







































Відповідно до річного плану комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» 13 березня 2019 року був проведений обласний семінар-практикум методистів економіки: «Впровадження наскрізної лінії «Підприємливість та Фінансова грамотність» у курсах предметів природничого циклу».
Мета семінару: розкрити практичні аспекти модернізації змісту навчання в основній школі з урахуванням наскрізної лінії «Підприємливість та Фінансова грамотність»
У семінарі прийняли участь 16 методистів області.
В рамках семінару було проведено:
- практичне заняття на тему: «Страхування і фінансовий захист. Форми страхування. Особисте та майнове страхування» (Нагайчук Н.Г.,кандидат економічних наук, доцент Університету Банківської справи);
- практичне заняття на тему: « Емоційно-вольова саморегуляція як основа психологічного здоров’я педагога (Руденко І.М., доцент кафедри психології КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР», кандидат психологічних наук);
Методист економіки КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» продемонструвала прийоми педагогічної техніки «Впровадження наскрізної лінії «Підприємливість та Фінансова грамотність» у курсах природничого циклу; познайомила з можливостями першої української бізнес-симуляції ViAL+, апробували демо-версію; провели майстер-клас «Використання ІКТ при вивченні Фінансової грамотності для розв’язання теоретичного й практичного характеру», продемонструвавши власний стиль використання ІКТ.
По завершенню семінару на засіданні круглого столу учасниками були обговорені проблеми та труднощі впровадження нововведень в систему середньої освіти, прийнято рішення про необхідність подальшої роботи по впровадженню наскрізної лінії «Підприємливість та Фінансова грамотність» у курсах предметів природничого циклу» та про організацію подібних семінарів-практикумів для педагогічних працівників.