Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Санітарні вимоги до підручників та посібників

 

Шрифт                Слід пам'ятати, що чинним санітарним законодавством забо¬ронено використовувати у підручниках та навчальних посібниках виворітний шрифт (світлі літери на темному фоні) та кольорові літери на кольоровому фоні; кольоровий та сірий фон у робочих зошитах, прописах на ділянках, передбачених для письма; кле¬йове скріплення видання; розміщення тексту на трьох і більше шпальтах. Крім того, не дозволяється застосувати у навчальних виданнях для школярів шрифтів типу ТІМЕЗ.
Для шрифтового оформлення тексту Букваря можна вико¬ристовувати тільки рублені шрифти. Окремі букви у букварній частині дозволяється набирати рубленими шрифтами прямого напівжирного або жирного накреслення кеглем не менше 36 пунктів. Текст Букваря має бути складений шрифтом однієї гарнітури.
Папір
              Для друку тексту та ілюстрацій навчальних видань можна використовувати тільки офсетний, друкарський або книжково-журнальний папір. Пухкий папір швидко забруднюється, у тому числі патогенними мікроорганізмами. За даними досліджень, на такому папері мікобактерії туберкульозу зберігають свої патогенні властивості до п'яти місяців. Газетний папір забо¬ронено використовувати для друку всіх навчальних видань, за винятком кросвордів і тестів для абітурієнтів. Не рекомен¬дується використовувати високоглянцевий крейдований папір, оскільки глянець майже на 17% знижує продуктивність зорової роботи. 
Колір
              До шкільних друкованих виробів належать призначені для одноразового використання зошити, альбоми та блокноти для малювання, робочі зошити тощо. Лінії у шкільних зошитах мають бути фіолетовими, зеленими, блакитними або сірими.

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове