







































8 лютого 2020 року на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся фінальний етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, у якому взяли участь 24 учні закладів загальної середньої та професійної освіти та 11 студентів вищої освіти, які володіють мовними вміннями і глибокими знаннями літературного процесу та життєпису творчості Великого Кобзаря.
Начасі проведення конкурсу надзвичайно важливе, бо він сприяє формуванню нового етичного мислення й поширенню українських цінностей, об’єднує нас у модерному Шевченковому слові. Для багатьох поколінь українців поет був і залишається символом високих духовних можливостей української людини. Слово Тараса Шевченка наповнює сьогодення важливими смислами, у центрі яких – утвердження людяності й гідності.
На урочистому відкритті були присутні переможці ІІІ (обласного) етапу конкурсу, а також учителі, викладачі, методисти, батьки, регіональні ЗМІ. Переможців обласного етапу привітали Наталія Чепурна, ректор інституту та Оксана Лозова, завідувачка сектору науково-методичного забезпечення STEM-освіти, представник Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, і побажали конкурсантам наснаги, упевненості у власних силах, щоб Шевченкове слово стало поштовхом до розкриття свого творчого потенціалу та філософського бачення сьогодення. Щирі слова вдячності та поваги прозвучали і для педагогів.
Фіналістка змагань Анастасія Бокарьова, учениця 10 класу Смілянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія імені В.Т. Сенатора», висловила переконання, що у серці кожного дзвенить Тарасове слово, потрібно лиш дослухатися. І саме в цьому феномені – сила Шевченкового таланту: говорити з кожним із нас просто і зрозуміло крізь віки і зцілювати наші спраглі душі. Але видобути з його віршів-заповітів власний скарб – це невтомна праця кожного серця, а зберегти той скарб – велика мудрість нашого життя.
Конверт із умовами проведення фінального етапу конкурсу відкрила Решетняк Юлія, учениця 9 класу Корсунь-Шевченківська гімназія Корсунь-Шевченківської районної ради.
Шквал оплесків і захоплення присутніх викликали своїм творчим талантом вокальні й танцювальні колективи закладів освіти міста Сміли.
Організатори конкурсу гідно оцінили досягнення творчої молоді та її наставників: усі фіналісти отримали дипломи й цінні подарунки, а вчителі –подяки.
Цього ж дня роботи учнів і студентів були відправлені в Київ для перевірки членами журі ІV (фінального) етапу конкурсу.
Привітання Міністра Анни Новосад учасникам Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка