Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Відбувся Черкаський регіональний фестиваль з робототехніки

З метою впровадження наукових розробок, спрямованих на розвиток  в учнівської молоді інтересу до науково-технічної творчості, техніки та високих технологій, підготовки підростаючого покоління до життя у високотехнологічному конкурентному світі 17 лютого 2018 року на базі Черкаської гімназії № 9 ім. О. М. Луценка Черкаської міської ради відбувся Черкаський регіональний фестиваль з робототехніки.

Участь у відкритті фестивалю взяли почесні гості: голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко,  начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський,  заступник начальника управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Оксана Сімушіна, заступник міського голови м. Черкас Ігор Волошин, ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Наталія Чепурна, ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор, голови районних державних адміністрацій,  директор компанії «Інноваційні освітні рішення» Оксана Стоєцька.


Перед початком змагань гості ознайомилися з підготовкою дітей до змагань та поспілкувалися з ними про їхні досягнення у вивченні робототехніки.


Також, з нагоди свята Масниці, всі охочі мали нагоду скуштувати смачні млинці з різними начинками.

  Учасниками регіонального фестивалю стали понад 350 учнів,  які представляли більше як 40 команд загальноосвітніх навчальних закладів Черкаської області, а саме:

  1. Гельмязівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніського району.
  2. Жашківська спеціалізована школа №1 з поглибленим вивченням окремих предметів.
  3. Золотоніська гімназія ім. С.Д. Скляренка Золотоніської міської ради.
  4. Золотоніська спеціалізована школа № 2 інформаційних технологій Золотоніської міської ради.
  5. Катеринопільський ліцей Катеринопільської районної ради Черкаської області.
  6. Коробівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Золотоніської районної ради Черкаської області
  7. Корсунь-Шевченківська гімназія Корсунь-Шевченківської районної ради Черкаської області.
  8. Опорний заклад загальної середньої освіти «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 5» Монастирищенської районної ради Черкаської області.
  9. Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради.
  10. Перша міська гімназія м.Черкас.
  11. Сигнаївський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Шполянської районної ради Черкаської області.
  12. Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 Смілянської міської ради Черкаської області.
  13. Степанецька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Канівської районної ради.
  14. Тальнівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія» Тальнівської міської ради Тальнівського району Черкаської області.
  15. Тальнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №2 Тальнівської міської ради Черкаської області.
  16. Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Черкаської районної ради Черкаської області.
  17. Черкаська гімназія №9 ім. О.М.Луценка Черкаської міської ради.
  18. Черкаська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради.
  19. Чигиринська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. Б. Хмельницького Чигиринської районної ради Черкаської області.
  20. Шполянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-ліцей» Шполянської районної ради Черкаської області.
  21.  Родниківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка Уманської районної ради

На фестивалі на учасників чекали такі  види змагань:

  • Гра роботів.  Під час проведення гри діти представляють  запрограмованого автономного робота на базі LEGO®MINDSTORMS®, який зароблятиме бали, виконуючи певні місії.
  • Дизайн робота. Офіційна презентація Дизайну робота у день змагань.
  • Основні цінності, про які учасники дізнаються під час гри – це те, що дружнє змагання та спільні досягнення взаємопов’язані, а допомога одне одному –  підґрунтя командної роботи.
  • Проект. Кожного року команди готують проект з  нової теми, оголошеної  FIRST Lego League. Темою цьогорічного сезону є тема «Вода і людина». Тому, FLL – це не лише конструювання та змагання роботів. Проект дає можливість команді відчути себе науковцями, винахідниками та інженерами.
  • СУМО (Автономні роботи), СУМО (Роботи, керовані дистанційно) та СЛАЛОМ.
  • FLL JUNIOR. Фестиваль для учнів початкової школи, де вони представляють своє дослідження з теми сезону "Пригоди води", що надихає дітей 6-10 років вивчати науку, технологію, математику, а також долучатись до вирішення актуальних світових завдань.

У рамках фестивалю було проведено відбірковий турнір FIRST LEGO League, за результатами якого 10 команд пройшли до Всеукраїнського чемпіонату, який відбудеться 3-4 березня у м. Києві, а саме:

  • BrainsOn, Черкаська загальноосвітня санаторна школа-інтернат  І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради, тренери Максим Гриб та Ліна Бондаренко.
  • ROBOTRONIKS, Гельмязівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради, тренери Олександр Міц та Ірина Твердюк.
  • Kiborgs.UA, Черкаська гімназія №9 ім.О.М.Луценка, тренери Микола Цимбал та Андрій Стецюк.
  • ZOLOWIZARDS, Золотоніська гімназія ім. С.Д.Скляренка, тренер Сергій Різник.
  • BestBoysBand, Черкаська гімназія №9 ім.О.М.Луценка, тренери Катерина Волкова  та Сергій Іванченко.
  • Palmira Alfa-EXTRIM!, Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради, тренери Кир’яченко Л.П та Білан В.В.
  • ELVES, Коробівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Золотоніської районної ради, тренери Білойваненко Наталія та Кулініч Богдан.
  • Brain boost, Катеринопільський ліцей Катеринопільської районної ради, тренер Тараненко Оксана Валеріївна.
  • ECOТEAM, Опорний заклад загальної середньої освіти «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5», тренери Анна Семененко  та Юлія Васелінга.
  • RoboTest, Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 Смілянської міської ради, тренер Віталій Криворучко.

Чемпіоном турніру стала команда  – BrainsOn Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів.

У номінації Основні Цінності місця розділили: 

1. Kiborgs.UA, Черкаська гімназія №9 ім.О.М.Луценка, тренери Микола Цимбал та Андрій Стецюк.

2. Palmira Alfa-EXTRIM!, Пальмірська ЗОШ, тренери Кир’яченко Л.П та Білан В.В.

У номінації «Дизайн Робота» перемогу вибороли:

1. ROBOTRONIKS, Гельмязівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, тренери Олександр Міц та Ірина Твердюк.

2. Brain boost, Катеринопільський ліцей, тренер Тараненко Оксана.

Переможцями у номінації «Проект» стали:

1. BestBoysBand, Черкаська гімназія №9 ім.О.М.Луценка, тренери Катерина  Волкова та Сергій Іванченко.

2. ZOLOWIZARDS, Золотоніська гімназія ім. С.Д.Скляренка, тренер Сергій Різник.

Суддівською відзнакою нагороджено команду ECOТEAM, опорний заклад загальної середньої освіти «Монастирищенська спеціалізована школа  І-ІІІ ступенів № 5», тренери Анна Семененко та Юлія Васелінга.

У номінації «Гра роботів» найвищий бал отримала команда Kiborgs.UA, Черкаська гімназія №9 ім. О.М. Луценка, тренери Микола Цимбал та Андрій Стецюк.

Вітаємо переможців та бажаємо успіхів у Всеукраїнському турнірі!

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове