Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ – БУТИ!

14 липня 2017 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» завершився чотириденний тренінг для учасників дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня з упровадження проекту Державного стандарту початкової загальної освіти.  

Усі теми занять викликали інтерес і жваве обговорення учасників тренінгу, зокрема, особлива увага педагогів була спрямована на опанування змісту Державного стандарту початкової загальної освіти, а також усвідомлення теоретичних засад Нової української початкової школи, пріоритетами якої є:

1. Визнання цінності дитинства, що передбачає відповідність освітніх вимог віковим особливостям дитини, визнання прав дитини на навчання через діяльність, зокрема і гру, організацію пізнавального процесу, який приноситиме радість дитині, обмеження обсягу домашніх завдань для збільшення часу на рухову активність і творчість дитини.

2. Розвиток цілісної особистості  з акцентом на інтелектуальному, духовному, емоційному, соціальному та фізичному розвитку дитини, що є передумовою її життєвого успіху.

3. Cтворення навчального середовища, яке стимулює самостійне навчання, передбачає моделювання таких ситуацій, які дають змогу дитині планувати та організовувати власну навчальну діяльність, ухвалювати рішення і відповідати за них.

4. Плекання здоров’я школярів, зокрема психічного, щопередбачає популяризацію здорового способу життя і створення умов для фізичного й психоемоційного розвитку, що надзвичайно важливо для школярів молодшого віку. Школа має стати місцем, безпечним для дитини, і йдеться не лише про фізичну безпеку, а й про атмосферу довіри і взаємоповаги, де немає насильства та дискримінації.

Учасники тренінгу активно опанували такі теми, як-от: «Інтеграція: тематичний та діяльнісний підходи», «Модельна навчальна програма (1 клас)»,  «Організаційно-методична структура планування на місяць, тиждень, день» та інші. 

За результатами тренінгу вчителі початкових класів та заступники директорів експериментальних шкіл з упровадження Державного стандарту початкової загальної освіти, а також методисти Золотоніського, Смілянського та Черкаського міських методичних кабінетів, які здійснюють навчально-методичне забезпечення початкової освіти, отримали сертифікати про підвищення кваліфікації з означеної проблематики.

Протягом наступних двох тижнів учасники тренінгу відшліфовуватимуть розроблену ними модельну навчальну програму 5-го тижня навчання першокласників на тему «Осінь», якою на початку серпня поділяться із колегами з інших областей України, а також отримають модельні програми за іншими темами першого навчального семестру учнів перших класів.

Отже, підготовка до впровадження  Державного стандарту початкової загальної освіти набирає обертів. Небайдужі творчо працюючі вчителі початкових класів інших шкіл Черкащини також можуть долучитись до цієї важкої, але надто важливої й цікавої роботи. Про своє бажання можна повідомити координатору експерименту Назаренко Галині Анатоліївні за адресою: nagaan [at] ukr.net

Запрошуємо до співпраці!

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове