Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Відбулося урочисте нагородження переможців VIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та ХVI Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

20 травня 2017 року в м. Каневі на Чернечій горі відбулося урочисте нагородження переможців VIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка і ХVI Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. У церемонії взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, Державний секретар Міністерства освіти і науки України Павло Полянський, заступники голови Черкаської ОДА Віталій Коваль та Ярослав Березань, в. о. директора Інституту модернізації змісту освіти Володимир Ткаченко, голова журі VIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка Дмитро Дроздовський, начальник управління освіти і науки ЧОДА Валерій Данилевський, заступник начальника управління освіти і науки Оксана Сімушіна, ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Наталія Чепурна.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у вітальному листі подякувала учасникам змагань, їхнім педагогам, батькам та всім, хто організовує заходи такого рівня, а також наголосила на безмежному потенціалі Шевченкового слова, що продовжує надихати українців на творчість і боротьбу: «Сьогодні нам далі треба відстоювати власну незалежність. І нині Шевченко надихає нас життєдайною величністю свого духу – духу свободи, духу людяності, духу творчості, духу українства. Так чудово, що цей конкурс створює велику нагоду молодим, юним, творчим звернутися ще раз до великої спадщини, величі духу, величезного надбання українського народу. Тут зібралися ті, хто працьовиті, талановиті, неспокійні, уміють між собою змагатися. Тож я хочу привітати всіх учасників конкурсу».

За словами голови журі VIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді Дмитра Дроздовського, найвище визнання здобували саме ті роботи юних шевченкознавців, де був своєрідний стартап чи то пропозиція, у якій учасники демонстрували власний досвід переживання Шевченка, відчуття на дотик його слова, духу, життя.

У ході церемонії професор-фізик Кінгстонського університету (Лондон) і друг британської письменниці й перекладачки творів Т. Шевченка Віри Річ − Алан Флаверс разом із Державним секретарем Міністерства освіти і науки України Павлом Полянським передали музею Тараса Шевченка орден Княгині Ольги, яким була удостоєна (2006 р.) Віра Річ. Того ж дня нагороду, паспорт поетеси та примірники її перекладів розмістили в одній із експозицій.

  Гості заходу висловили переконання, що такі змагання сприяють формуванню в  юного покоління духовних орієнтирів, надихають молодь на творчі роздуми, цілеспрямовані дослідження, осмислення історичних подій в Україні та свідчать про її потужний інтелектуальний і творчий потенціал.  

Подяку всім причетним до мовно-літературного і творчого конкурсів та щирі почуття до надбань свого народу, рідної землі висловили й самі переможці.

Яскравим мистецьким доповненням нагородження стали хореографічні композиції та пісні на слова Т.Г. Шевченка у виконанні ансамблів Канівського коледжу культури і мистецтва.

Завершилася церемонія покладанням квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, пам’ятного знака на честь Олекси Гірника, українського дисидента, політв’язня, який вчинив акт самоспалення біля могили Кобзаря на знак протесту проти русифікації, та пам’ятника Вірі Річ, видатній англійській перекладачці творів Тараса Шевченка.

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове