліть довелося блукати нетрями байдужості, щоб відродити віру, щоб прозріти і воскреснути знову.  Зате сьогодні це нова молода держава, у якої сильний національний характер, що виростає з давньокиївських коренів, свободолюбивий дух, сповнений козацької вольності, і шалена популярність.

Бути українцем нарешті модно! Світ повернувся до нас обличчям і заговорив, підтримав, бо ми навчилися себе любити, бо ми повірили й почали боротися. А це так по-європейськи!

Це наш Майдан став для всього світу ідеалом боротьби за людські цінності. Українці показали свою відданість принципам демократії, верховенства права, свободи слова, підтвердили, що Україна, поза всяким сумнівом, - європейська держава і в географічному, і в цивілізаційному вимірах. Майдан довів, що Україна - сильна, незалежна, самодостатня держава, яка гідна кращого майбутнього - європейського майбутнього. Люди, які проявили небайдужість до долі своєї країни, ще раз підтвердили: українці - європейський народ! Кожен громадянин - європеєць! Я - європеєць!

І ми ніби вийшли із небуття, прокинулися від сну тисячолітнього, усвідомили свою місію. А наша ж земля розмірами, як Франція, наша мова співуча, як італійська, ми другі за чисельністю серед слов'ян. Ми маємо свою культуру й історію, говоримо чарівною мовою. Ми подарували світу Тараса Шевченка і Лесю Українку, Сергія Прокоф’єва і Миколу Лисенка, Євгена Патона й Олександра Довженка, Миколу Амосова і Сергія Корольова, братів Кличків та Андрія Шевченка. Ми пишаємося золотими дзвонами старої Софії, затишними кав’ярнями давнього Львова, чарівними краєвидами неповторної Одеси.

Нам є чим гордитися і що показати світові. Старий Дніпро ще може «ревти ревучим» під звуки голосистої бандури, червоні намистини калини щозими «закипають на морозі рудими слізьми», та сили на землі не знайдеться, щоб повернути нас назад, щоб зламати дух вольності, щоб вирвати козацьке серце, яке, виявляється, б’ється у кожному з нас.

І сонях підіймає свою золоту голову з першим променем сонця, зі сходу починає дивиться щирими очима на найбільшу небесну зірку, шукаючи у високості Божої благодаті для нової країни, щоб зупинитися свій погляд на заході.

Шаміра Кісанова

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове