Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Про деякі питання організації учнівських олімпіад

У зв'язку з утворенням протягом останнього часу в регіонах України об'єднаних місцевих територіальних громад, до Інституту надходять звернення з проханням надати роз'яснення щодо особливостей організації учнівських предметних олімпіад на місцевому рівні. У відповідь на ці звернення Інститут модернізації змісту освіти підготував лист-роз'яснення:

Чинним Положенням про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 року № 1099, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 року за № 1318/20056 (далі Положення) передбачено поетапне проведення Всеукраїнських інтелектуальних та професійних змагань за територіальним принципом розташування навчальних закладів.


Підпорядкування навчальних закладів у межах відповідних адміністративних територій (міст, районів, областей), форма власності у якій вони перебувають, джерела їх фінансування тощо при проведенні відповідних етапів змагань та визначенні їх переможців згідно з чинним Положенням до уваги не беруться.


У різних регіонах умови та особливості утворення об'єднаних місцевих територіальних громад дуже відрізняються, що є очікуваним наслідком і умовою децентралізації. Тому надмірна централізована регламентація будь-яких заходів, що проводяться на місцевому та регіональному рівнях є недоречною і такою, що суперечить принципам і самій ідеї децентралізації. 


Усі об'єднані територіальні громади так чи інакше розташовуються на території відповідних районів. Згідно з Конституцією України адміністративно-територіальний поділ країни на райони та області залишається чинним, отже використання відповідно до п. 2.1. чинного Положення умовного терміну «районні» або «міські» олімпіади для означення відповідних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та інших інтелектуальних та професійних змагань, є актуальним і коректним.


Водночас, як зазначено у п. 2.1. чинного Положення департаменти освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій розробляють правила (умови) проведення I, II, III етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та інших інтелектуальних та професійних змагань у відповідних регіонах, де можуть і повинні враховувати усі сучасні обставини,
можливості та особливості організації проведення змагань, у межах, що не суперечать чинному Положенню.

Прикріплені файли: 

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове