Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Обласний семінар «Викладання предметів духовно-морального спрямування в новій українській школі»

29-30 жовтня 2024 року КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» у партнерстві з ГО «Асоціація педагогів християн Черкаської області» провели дводенний обласний семінар «Викладання предметів духовно-морального спрямування в новій українській школі» для педагогів, які викладають курси морально-етичного спрямування, директорів, заступників директорів, спеціалістів районних, міських департаментів/управлінь/відділів освіти, консультантів ЦПРПП, які опікуються освітньою галуззю: соціальна і здоров’язбережувальна.

До участі в семінарі долучився Елайджа Морган, доктор богословських і економічних наук, почесний професор економічного факультету Національного університету «Острозька академія», Німеччина. Він познайомив присутніх з міжнародним досвідом духовно-морального виховання школярів на християнських цінностях.

Долучився до семінару і Володимир Марущенко, голова Громадської Ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН, народний депутат України V-VI скликань, який розповів про роль Громадської Ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН в процесі духовно-морального виховання вітчизняної молоді.

Щодо Всеукраїнських заходів 2024-2025 навчального року з предметів духовно-морального спрямування повідомила Світлана Власова, старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія», і запросила всіх бажаючих брати в них активну участь.

Про актуальні проблеми психологічного здоров’я сучасних підлітків у контексті російсько-української війни говорила Оксана Матласевич, доктор психологічних наук, професор кафедри психології Національного університету «Острозька академія».

Василь Миколайович Жуковський, доктор педагогічних наук, професор Національного університету «Острозька академія», керівник Всеукраїнської творчої групи вчителів предметів духовно-морального спрямування приділив увагу навчально-методичному супроводу викладання курсу «Основи християнської етики».

Програмам і методичному забезпеченню курсу за вибором «Основи християнської етики» присвятила свій виступ Ганна Самолюк, учитель-методист, викладач християнської етики, методики викладання християнської етики, християнської педагогіки Чортківської дяківсько-катехитичної академії ім. священномученика Григорія Хомишина.

Головні напрями духовно-морального виховання засобами посібників нового покоління з основ християнської етики висвітила Оксана Павлова, учитель-методист, учитель основ християнської етики, зарубіжної літератури КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 Маріупольської міської ради Донецької області», педагог центру «Я Маріуполь» у Львові, секретар ГО «Всеукраїнська асоціація вчителів і психологів духовно-морального виховання».

Ірина Аргат, учитель Громівської гімназії Паланської сільської ради Уманського району Черкаської області, поділилася досвідом створення та використання мотиваційних роликів у освітньому процесі гімназії.

Досвідом впровадження інтерактивних методів роботи в організацію процесу виховання моральних цінностей засобами біблійних мотивів у навчальні дисципліни поділилася Ірина Гаврилюк директор Мар'янівського закладу загальної середньої освіти Лисянського району Черкаської області.

Наталія Бугайчук методист лабораторії виховної роботи КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР», у своєму виступі висвітлила питання загальних і професійних компетентностей учителя відповідно до професійного стандарту за професією вчитель закладу загальної середньої освіти.

Завершила семінар Валентина Полупанова представник ГО «Асоціація педагогів християн Черкаської області», підкресливши, що викладання предмета християнська етика – це ціле мистецтво. Ці специфічні уроки вимагають неабиякої підготовки і носять інформаційно-пояснювальний характер і ні в якому разі не пропагандистський.

Під час рефлексії учасники семінару подякували організаторам і спікерам за змістовний і цікавий семінар який містив багато корисної, цікавої інформації й ресурсів для організації освітнього процесу на уроці і для особистісного розвитку. 

На семінар зареєструвалося 98 педагогів з них 56 успішно відповіли на запитання рефлексії досягнень і отримали сертифікати обсягом 9 годин (0,3 кредиту ЄКТС).  

 Семінар сприяв розвитку професійних компетентностей педагогів, підвищенню їх фахового гуманітарного та методичного рівнів.

 

Наталія Бугайчук, методист з виховної роботи КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

Фотогалерея

 

 

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове