Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Відбувся обласний семінар «Організація профілактичної роботи в школах-інтернатах»

15 листопада 2017 року на базіВільшанської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат Черкаської обласної ради відбувся обласний семінар вихователів спеціальних загальноосвітніх, загальноосвітніх санаторних, загальноосвітніх шкіл-інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів та дитячих будинків з проблеми «Організація профілактичної роботи в школах-інтернатах».

Відкрила семінар методист відділу інклюзивної освіти та перспективного педагогічного досвіду Інна Миколаївна Литвин. З вітальним словом до учасників семінару звернулися директор школи Микола Миколайович Дем’яненко та презентував роботу навчального закладу.

У теоретичній частині обласного семінару з досвідом роботи щодо системного підходу до забезпечення профілактики правопорушень та інших негативних явищ в учнівському середовищі як одного з головних чинників у формуванні особистості поділилася Алла Миколаївна Поліщук, заступник директора з виховної роботи.

Втілення теоретичних засад в педагогічну практику продемонстрували педагоги на відкритих виховних годинах, на яких учні міркували про сенс життя, висловлювали бажання бути здоровими, демонстрували вміння протистояти шкідливим звичкам тощо (3 клас вихователь Ольга Володимирівна Різник, 4 клас вихователь Наталія Василівна Шевченко, 5 клас - Лариса Іванівна Мельник, 6 клас - Любов Василівною Коваленко), визначали проблеми та демонстрували вміння розв’язувати їх, закріплювали знання про відповідальність за протиправні дії (7 клас вихователь Людмила Володимирівна Турчина), поглиблювали знання про наркоманію, як хворобу і про дію наркотичних речовин на організм людини (8 клас вихователь Надією Петрівною Нестеренко, 9 клас вихователь Раїса Олексіївна Малаховська).

Педагоги закладу спільно з бібліотекарем Галиною Сергіївною Крючковською показали літературний етюд «Вийся хмелю у природі, та не водися у народі» разом з вихованцями закладу Мадрахімовою Сніжаною, Лисенком В’ячеславом, Руденком Костянтином та Чайківським Віталієм.

Для учасників семінару був проведений круглий стіл на тему «Партнерство заради дитини» за участі: провідного фахівця Городищенського центру соціальних служб для сім’ї та молоді Каплуненко Лариси Миколаївни  та інспектора ювенальної превенції Городищенського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області Краснюка Олександра Івановича, на якому вони ознайомили присутніх із схемою співпраці між навчальними закладами та службами.

На завершення всіх гостей школи вихованці привітали з наступаючим святом, Всесвітнім днем дітей, літературно-музичною композицією «Щасливе дитинство», яку разом з дітьми підготували педагог-організатор Оксана Анатоліївна Даценко та вчитель музичного мистецтва Наталія Григорівна Ільченко .

Підсумовуючи роботу обласного семінару, під час професійних дебатів учасники визначили перспективні форми роботи у виховному процесі. Кожен педагог мав можливість висловити свої професійні міркування та поділитися власним досвідом роботи з цієї теми.

 

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове