







































Завершилася робота курсів підвищення кваліфікації вчителів 1-х класів, які будуть працювати за освітньою програмою науково-педагогічного проєкту «Інтелект України». Вони проходили в дистанційному (з 10.08.20 по 13.08.20 р.) та очному (14.08.20) режимах на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради та Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 ім. М.П.Бажана Уманської міської ради Черкаської області,
Завданням курсів було формування в слухачів курсів системи знань, умінь та навичок, цінностей і ставлень як складових базових компетентностей, що дозволить їм здійснювати професійно-педагогічну діяльність на високому рівні.
Коучі проекту, Т.К. Андрющенко, доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри професійного розвитку педагогів КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників ЧОР», В.І. Коливай, Л.М. Осадча, вчителі початкових класів Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №32 Черкаської міської ради Черкаської області, А.Л. П'ятківська, вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 ім. М.П.Бажана Уманської міської ради Черкаської області, ознайомили слухачів з нормативними, теоретико-методологічними та організаційними засадами освіти в науково-педагогічному проекті «Інтелект України»; розкрили особливості викладання навчальних предметів «Я пізнаю світ» і «Українська мова» на підготовчому, другому (генетичному) та третьому (алфавітному) етапах формування в першокласників первинних умінь і навичок читання та письма як складових мовленнєвої компетентності; формування в учнів 1-х проєктних класів математичної компетентності на уроках математики та «Я пізнаю світ»; формування в учнів 1-х проєктних класів компетентності в галузі природничих наук, техніки і технологій на уроках «Я пізнаю світ». Було акцентовано на ролі ранкових зустрічей у формуванні ключових компетентностей учнів початкової школи і реалізації педагогіки партнерства в науково-педагогічному проєкті «Інтелект України».
Пройшовши відповідну підготовку, слухачі курсів дали вичерпні відповіді на запитання під час модульного контролю на брифінгу «Проєкт «Інтелект України» на дистанційному етапі.
Очний етап навчання відкрили Н.М. Чепурна, ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників ЧОР», кандидат педагогічних наук, доцент та Г.А. Назаренко, проректор з науково-методичної роботи КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників ЧОР», доктор педагогічних наук, професор.
Фінальним акордом роботи зі слухачами на очному етапі був дидактичний практикум «Захист індивідуального проекту «Мої уроки математики та навчання грамоти в 1-му класі науково-педагогічного проєкту «Інтелект України». Під час практикуму вчителі провели цікаві, яскраві уроки за програмою 1 тижня вересня.
Результатом активної, різноаспектної взаємодії коучів і педагогів стали сформовані у педагогів: