Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Відбувся обласний науково-практичний семінар для освітян області «Учитель – носій якісних змін в умовах реформування освіти»

6 грудня 2017 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся обласний науково-практичний семінар для освітян області «Учитель – носій якісних змін в умовах  реформування освіти».

 У семінарі взяли участь 33 педагоги з різних регіонів Черкащини : учителі початкових класів, заступників директорів з навчально-виховної роботи, методисти Р(М)МК.

Науковими працівниками кафедри педагогіки та освітнього менеджменту було представлено різі активні форми роботи для освітян.

На майстер-класі  Гарячої Світлани Анатоліївни «Ключові аспекти діяльності сучасного учителя в умовах реформування освіти» розглядалися два аспекти: нова роль учителя та інтеграція в освітньому процесі. Учасники майстер-класу створювали інтелект-карту, у якій окреслювали нові ролі учителя, зазначені у Концепції Нової української школи та інтегрували їх з ключовими компетентностями європейського педагога ХХІ століття. Педагоги усвідомили, що стають свідками зближення природничого та гуманітарного знання, яке потребує від них опанування новою методологією викладання для отримання інтегрованих знань з різних предметів та етики в контексті цінностей і смислів людського життя і культури. Такий прояв інтеграції знань у межах моральних цінностей суспільства є етичною рефлексією на наукові знання.

На тренінгу «Ціннісний орієнтир розвитку шкільної освіти», який проводила Лісова Наталія Іванівна, слухачі активно розв’язували «гордіїв вузол» розвитку шкільної освіти в сучасних умовах складної соціокультурної системи “дитина –  школа –  громада”. Визначали якості учня-Людини, гідної довіри, звернувши увагу при цьому на розвиток емоційного інтелекту. Розробляли  правила довірчої взаємодії у класі та ознайомилися із зошитом для учнів 1 класу, який розроблено творчою групою учителів початкової школи експериментальних навчальних закладів міст Сміла, Золотоноша, Кам’янка. А на завершення тренінгу слухачі визначили  ціннісні основи складової  нового Стандарту –  «ДОВІРЯЮ ШКОЛІ».

Під час воркшопу  «Уміння ХХІ століття», проведеного Пахомовою Тетяною Геннадіївною, учасники ідентифікували уміння, які будуть  формуватися у процесі учіння в новій український школі.  Розглядали алгоритми формування критичного мислення, креативності, колаборації медіа грамотності, міжкультурної толерантності. Завдяки зазначеним алгоритмам слухачі мали змогу опрацювати техніки  занурення у життєві ситуації шкільного буття та порівняти з уміннями учнів ХХ століття.

Професійна майстерня Олени Валентинівни Волошенко «Партнерська позиція вчителя як  ресурс якісних змін у педагогічній взаємодії» була присвячена  формуванню партнерської позиції вчителя як ресурсу якісних змін у педагогічній взаємодії.

Учасники ознайомились із основами партнерської педагогіки й трьома стратегіями взаємодії, набули досвід побудови партнерської взаємодії між усіма учасниками освітнього процесу, виявили власні ресурси для запровадження якісних змін у професійній комунікації.

Така форма як експертне коло з проблеми «Шкільний підручник як засіб формування гендерної ідентичності», яку провела Крутенко Ольга Володимирівна, мала на меті аналіз контенту шкільних програм та підручників у контексті реалізації Стратегії впровадження гендерного компоненту в освіту. Педагоги оцінили, що гендерна експертиза дає можливість виявити в  підручниках початкової школи «приховані загрози» розвитку особистості дівчини і хлопця. Через аналіз контенту змогли визначити ступінь гендерної стереотипізованості навчального матеріалу.

Під час роботи експертного кола вчителі обговорили проблеми, пов’язані з дотриманням принципів гендерної рівності; ознайомилися з логічною матрицею, за якою здійснюється експертиза підручників; здійснили практичні кроки щодо аналізу навчального контенту.

Під час «відкритого мікрофону» учасники семінару висловили свої враження про кроки реалізації освітньої реформи, своє розуміння на скільки важливо йти в ногу з часом, змінюватися самому, щоб бути готовим створювати партнерську взаємодію з дітьми нової свідомості для розвитку інтелектуально-творчої людини, у якій поєднано розум і серце.

 

 

 

 

 

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове