Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

На обласному семінарі обговорили положення нового Закону України «Про освіту»

25 жовтня 2015 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся обласний семінар керівників органів управління освітою та завідувачів методичними службами на тему «Новий Закон України «Про освіту» як чинник розвитку освітнього простору області».

Відкрила захід заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Оксана Сімушіна, яка означила пріоритетні аспекти оновлення регіональної системи освіти в контексті нового Закону України «Про освіту». Оксана Іванівна зупинилася на питаннях, що стосуються прозорості та інформаційної відкритості закладу освіти, академічної доброчесності, системи забезпечення якості освіти, доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами, управління закладом освіти.

Продовжили розкривати основні засади нового Закону України «Про освіту»: заступник начальника відділу вищої, професійно-технічної освіти та фінансового забезпечення Тетяна Кійко – щодо фінансової автономії навчальних закладів; начальник відділу дошкільної і загальної середньої освіти Людмила Гордуновська – щодо особливостей ліцензування закладів освіти; юрис-консульт управління Ірина Зажирко – щодо нововведень, які регулюють кадрові питання.

Ректор КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» Наталія Чепурна ознайомила учасників семінару з особливостями реалізації Державного стандарту початкової загальної освіти в навчальних закладах – учасниках всеукраїнського експерименту за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти».

У рамках секційної роботи для учасників семінару було презентовано роботу навчально-тренінгового центру STEM-освіти, який працює на базі КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР».

Для завідувачів методичних служб проведено практикум щодо новітніх технологій, які впроваджуються у рамках цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини»: ознайомлення з цифровою лабораторією «Енштейн» для викладання предметів природничого циклу; можливостями використання робототехнічного конструктора Lego.

Керівники органів управління освітою ознайомилися з освітнім середовищем Черкаської гімназії № 9 ім. О.М. Луценка Черкаської міської ради, школи-учасниці цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини». Директором департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігорем Волошиним було акцентовано увагу на тому, що в гімназії реалізується громадсько-державна форма управління, запроваджуються новітні методи навчання із застосуванням сучасних мультимедійних систем. Ірина Топчій, директор гімназії, представила учасникам семінару навчальний заклад, що здійснює інноваційну діяльність. Завдяки постійному оновленню форм, методів та змісту навчання колективу закладу вдається миттєво реагувати на зміни сьогодення та досягати важливої мети: становлення кожного учня як креативної особистості. У закладі застосовуються сучасні засоби навчання та використовуються інформаційно-комунікаційні технології.

Протягом секційної роботи завідувачів методичних служб проректор з наукової роботи КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР Галина Назаренко розповіла про організаційно-методичний супровід розвитку професійної майстерності педагогів; конкурси, проекти для педагогічних працівників; особливості інноваційної діяльності сучасного закладу освіти. Завідувач відділу організаційно-навчального забезпечення КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР Наталія Окорокова розкрила особливості формування замовлення щодо курсової підготовки педагогічних працівників регіону у 2018 році.

У роботі спільного засідання учасників семінару взяли участь директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва, яка поінформувала про особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році. Андрій Воовченко, керівник програми ЮніорБанк ПАТ КБ «ПриватБанк», ознайомив з програмою підтримки навчальних закладів, можливостями єдиної картки школяра для закладів освіти, батьків, учнів.

У рамках наради, що відбулася після завершення семінару, Оксана Сімушіна висвітлила питання щодо оснащення інноваційних шкіл. Стан організації інклюзивної освіти в області та зміни у законодавстві щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на доступ до якісної освіти; нормативно-правове регулювання та механізм ведення обліку дітей шкільного віку; стан охоплення дітей та молоді позашкільною освітою, а також зміни у законодавстві щодо організації позашкільної освіти проаналізувала заступник начальника відділу спеціальної, позашкільної освіти та виховної роботи Тетяна Шевченко; зміни в основних нормативних документах у галузі охорони праці – відповідальна за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності управління Лариса Стрижак; охоплення дітей дошкільною освітою – головний спеціаліст відділу дошкільної і загальної середньої освіти Ольга Шиш; стан готовності до опалювального періоду – начальник відділу технічного забезпечення навчальних закладів Світлана Рупп.

Окремо було презентовано настільну гру для старшокласників закладів загальної середньої освіти «Українська революція 1917-1921 років. 100 років боротьби», розробленої Українським інститутом національної пам’яті.

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове