Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

ПРОВЕДЕНО ВЕБІНАР-ПРАКТИКУМ «ДИДАКТИЧНІ МАТЕРІАЛИ У РОБОТІ З ДІТЬМИ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ. НАПОВНЕННЯ ПРАКТИЧНИХ КЕЙСІВ»

 22 жовтня 2024 року згідно плану роботи комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» методистами  ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти був проведений вебінар-практикум  «Дидактичні матеріали у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Наповнення практичних кейсів» для педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами та проходять пролонговані курси підвищення кваліфікації за накопичувальною системою за комплексом сертифікаційних заходів.

Валерія БАСИК, методист  ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» ознайомила учасників із сутністю понять «дидактична гра», «ігровий компонент», видами дидактичних ігор та їх структурою. Учасникам були запропоновані алгоритми створення дидактичних ігор для різних категорій дітей. Фахівець докладно зупинилась на психологічних особливостях використання дидактичних ігор для дітей з особливими освітніми потребами.

Після запропонованих практичних рекомендацій про створення дидактичних ігор для використання під час уроків та занять учасники семінару розглянули та проаналізували дидактичні основи навчання дітей з інтелектуальними порушеннями, які представила методист центру Юлія ВЕЙЛЕРТ. Також фахівець застосувала практичні техніки та методи роботи з дітьми з інтелектуальними труднощами: кубування, сенкан, шість капелюшків, фішбоун, алфавіт, читання тексту з позначками, структурований підхід, асоціативний кущ. Учасники опрацювали та відчули на власному досвіді ефективність  методик і технік активної взаємодії з дітьми, а також сучасність використання інноваційних дидактичних матеріалів у корекційній роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

По завершенню семінару педагогічні працівники відмітили покращення  емоційного та фізичного стану, поліпшення настрою, а також подякували за корисні знання і уміння, отримані під час онлайн-заходу.

Фотогалерея

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове