- Головна
- Про інститут
- Колекція цифрових ресурсів
- Науково-методичне забезпечення закладів освіти
- Віртуальна академія методичних наук
- Участь у проектах
- Конференції, семінари
- Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій
- Структурні підрозділи інституту
- План роботи інституту
- Курси підвищення кваліфікації
- ЗНО та моніторинг якості освіти
- Конкурси, олімпіади
- Журнал "Педагогічний вісник"
- Ліга старшокласників Черкащини
- Всеукраїнські педагогічні читання О.А. Захаренка
- Нормативні документи
- Центр економічної освіти та євроінтеграції
- Фотогалерея
- Наші досягнення
- Державні закупівлі
- Віртуальна приймальня
- Корисні посилання
- Мапа сайту
- Форум
На Черкащині триває реалізація протиалкогольної програми «Сімейна розмова»
Чтв, 14.09.2017
Впровадження інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова» для учнів 7-8 класів та їхніх батьків в Черкаській області розпочалося у 2015 році (наказ Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації «Про впровадження програми «Сімейна розмова» від 22.04.2015 № 71). У 2017-2018 н.р. до реалізації програми долучаються 12 навчальних закладів, всього програма буде реалізовувати у 36 навчальних закладах різного типу у 4 містах (Черкаси, Сміла, Золотоноша, Умань), 11 районах Городищенському, Драбівському, Жашківському, Канівському, Корсунь-Шевченківському, Монастирищенському, Смілянському, Уманському, Черкаському, Чорнобаївському, Шполянському) та 5 об’єднаних територіальних громадах (Білозірській, Єрківській, Мокрокалигірській, Стеблівській, Шполянській).
12 вересня 2017 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся третій навчальний семінар-тренінг «Особливості впровадження інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова» для учнів 7-8 класів та їх батьків» для педагогічних працівників, які приєднуються до реалізації програми у 2017-2018 н.р. Участь у навчанні взяли 11 фахівців з числа практичних психологів, соціальних педагогів, вчителів-предметників та педагогів-організаторів. Навчання проводила сертифікований тренер та обласний координатор програми Тетяна Войцях, завідувач обласного центру практичної психології і соціальної роботи.
Протягом тренінгу учасники ознайомилися із стратегіями та цінностями інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова»; опрацювали практичні вправи, техніки та методики, які сприяють ефективності викладання факультативного курсу «Відверта розмова», що є складовою частиною програми; обговорили переваги та ризики різних форм роботи з учнями, батьками і педагогічними працівниками; ознайомилися з рекомендованим алгоритмом впровадження програми «Сімейна розмова» в навчальних закладах і на рівні районів, міст, громад. Також учасники семінару-тренінгу пройшли практикум по роботі з електронними ресурсами програми, які є віртуальними платформами методичної підтримки, обміну досвідом та моніторингу ефективності впровадження програми в Черкаській області. Підводячи підсумки навчання, учасники ще раз наголосили на актуальності та важливості теми, що розглядалася, висловилися про ефективність та професійний підхід у організації навчального семінару-тренінгу, що сприяло набуттю ними практичних умінь, розширенню бази інтерактивних методик, командній співпраці.
Учасники семінару-тренінгу отримали методичні посібники для тренера, «Сімейний щоденник для сімейної розмови» та інші роздаткові матеріали для подальшої роботи з програмою в навчальних закладах.
Тетяна Войцях, завідувач ОЦППСР