Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Відбулася Четверта зустріч Координаційної Ради Міжнародного центру Гуманної Педагогіки та діячів Міжнародного руху Гуманної Педагогіки

У невеликому кахетинському селі  Бушеті (Грузія) 14-18 липня 2017 року відбулася Четверта зустріч Координаційної Ради Міжнародного центру Гуманної  Педагогіки та діячів Міжнародного руху Гуманної Педагогіки. На ній  були присутні близько 50 учасників з України, Білорусїї, Литви, Латвії, Естонії, Росії,  Казахстану, Узбекистану, Азербайджану та Грузії. Від України було 6 представників.

Зустріч проходила на території садиби сім’ї Ш.О. Амонашвілі, яка є родзинкою не лише села, а й всієї Грузії. Тут проходять літні школи, семінари, зустрічі, на які приїздять вчені, педагоги, батьки і діти з усього світу.

На зустрічі ділилися досвідом розповсюдження і утвердження ідей Маніфесту Гуманної Педагогіки,  обговорювали результати розвитку творчих форм роботи, таких як фейєрверки педагогічних ідей, фестивалі уроків, педагогічні театри, педагогічні гостини та інші, роздумували над новими ідеями.

Ш.О. Амонашвілі вкотре розширив нам горизонти гуманної педагогіки. Він наголосив на тому, що гуманна педагогіка  не надбання ХХ століття, це талант і геній  людства. Вона відображена  у творчій спадщині класиків світової педагогіки, і навіть  у сучасний період не зовсім розкрита. На сьогодні є досить важливим поєднання інтелектуального, творчого і духовного розвитку молодого покоління. Діти стають дорослими тоді, коли живуть поруч із дорослими, які живуть серйозним відповідальним життям. Процес еволюції свідомості здійснюється через культуру (вшанування світла), освіту, самовдосконалення і роботу з батьками.

Зустріч була присвячена темі наступних Міжнародних педагогічних читань  «Сім’я – лоно людської культури».  Членами Координаційної Ради були розроблені особливе тлумачення  поняття  «сім’я» та Заповіді щасливої сім’ї.

Сім’я – союз Неба і Землі, чоловіка і жінки, батьків і дітей, предків і нащадків, двох різних родів, призначений для виховання щасливої людини, яка несе благо своєму роду і всьому роду людському.

Щаслива сім’я будується на принципах: любові, духовної спільності, співпраці, співтворчості, взаємоповаги, взаєморозуміння, співчуття, милосердя і благородного служіння.

Заповідями щасливої сім’ї визначено:

  1. Любити безумовно.
  2. Служити безкорисно.
  3. Творити разом.
  4. Вірити безмежно.
  5. Поважати безмірно.
  6. Прощати великодушно.
  7. Пам’ятати свято.

Сім’я – це Шлях, де кожен допомагає один одному зрозуміти своє призначення і слідувати йому.

Чотири дні ми прожили на благословенній грузинській землі, де перед очима простелялася Алазанська долина, де щоранку могли милуватися сходом сонця над величними Кавказькими горами, пити цілющу воду з джерела, наповнюватися ароматом гір, фруктів, квітів, щирої грузинської гостинності. Отримали творчу насолоду і наснагу від участі у майстер-класах волонтера Наталочки, малюючи аквареллю «по-мокрому» троянди та кавою фрагменти колажа «Телаві».

Незабутні враження  склали душевні розмови  у тісному колі з Шалвою Олександровичем, на яких ми осягали секрети сімейної духовної спільності та істинні основи уроку.

Постановка педагогічного театру Євгенія Мишкіна з Калінінрада розкрила для нас місію справжнього Учителя – Лицаря Гуманної Педагогіки, яким може стати кожен педагог, що живе заради нашого майбутнього.

Серце переповнює вдячність і любов до нашого дорогого Учителя, його сім’ї, усіх, хто старалися зробити для нас  кожну мить  чарівною і незабутньою!

Повертаючись до Тбілісі через перевал Гомборі  (1800 м над рівнем моря), кожен з нас роздумував над тим, що нас вчить Шалва Олександрович: дружити і співпрацювати з кожним, хто працює на майбутнє, невпинно працювати над собою, щоби ніщо не могло загородити нам світло, любити простір можливого, простір розгорнутий в космічні далі, набиратися майстерності мудрої любові, поваги до своїх слів і думок, вирощувати крила для польоту…

Гаряча С.А., завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту інституту,

директор Обласного центру Гуманної Педагогіки,

віцепрезидент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації гуманної педагогіки,

член Координаційної ради Міжнародного центру гуманної педагогіки,

кандидат педагогічних наук

 

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове