Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Обласний семінар «Актуальні проблеми діяльності сучасної бібліотеки Нової української школи»

Методисти з бібліотечних фондів та шкільні бібліотекарі з усіх міст і районів Черкащини 11 квітня 2018 року  взяли участь у роботі обласного семінару «Актуальні проблеми діяльності сучасної бібліотеки Нової української школи».

Семінар проходив на базі КНЗ «ЧОІПОПП Черкаської обласної ради» згідно річного плану інституту.

Дзюбак Раїса Миколаївна, проректор інституту, привітала учасників зібрання, наголосивши на ролі шкільної бібліотеки в світлі завдань нового Закону України «Про освіту». Бібліотека Нової української школи сьогодні має бути місцем доступу до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та навчально-виховній діяльності.

            Рябіщук Тетяна Анатоліївна, провідний бібліотекар інституту, звернула увагу на місце і роль сучасної шкільної  бібліотеки в структурі нової  української школи, на нагальну необхідність реорганізації  традиційної бібліотеки у шкільний бібліотечно-інформаційний центр. На сьогодні метою всіх перетворень в бібліотеці можна назвати інформаційне забезпечення всього освітнього середовища школи.

             Борисова Наталія Анатоліївна, методист з бібліотечних фондів у своїй доповіді розкрила роль використання Google технологій при підготовці та проведені інноваційних заходів шкільними бібліотеками.

         Неділя Людмила Федорівна, методист ресурсного центру ознайомила присутніх з Оn-line сервісами   в практичній роботі шкільного бібліотекаря. Велике зацікавлення викликали безкоштовні можливості Оn-line сервісів при створенні інтерактивних об`єктів, плакатів, сайтів і багато чого іншого.

               Маяцька Леся Федорівна, провідний бібліотекар КЗ «ЧОІПОПП ЧОР», ознайомила учасників семінару з методичними ресурсами, які допоможуть бібліотечній спільноті Черкащини вровадити Універсальну десяткову класифікацію у практику роботи шкільної бібліотеки.

  Досвідом інноваційного підходу до роботи шкільної бібліотеки-медіатеки  «Інноваційні технології шкільної медіатеки нової української школи» поділилася завідувачка бібліотеки НВК «ЗОШ І ступеня – гімназія імені  В.Т. Сенатора»   Гичка Ірина Іванівна, лауреат цьогорічного конкурсу «Шкільна бібліотека - 2017».

            Староста Любов Анатоліївна,  методист з бібліотечних фондів Катеринопільського районного методичного кабінету розкрила питання  функціонування  шкільних бібліотек в умовах реорганізації навчальних закладів. Учасникам семінару було цікаво ознайомитися з питаннями організації роботи бібліотек опорних шкіл та філій.   

         За «круглим столом» учасники семінару обговорили нормативно-правові питання реорганізації шкільної бібліотеки в ШБІЦ та  функціонування  шкільних бібліотек в структурі Нової  української школи.

 

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове