Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Відбувся обласний семінар-практикум «Дитячий аутизм. Сутність порушення та шляхи корекції»

22 травня 2018 року на базі комунального закладу «Уманський навчально-реабілітаційний центр Черкаської обласної ради» відбувся обласний семінар-практикум вчителів-логопедів та дефектологів санаторних, спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів «Дитячий аутизм. Сутність порушення та шляхи корекції».

Відкрила семінар методист відділу інклюзивної освіти та перспективного педагогічного досвіду Інна Миколаївна Литвин. З вітальним словом до учасників семінару звернулася директор НРЦ Вікторія Григорівна Майданюк та презентував роботу закладу освіти.

У теоретичній частині семінару-практикуму учасники ознайомилися з причинами виникнення розладів аутичного спектру та подана була детальна характеристика дітей з РАС.

Наталія Василівна Кучеренко, заступник директора з навчально-виховної роботи, поділилася з досвідом роботи щодо використання інноваційних технологій у роботі з дітьми, які мають РАС.

У практичній частині Валентина Олексіївна Дубенко, практичний психолог, спільно з учасниками семінару апробувала терапевтичні та сенсорні ігри, які сприяють корекції аутичних проявів. Зосередила увагу педагогів на особливостях ігрової діяльності з даною категорією дітей.

Учителі-логопеди та дефектологи мали можливість переглянути заняття з елементами танцювальної терапії, яке провели музичний керівник, Тетяна Михайлівна Волинська та керівник гуртка, Тетяна Володимирівна Лозінська з дітьми з особливими освітніми потребами.

Присутні змогли ознайомитися з практичним використанням інноваційних технологій у роботі вчителів-логопедів, дефектологів та практичного психолога з дітьми РАС, переглянувши «Корекційний калейдоскоп» (фрагменти занять (відео).

Голова методичного об’єднання вчителів-логопедів провела практикум з планування корекційно-розвиткової роботи для дітей РАС.

У кінці семінару відбулися професійні дебати «Визначення перспективних форм корекційної роботи із дітьми з розладами аутичного спектру», учасники яких поділилися власним досвідом роботи з даного питання.

Семінар пройшов на високому методичному рівні. Учасники семінару висловили щиру подяку організаторам заходу.

 

 

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове