Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Зустрічі з цікавими людьми

У рамках заходів із нагоди перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі 16 травня 2018 року у приміщенні комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбулася творча зустріч педагогів області із людиною, яка є знаковою постаттю  у царині літературознавства. Це той критик, який дуже добре відчуває дух часу і вміє його глибоко осмислювати. Адже літературні твори вимагають свого певного місця й часу. А в житті кожної людини є той момент, коли вона повертається до раніше прочитаного, аби по-новому осмислити той чи інший твір. Саме це стало темою багатьох літературних досліджень Сергія Анастасійовича Гальченка – заступника директора Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, літературознавця, кандидата філологічних наук, заслуженого працівника культури України.

Ректор комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник освіти і науки України Наталія Миколаївна Чепурна відкрила творчу зустріч педагогів області із Сергієм Анастасійовичем, який більше ніж тридцять років працює в галузі українського архівознавства, літературного джерелознавства та текстології. Завдяки його пошукам у фондах державних архівів та музеїв з’явилися архіви відомих українських письменників та діячів науки і культури. Його монографія «Текстологія поетичних творів П.Тичини» (1990), численні статті, публікації та окремі видання спадщини українських письменників Т.Шевченка, І.Франка, В.Стефаника, В.Винниченка, Остапа Вишні, П.Тичини, М.Рильського, М.Драй-Хмари, В.Сосюри, М.Івченка, В.Чумака, В.Блакитного, Г.Епіка, А.Малишка, О.Гончара, В.Стуса свідчать про те, що зробив вагомий внесок у справу розвитку літературного джерелознавства і текстології. Працюючи на посаді вченого хранителя фондів, а з 1993 р. — завідувача відділу рукописних фондів і текстології Сергій Гальченко доклав багато зусиль для збереження архівних фондів, піклується про те, щоб вони стали доступними дослідникам.

У галузі українського літературного джерелознавства він є одним із найактивніших вчених, а його праці привертають увагу науковців та читачів. Від червня 2000 р. Сергій Гальченко очолює Державний музей Т. Шевченка, який нині має статус Національного. (Детальніше про нього URL: https://dt.ua/SOCIETY/sergiy_galchenko_lyubiti_shevchenka__tse,_nasamper...)

         У рамках творчої зустрічі  пройшли презентації проектів, у створенні яких Сергій Анастасійович брав активну участь, а саме:

- Тарас Шевченко. Вірші. Рукописна збірка, ілюстрована М. Башиловимі Я. де Бальменом (1844 р.). Факсимільне відтворення (2010 р.);

- Тарас Шевченко. Другий “Кобзар”1847 року. (2010 р.);

- Тарас Шевченко. Альбом 1845 року. Факсимільне відтворення (2012р.);

-  Повернені Шевченківські раритети (2010р.);

- Сергій Гальченко. Скарби літературних архівів (2012 р.);

- Від Воркути до Вашингтона (2017 р.) – матеріали про українських письменників, що зазнали гонінь із боку радянської влади.

          Працював відкритий мікрофон. Присутні задавали питання, на які отримували цікаві відповіді. Кожен мав змогу поспілкуватися із Сергієм Анастасійовичем, отримати автограф та зробити фото на згадку.

 Ректор інституту Наталія Миколаївна від імені усіх присутніх подякувала Сергію Анастасійовичу за щиру, теплу і змістовну зустріч, яка залишила в серцях радість від спілкування.

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове