Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

ВІДБУВСЯ ФІНАЛЬНИЙ ЕТАП VII МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Ну що б, здавалося, слова...

Слова та голос − більш нічого.

А серце б’ється − ожива,

Як їх почує!..

 

Слова та голос Тараса Шевченка до цього часу звучать на всю Україну і весь світ, наповнюючи мільйони сердець відданістю й любов’ю до рідної землі. Поетова правда невмируща й потужна, зрозуміла багатьом народам, а сила заповітів – живильна й невичерпна.

Із метою вшанування творчої спадщини Великого Кобзаря, виявлення обдарованої молоді й підвищення рівня мовної освіти, уже всьоме в Україні та за її межами відбувається Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Протягом 2016-2017 навчального року до цього заходу долучилися 40 620 учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та студентів вищої школи Черкащини.

4 лютого в комунальному навчальному закладі «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся фінальний конкурсний етап, у якому взяли участь 38 юних талантів, які володіють літературними вміннями і мають високий рівень знань у царині рідного слова, а також учителі, викладачі, методисти, батьки, регіональні ЗМІ.

Переможців обласного етапу поздоровила Бережна Таміла Іванівна, старший науковий співробітник Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України. Вона зачитала й передала обдарованим черкащанам вітальний лист від Міністра освіти і науки України Лілії Михайлівни Гриневич, яка зазначила, що в ході конкурсу «учні й студенти можуть продемонструвати активну життєву позицію і ще раз відкрити для себе світ Шевченкового слова», та побажала фіналістам «подальших успіхів у майстерному оволодінні художнім словом».

Привітання висловили також Ткаченко Валентина Іванівна, заступник начальника управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації – начальник відділу вищої, професійно-технічної освіти та фінансового забезпечення, і Чепурна Наталія Миколаївна, ректор комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради». Вони побажали конкурсантам наснаги, упевненості у власних силах, реалізації творчих задумів і перемог, а педагогам та батькам – сили й натхнення виховувати справжніх інтелектуалів і патріотів нашої держави.

Юлія Зайва, учениця 6 класу Смілянського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15» Смілянської міської ради Черкаської області, − фіналістка змагань, висловила переконання, що їй, як українці, «наречено долею нести в серці Шевченкове нездоланне, безсмертне слово, пам’ятати й виконувати його вічний і віщий заповіт:

…Учітесь, читайте,

І чужому научайтесь.

Й свого не цурайтесь».

Своїм творчим талантом потішили присутніх і вихованці та педагоги навчальних закладів м. Сміли, зокрема танцювальні колективи: «Колорит» і «Ладенс», та вокалісти: Бойко Марія, Кузьміна Аліна, Погоріла Еліна, Золотарьова Катерина, Пащенко Аліна та  Кравчук Анна.

Організатори конкурсу гідно оцінили досягнення творчої молоді та її наставників − усі фіналісти отримали дипломи й цінні подарунки, а вчителі – подяки.

Цього ж дня роботи учнів і студентів були відправлені в Київ для перевірки членами журі ІV (фінального) етапу конкурсу.

 

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове