- Головна
- Про інститут
- Колекція цифрових ресурсів
- Науково-методичне забезпечення закладів освіти
- Віртуальна академія методичних наук
- Участь у проектах
- Конференції, семінари
- Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій
- Структурні підрозділи інституту
- План роботи інституту
- Курси підвищення кваліфікації
- ЗНО та моніторинг якості освіти
- Конкурси, олімпіади
- Журнал "Педагогічний вісник"
- Ліга старшокласників Черкащини
- Всеукраїнські педагогічні читання О.А. Захаренка
- Нормативні документи
- Центр економічної освіти та євроінтеграції
- Фотогалерея
- Наші досягнення
- Державні закупівлі
- Віртуальна приймальня
- Корисні посилання
- Мапа сайту
- Форум
Підготовка до проведення основного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 та моніторингу початкової школи
Чтв, 05.04.2018
Протягом квітня–травня 2018 року в Україні вперше проходитиме основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA, у якому беруть участь 15-річні учні/студенти закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти. З метою підготовки до організації та здійснення дослідження 4 квітня 2018 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся навчальний семінар для осіб, залучених до проведення міжнародного дослідження PISA-2018.
З учасниками заходу працювали ректор КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР» Чепурна Наталія Миколаївна, проректор Лісова Наталія Іванівна та начальник методичного відділу Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Паньків Галина Генріхівна.
На семінарі Наталія Миколаївна повідомила, що цьогоріч у міжнародному дослідженні PISA разом з Україною бере участь 81 країна світу, звернула увагу на мету проведення дослідження, наголосила на важливості його здійснення для вітчизняної освіти, оскільки за результатами моніторингу буде здійснено заходи щодо підвищення рівня якості освіти в країні, а також на відповідальності й компетентності керівників закладів освіти.
Галина Генріхівна детально ознайомила учасників заходу із процедурою основного етапу PISA-2018, розглянула інструктивні матеріали, які регламентують проведення дослідження в пунктах тестування, проаналізувала специфіку оформлення документів дослідження.
Наталія Іванівна опрацювала з присутніми питання режиму роботи пунктів тестування, акцентувала увагу на співпраці відповідального за заклад освіти й старшого інструктора у день проведення моніторингу та обговорила покрокові дії усіх осіб, залучених до проведення міжнародного дослідження.
Другу частину навчального семінару було присвячено підготовці до проведення моніторингового дослідження стану сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи 2018 року, метою якого є відслідковування змін, які відбуваються в результаті запровадження нового стандарту для початкової школи та нових підходів до навчання.