Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Віртуальна приймальня

Просимо Ваші запитання підписувати Вашим власним ім'ям та прізвищем. Анонімні звернення не розглядаються.

CAPTCHA
Дане запитання має на меті визначити чи Ви є людиною з метою запобігання автоматизоаних відправок форми роботами.
Фото-CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.

Вертикальні вкладки

19.02.2018 18:57
Тетяна Вікторівна
Скажіть будь-яка, я музичний керівник в дитячому садочку, чи можна танець назвати патріотичний танець. Чи, як мені пояснили, такого поняття не існує і потрібно говорити танець патріотичного спрямування.
Відповідь:

Шановна Тетяно Вікторівно, патріотичним краще назвати вчинок, який здійснила людина-патріот. А про танці більш коректно говорити "танець патріотичного спрямування" або "танець на патріотичну тематику".

14.02.2018 21:28
Микола Михайлів.
Прошу пояснити зміст п.6 ст.25 нового Закону України "Про освіту". Засновник закладу освіти зобов’язаний: забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов. Чому виникло це питання ? Тому що керівники вищої ланки вимагають від директорів закладів освіти аби ті шукали кошти для покриття дефіциту бюджету.
Відповідь:
Шановний п.Миколо!
Якщо Ви уважно ще раз прочитаєте наведену Вами статтю, то помітите дуже важливі для Вас слова: "Засновник закладу освіти зобов’язаний", "заснованого ним закладу". З'ясуйте, хто є засновником Вашого навчального закладу? Очевидно, районна (або міська) рада. Отже, в основному, це їхня зона відповідальності. Від Вас же, якщо Ви є директором закладу освіти, вимагаються Ваші менеджерські здібності й зусилля.
29.01.2018 09:22
Буга Л.П.
Спасибі організаторам віртуальної приймальні!
27.01.2018 18:40
Софіна Лариса
Добрий день. В яких групах в дитячому садочку є канікулярні тижні (тобто зменшене інтелектуальне навантаження), та в якому документі вони прописані. Мені сказали що вони тільки в середній та старшій групах.
Відповідь:

Доброго дня, дозвольте прояснити ситуацію. "Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305, навчальний рік у ньому розпочинається 1 вересня і закінчується 31 травня. З 01 червня по 31 серпня триває літній оздоровчий період, під час якого освітня робота формується відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України. Орієнтовно, загальна тривалість канікул, під час яких заняття з вихованцями не проводяться, складає 115 днів: літні – 90 календарних днів, осінні – 5 календарних днів, зимові – 10 календарних днів, весняні – 10 календарних днів. У період канікул з дітьми проводиться фізкультурно-оздоровча і художньо-естетична робота". Орієнтовна тривалість канікул зазначена у Інструктивно-методичних рекомендаціях «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році» Міністерства освіти і науки України, змін і поправок з того часу не видавалося. Щодо наявності канікул лише у старших та середніх групах, таких обмежень немає. 

З повагою Сіренко Алла й Ванько Ксенія

17.01.2018 21:04
Антощук Марина
Щиро дякуватиму за тлумачення питання щодо атестаціі педпрацівників. Працюю у школі з 1 вересня 2013 року. За пророблений час маю трьох призерів lll eтапу предметних олімпіад, активна у роботі методичноі служби закладу, учасник виставки ППД (маю сертифікат), друк у фахов. журналах. Чи можливо, бути проатестованим на відповідність категоріі "спеціаліст першоі категоріі" у 2018 році?.
Відповідь:

Шановна Марино!

Згідно пункту 4.7 Типового Положення про атестацію педагогічних працівників Ви можете бути проатестовані на присвоєння кваліфікаційної категорії "спеціаліст І категорії" у 2018 році, якщо у 2018 році Ви підготували призерів ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад.

З повагою, Р.М.Дзюбак, проректор з навчально-методичної роботи

11.01.2018 23:08
Оксана Миколаївна Поліщук
Доброго дня! Я з Кіровоградської області. Чи можу я пройти курси підвищення кваліфікації у ЧОІПОПП ЧОР? Якщо "так", що для цього потрібно?
Відповідь:

Доброго дня,  Оксано Миколаївно!  

Так,  Ви можете пройти курси підвищення кваліфікації у КНЗ "ЧОІПОПП ЧОР", з умовами можна ознайомитися за посиланням: http://adc.ippro.com.ua/moodle/

09.11.2017 16:29
Волинець Валентина Іванівна
Хочу подякувати Ющенко Людмилі Олександрівні та Норкіній Олені Валеріївні за цікаві та змістовні лекції, які я мала можливість прослухати під час перебування на курсах підвищення кваліфікації.
02.11.2017 10:21
Валерія Ігорівна
Доброго дня. Пишу Вам листа від стурбованих батьків міста Ватутіне. Наші школи закриті на 2 тижні каникул в зв'язку з тим що в деяких класах температура сягає нижче 5 градусів. А до 12 числа вона може впасти ще нижче ( ІІ етап Всеукраїнської олімпіади юних математиків відбудеться 12 листопада 2017 року для 6-11 класів за завданнями КНЗ "Черкаського ОІПОПП ЧОР") .Отоплення включать лише з 13 числа. В таких умовах навіть дорослому висидіти неможливо, не говорячи вже про те що там сидітимуть діти по 4-5 годин. Це суперечить всім санітарно-гігієнічним нормативам. Тому просимо Вас прийняти відповідні міри. Можливо перенести проведення олімпіади до нормалізації температурного режиму. Так як наш метод кабінет знаючи про дану ситуацію не прийняв ніяких мір, пишемо вам. Просимо вас надати нам відповідь як найшвидше, адже в разі відсутності дій з Вашого боку, будемо вимушені звернутись до Міністерства Освіти і Науки України. Батьки учнів шкіл м.Ватутіне Черкаської Області
Відповідь:

Доброго дня,  шановні батьки!

Дати проведення кожного етапу олімпіади затверджуються  наказом МОН України та наказом Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації.  Кожен етап олімпіади проводиться у чітко визначений термін, аби всі учні були у рівних умовах щодо отримання завдань та їх виконання (аналогічний принцип ДПА та ЗНО). Тому   дати проведення  олімпіад перенести неможливо.  Участь в олімпіадах не є обов'язковою, а здійснюється по бажанню учня у визначений термін. Завідувач міським методичним кабінетом Жовновата Наталія Яківна запевнила, що класи,  де будуть проводитися олімпіади будуть обігріватися електрообігрівачами. 

29.10.2017 01:20
Олена Андрійченко, учитель англійської мови
Вітаю, прошу дати консультацію (на майбутнє). Чи можу я атестуватися на підвищення кваліфікації, якщо маю диплом за спеціальністю "перекладач анлійської мови та бакалавр філології". Працюю 3 роки. Спасибі.
Відповідь:

Доброго дня!

Підвищувати кваліфікацію Ви будете один раз на п’ять років.  Атестуватися будете на відповідність займаній посаді, але  Ваша кваліфікаційна категорія завжди буде «спеціаліст», оскільки  Ви не маєте педагогічної освіти. 

28.10.2017 22:42
Л.Буга заступник директора з НВР Монастирищенкоського НВК «Ліцей-ЗОШ І-ІІІст. «Ерудит» Монастирищенської районної ради.
Висловлюю подяку всім, хто брав участь в організації та проведенні виїзного семінару. Вдячна вам за теплий прийом, гостинність і захоплюючу програму, надану нам під час візиту до загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області. Упевнена, що такі семінари, посприяють зміцненню та подальшому розвитку довірчих партнерських відносин між директорами наших шкіл, насамперед, та розвиватимуть освітній простір наших шкіл.

Сторінки

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове