Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Проведений захід присвячений 80-річчю з дня народження нашого земляка В’ячеслава Чорновола

Держава – це особистості, які формують обличчя її історії. Однією із таких постатей є В’ячеслав Максимович Чорновіл. Ця особистість вражає своїми ідеями за волю України, неприборканістю, силою характеру, харизмою.

У переддень народження В.М. Чорновола (до слова, він народився 24 грудня 1937 року) у комунальному навчальному закладі «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», у день Святого Миколая, який всіх надихає на добрі, славні справи, був проведений захід, присвячений 80-річчю з дня народження нашого земляка «В’ячеслав Чорновіл – людина, яка пробудила Україну».

Із вітальним словом до присутніх звернувся Валерій Вікторович Данилевський, начальник управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, який підкреслив, що постать В. Чорновола є героїчною, але не пафосною. Він тут, серед нас, його ідеї живі, і нам сьогодні, без сумніву, про нього треба дізнаватися, знати, про що він думав і чим жив. Додамо, що Валерій Вікторович особисто був знайомий із політиком, і своїми спогадами він поділився із присутніми.

Особливою гостею заходу стала Валентина Михайлівна Коваленко, депутат обласної ради, представниця Народного Руху України. Саме пані Валентина стояла у витоків популяризації діяльності, творчості, ідей             В.М. Чорновола не лише для черкащани, а й для всієї української громади. За поданням депутатського корпусу Черкаської області були підготовлені матеріали про вшанування на державному рівні постаті В.М. Чорновола, а 1 грудня 2017 року Президент  України видав Указ №397 «Про відзначення 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола».

Наталія Миколаївна Чепурна, ректор комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України, привітала всіх присутніх із прийдешнім святом і презентувала навчально-методичне видання «Прометей української незалежності». Цей посібник є спільною працею працівників інституту і педагогів області, а навчально-виховні заходи, які ввійшли до нього, із різних сторін розкривають багатогранну постать В.М. Чорновола. Наталія Миколаївна зазначила, що це перше видання у серії «Життя відомих черкащан», творчий шлях яких ми вивчаємо і цінуємо їх внесок у державницький розвиток нашої країни, і запросила всіх бажаючих продовжувати гарну справу: вивчати життя і діяльність наших земляків, які у різні часи прославляли Україну.

Захід був проведений для педагогічних працівників області у формі хеппенінгу, арт-дійства, яке дозволило подивитися на постать В’ячеслава Максимовича із різних сторін – як людину, громадянина, сина, батька, громадського діяча, політика. 

Форма хеппенінгу передбачала, що є ведучий, який веде основну лінію композиції. Проте, якщо є бажаючі, то вони можуть доповнювати певну інформацію, іншими словами, ведучий передає своєрідну «естафету» ведення  співбесіднику. Окрім цього, всі бажаючі мали змогу взяти участь у діловій грі «Обличчя української історії». Хто виходив і переймав естафету чи брав слово давали відповідь і на питання: «Яка риса характеру, якість чи переконання вас вразила у В.Чорновола, що б могло стати сьогодні взірцем для сучасної людини чи дитини, яка ще навчається».

Учасники заходу відзначили, що постать В’ячеслава Максимовича Чорновола є знаковою для України і українців. Він був патріотом, гуманістом, невтомним, щирим і відвертим, але найбільше він був людинолюбом, яких сьогодні мало. Прислухаймося до слів Великого Чорновола: «Україна починається з тебе» і візьмімо їх собі за девіз, адже багато чого залежить від нас, нашого бажання, волі, і саме від нас сьогодні залежить, якою буде рідна Україна у майбутньому.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове