Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Відбувся Шостий тренінговий табір для тренерів

Відповідно до плану роботи інституту на 2018 рік з 4 по 8 червня 2018 року відбувся Шостий тренінговий табір для тренерів з числа спеціалістів психологічної служби та педагогічних працівників установ і закладів освіти Черкаської області в рамках реалізації обласним центром практичної психології і соціальної роботи КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР» та партнерськими організаціями соціально-профілактичних проектів. Особлива увага була приділена формуванню емоційної компетентності, профілактиці професійного/емоційного вигорання, а також програмі підготовки вчителів до розвитку життєстійкості/стресостійкості у дітей в закладах освіти.

Всього було подано 38 анкет-заявок. За результатами конкурсного відбору, з урахуванням мотивації участі та перспектив подальшого впровадження отриманих знань та умінь в професійній діяльності, до участі в роботі Шостого тренінгового табору було запрошено 25 фахівців закладів дошкільної, загальної середньої та професійно-технічної освіти, а також спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів (практичні психологи, соціальні педагоги, вихователі) м. Сміла, м. Черкаси, Городищенського, Черкаського і Чорнобаївського районів та Шполянської ОТГ.

Протягом п'яти днів учасники опрацювали такі тематичні модулі, як “Академічні основи тренерської майстерності”, «Інтерактивні технології як інструмент превентивної та профілактичної роботи», «Секрети тренерської майстерності. Скарбниця професійного досвіду», «Формування професійної команди». В рамках цих модулів тренер-координатор Тетяна Войцях, завідувач ОЦППСР, та тренер-інструктор мотузкового тренінгу Ірина Ворона, методист ОЦППСР, провели тренінги і тематичний квест, спрямовані на формування у фахівців практичних умінь організації та здійснення психолого-педагогічного супроводу осіб, які переживають психотравмуючі події або перебувають у складних життєвих обставинах; командної фахової взаємодії та налагодження міжвідомчих партнерських стосунків як з держаними установами, так і громадськими організаціями, депутатським корпусом та фізичними особами; профілактику емоційного/професійного вигорання та підвищення рівня стресостійкості у педагогічних працівників й інших учасників освітнього процесу (“Основи тренерської майстерності” (6 ак. год.), “Основи підготовки педагогічних працівників до розвитку життєстійкості/стресостійкості у дітей в закладах освіти” (6 ак. год.), “Тренінг емоційної компетентності” (12 ак. год.), тематичний квест і мотузковий тренінг “Безпечний простір: крок за кроком” (10 ак.год.).

Важливим внеском в програму Тренінгового табору були й практичні авторські майстер-класи, проведені його учасниками, а саме: «Стереотипи і упередження: вплив на рівень стресостійкості» (Інна Ченбай, провідний фахівець із соціальної роботи Черкаського ОЦСССДМ), “Можливості арт-терапії у профілактиці емоційного вигорання та формування стресостійкості” (Валерія Басик, практичний психолог дошкільного навчального закладу № 91 «Кобзарик», та Анна Мішіна, вихователь КЗ «Черкаська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради»), “Використання ігрових методик для розвитку психічних процесів учнів початкових класів та дітей з особливими освітніми потребами» (Наталія Коваль, практичний психолог Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Черкаської районної ради), «Прийняття себе й інших – шлях до початку позитивних змін у собі» (Ірина Щур, практичний психолог Черкаської ЗОШ І-ІІІ ст. № 32, та Світлана Дмитренко, практичний психолог Черкаської ЗОШ І-ІІІ ст. № 24), «Театр «Форум» як інструмент профілактики емоційного вигорання» (Світлана Дмитренко, практичний психолог Черкаської ЗОШ І-ІІІ ст. № 24, та Наталія Ключко, практичний психолог Черкаської міської гімназії № 9 ім. О. М. Луценка).

Підсумовуючи результати роботи Шостого тренінгового табору, учасники презентували творчі завдання квесту: відзняті власноруч “Соціальні відеоролики емоційної підтримки”, есе-враження та інші. Відгуки учасників під час кола рефлексії про особистісні та професійні відкриття і надбання за результатами п’ятиденного інтерактивного навчання знайшли своє відображення у “Квітці Душі Тренінгового табору”. На завершення учасники отримали методичні та роздаткові матеріали з опрацьованих тем від ГО “Ла Страда — Україна”, ВБО “Український фонд “Благополуччя дітей” та ВГО “Жіночій консорціум України”.

Тетяна Войцях, завідувач ОЦППСР

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове