Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

За участі аташе Посольства Франції освітяни обговорили можливості розвитку подальшої співпраці щодо вивчення французької мови

16  травня 2017 року   КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» з діловим візитом відвідала   делегація Посольства Франції в Україні у складі Фабріса Пето (Fabrice Peutot) – аташе з питань співробітництва у галузі французької мови та  Сільвена Ріголле (Sylvain Rigollet) – аташе з питань наукового та університетського співробітництва.

На зустрічі були присутні: Валерій Вікторович Данилевський, начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, Наталія Миколаївна Чепурна, ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», Галина Іванівна Савицька, методист французької та німецької мов.

Наталія Миколаївна привітала дипломатів і висловила сподівання на подальшу співпрацю.

У ході візиту обговорювалися питання щодо вивчення французької мови в навчальних закладах нашої області. За останній час зменшилася кількість учнів, які вивчають французьку мову (в області їх приблизно 2000) і кількість вчителів (біля 50). В області немає вищого навчального закладу з підготовки фахівців з французької мови. Це є однією з причин того, що молоді спеціалісти не йдуть працювати в школи.

Фабріс Пето, аташе з питань співробітництва в  галузі французької мови, лише півроку займає дану посаду, проте надіється за 4 роки вивести французько-українське співробітництво в мовній сфері на якісно новий рівень, він відвідує навчальні заклади  України, щоб оцінити та проаналізувати ситуацію в країні з французькою мовою.

 Одним з напрямків співпраці Посольства з інститутами післядипломної освіти є впровадження програми PRO FLE у післядипломну освіту вчителів французької мови.

Програму PRO FLE було розроблено у Франції Міжнародним центром педагогічних досліджень (CIEP) у співпраці з Національним центром дистанційної освіти (CNED) з метою підвищення кваліфікації викладачів французької мови як іноземної за допомогою цифрових технологій. Дана програма поширюється в світі Міністерством закордонних справ Франції та Французьким інститутом. Цілі програми:

- покращення якості викладання французької мови шляхом надання у розпорядження вчителя нових інструментів та ідей, що спонукатимуть його до вибору найефективніших засобів роботи на уроці;

-  допомога у застосуванні принципів викладання, описаних у Загальноєвропейських рекомендаціях з мовної освіти;

- підвищення мотивації вчителів та учнів.

Програма PRO FLE успішно впроваджується в області: в січні 2017 року пілотна група (5 вчителів) завершила перший модуль програми, зараз підходить до завершення перший модуль для другої групи (6 вчителів). На 2017-2018 навчальний рік заплановано другий модуль проекту.

Учасники зустрічі також обговорили питання можливості складання екзаменів DELF/DALF  школярами області в Черкасах, а не в Києві.

 Цього ж дня французькі дипломати відвідали Першу міську гімназію Черкаської міської ради, де вони зустрілися з учнями цього навчального закладу, а також з вчителями міста Черкас. Вчителі та учні мали можливість поспілкуватися  французькою мовою, отримати відповіді на свої запитання.

Фабріс Пето вручив сертифікат на двотижневе стажування у Франції учениці 10 класу Марії Самохваловій, яка стала переможцем конкурсу відеокліпів на екологічну тематику, організованому Посольством Франції  спільно з Посольством Швейцарії в січні – лютому 2017 року.

 

 

 

 

 

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове