Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

ЗАНЯТТЯ З ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ВЗАЄМИН ДІТЕЙ У ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Формування культури взаємин підростаючого покоління в період соціокультурних змін в Україні набуває особливої гостроти. Однією з найважливіших соціальних інституцій, де дитина  знайомиться з поняттям культури, нормами та правилами комунікацій, що сприяє її розвитку і подальшої життєвої самореалізації, є навчальний заклад.

У рамках роботи навчально-практичного центру самопізнання та особистісно-професійного самовдосконалення Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників проводяться виховні заходи з дітьми з формування основ культури взаємин.

Такі заходи проводилися кілька років поспіль у Черкаському дошкільному навчальному закладі № 33 «Супутник» членом громадської організації «Ліга культури» Світланою Муляр. У 2018 році у Черкаському дошкільному навчальному закладі № 89 «Віночок» за погодженням з завідуючою Хижняк Юлією Володимирівною, за підтримки вихователя-методиста Бєлової Світлани Василівни та вихователя Діхтярьової Наталіі Вікторовни розпочали таку роботу з дітьми члени громадської організації «Ліга культури» Валентина Рева та Валентина Агапова.

Науково-методичною базою занять є підручник «Культура взаємин» (авторів М. Євтуха, Т. Черкашиної) та навчально-методичний  посібник  «Комунікативна культура в сучасній педагогічній практиці» (автора А. Аносової). Для роботи з дітьми використовуються книги Е. Піньковської «Казки феї Фасти» та «Невигадані історії».

Заняття розроблені за наступними темами: «Закони, які потрібно знати і дорослим і дітям», «Промінчик любові», «Прикмети закону любові», «Дзеркало спілкування», «Шляхетні якості – безцінний скарб», «Повага як прояв любові», «Розуміння всього живого на землі».

Такі виховні заходи сприяють розвитку моральних якостей у дітей, підвищенню їх рівня культури взаємин через формування ціннісного ставлення до природи, культури, людей, самого себе.

Людмила Северинчук,

секретар ради навчально-практичного

центру самопізнання та особистісно-

професійного самовдосконалення

 

 

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове