Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Відбувся науково-практичний семінар з теми «Інноваційні шляхи розвитку інформаційного простору загальноосвітнього навчального закладу»

Заступники директорів з навчально-виховної роботи гімназій, ліцеїв, колегіумів на базі навчально-тренінгового центру STEM-освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» 10 жовтня 2017 року брали участь у науково-практичному семінарі з теми «Інноваційні шляхи розвитку інформаційного простору загальноосвітнього навчального закладу».

Семінар розпочала ректор інституту, кандидат педагогічних наук Чепурна Наталія Миколаївна, яка звернулася до положень Концепції Нової української школи та зазначила,  що педагогіка партнерства та компетентнісний підхід потребують нового освітнього середовища. Таке середовище допомагають створити, зокрема, новітні інформаційно-комунікаційні технології, що підвищують ефективність роботи педагога, управління освітнім процесом та водночас уможливлюють індивідуальний підхід до навчання. До таких технологій відноситься і створення тренінгового центру STEM-освіти, який стане вагомим доповненням до традиційних засобів навчання та забезпечення рівного доступу до якісної освіти учнів різних вікових категорій.

Наступним кроком у роботі семінару став виступ Андрющенко Тетяни Костянтинівни, завідувача кафедри професійного розвитку педагогів, доктора педагогічних наук з проблеми «Моделювання інноваційного освітнього простору навчального закладу». Присутні отримали алгоритм створення моделі сучасного розвивального середовища для учнів, педагогів, батьків. Було підкреслено, що реформування освіти вказує на потребу фахівців, які вимагають більш комплексних і гнучких знань, умінь і навичок, що відповідають вимогам ХХІ століття.

До розгляду питання «STEM-освіта як напрям модернізації шкільного розвивального середовища» долучилася завідувач навчально-тренінгового центру STEM-освіти, кандидат педагогічних наук Зоря Юлія Миколаївна, яка проінформувала присутніх щодо діяльності центру, що направлена на поєднання міждисциплінарного і проектного підходу у навчанні, підготовку учнів до технологічних інновацій життя та підтримку інтересу до природничо-математичних і технічних дисциплін. Метою створення STEM-центрів (лабораторій) є популяризація винахідницької, науково-дослідної діяльності, розвиток учнівської творчості в області наук: хімії, біології, математики, фізики, астрономії, інформатики, мотивації учнів старших класів до продовження освіти в науково-технічній та інженерній сферах.

Про цифрову лабораторію «Енштейн» проінформував  учасників методист навчально-тренінгового центру STEM-освіти, кандидат технічних наук Ступак Денис Олегович. Присутні мали змогу на практиці ознайомитися з можливостями лабораторії.

Роботу семінару продовжив практикум з використання робототехнічного конструктора Lego, який провів методист навчально-тренінгового центру Безпоясний Богдан Степанович. Така форма проведення заняття дала змогу заступникам директорів з навчально-виховної роботи здобути досвід навчання через принцип «Навчання через дію» та в подальшій професійній діяльності спонукати учнів до вивчення основ програмування, математики та механіки, до розвитку просторового мислення, вироблення навичок роботи в команді.

Результати анкетування свідчать, що навчально-практичний семінар є важливим чинником підвищення професійної майстерності педагога.

Підбиття підсумків відбулося у формі «Відкритий мікрофон». Присутніми зазначено, що основним принципом навчання є принцип «Навчання через дію», удосконалення базових знань у роботі з комп’ютером, формування просторового мислення, вироблення навичок роботи в команді. Заступники директорів з навачально-виховної роботи дійшли до спільної думки щодо подальшої співпраці навчально-тренінгового центру STEM-освіти з учителями, які перебувають на курсах підвищення кваліфікації на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

 

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове