Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Освітній проект для дітей «Німецький цифровий дитячий університет»

В рамках Українсько-німецького року мов 14 травня 2018 року у КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»  було проведено навчально-методичний семінар для вчителів німецької мови  «Deutsche digitale Kinderuniversität» («Німецький цифровий дитячий університет»). Провела семінар Наумова Тамара Валеріївна, вчитель німецької мови Лисянського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 – гімназія» Лисянської районної ради, яка пройшла відповідний тренінг у Гете-інституті.

Учасники семінару ознайомилися з педагогічними аспектами, структурою, сферами  використання, факультетами Kinderuni, навчилися створювати обліковий запис на сайті університету, отримали інформацію для ознайомлення учнів та батьків з онлайн-платформою  Kinderuni.

Німецький цифровий дитячий університет – це інноваційний проект, який розвиває креативне мислення у дітей, керуючись при цьому притаманною дітям схильністю до пізнання усього нового, та знайомить їх з німецькою мовою. Тут пропонується можливість познайомитися з різними галузями знань та досліджувати їх в ігровій формі. І, найголовніше, в Німецькому цифровому дитячому університеті розглядаються теми, які особливо цікаві для дітей. Головним компонентом Німецького цифрового дитячого університету є онлайн- платформа, до якої мають безкоштовний доступ усі діти, яким це цікаво.

Цифровий дитячий університет складається з трьох частин:

 ВДОМА

Кожна дитина може займатися самостійно вдома з матеріалами цифрового дитячого університету. Батьки можуть при цьому допомагати дитині, адже у них є доступ до профілю своєї дитини і вони можуть спостерігати за її досягненнями.

ВИКОРИСТАННЯ В ШКОЛІ

Під час навчання в цифровому дитячому університеті діти можуть індивідуально або в групах, під час уроків та в позаурочний час – за підтримки вчителів – засвоювати нові знання. Крім того, пропонуються матеріали для здійснення тематичних проектів під час уроків німецької мови, предметних занять CLIL, а також міждисциплінарних проектів. Для вчителів, які хочуть працювати з Німецьким цифровим дитячим університетом під час занять та в позаурочний час, пропонуються дидактичні матеріали.

ПОЗАШКІЛЬНЕ НАВЧАННЯ

Крім цифрового формату Goethe-Institut пропонує також участь у різних заходах дитячого університету. Таким чином, діти зможуть «наживо» поглиблювати і розширювати свої знання.

Вивчення іноземних мов найкраще розпочинати вже в дитячому віці. Багатомовність – це одна з основних вимог сучасності, а німецька мова після англійської є найбільш значущою мовою наукової спільноти. Лекції Німецького цифрового дитячого університету є безкоштовними і доступними в будь-який час на онлайн-платформі Goethe-Institut. Матеріали дитячого університету були розроблені для дітей у віці від восьми до дванадцяти років (2-ий – 6-ий класи), але навчальні теми є цікавими також і для дітей старшого віку та дорослих. 

Німецький цифровий дитячий університет складається з трьох факультетів: „Людина“, „Природа“  і „Техніка“. Дитина може в ігровій формі пройти всю університетську кар‘єру, від студента до професора з відзнакою.

Структура, зміст, методика та педагогічні аспекти Німецького цифрового дитячого університету відповідають сучасним освітнім технологіям, які на міжнародному рівні визнані успішними. Якщо коротко сформулювати, то головним принципом цифрового дитячого університету є принцип навчання, орієнтованого на потреби дитини. Навчання повинно пробуджувати зацікавленість та допитливість до знань. Лекції і доповіді є інтерактивними і, при цьому, чергуються: після кожної шести - чи десятихвилинної серії дитина переходить до виконання завдань. Після вирішення цих завдань дитина закріплює щойно здобуті знання. Завдання базуються не лише на засвоєнні вивченого навчального матеріалу, але й спонукають юних учнів робити логічні висновки, проводити паралелі та креативно мислити. Дитячий університет не замінює навчання в школі, а доповнює його. Одна з цілей Німецького цифрового дитячого університету полягає в тому, щоб показати, що для кожного феномена повсякденного життя існує наукове пояснення. Розширити власний горизонт, побачити світ новими очима, перевірити здобуті знання в повсякденному житті – ось завдання Німецького цифрового дитячого університету.

Більше інформації про німецький цифровий дитячий університет можна знайти за посиланням: https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/eng/kin/kin/ueb.html

Німецький цифровий дитячий університет організовує також інші заходи і пропонує програму, яка складається з воркшопів, еспериментів та доповідей. Спільно з партнерами GoetheInstitut та у співпраці з освітніми закладами плануються цікаві заходи у різних містах України. Детальніша інформація:  https://www.goethe.de/ukraine/kinderuni

 

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове