







































Ментальне здоров’я є фундаментом у досягненні балансу в умовах сучасного світу. Саме ця надзвичайно важлива та актуальна тема була розглянута на цьогорічному форумі: «Підтримка ментального здоров’я: стратегії, ресурси та практики», який відбувся 25 березня 2025 року.
Зі словами вітання до учасників заходу звернулася Наталія ЧЕПУРНА, в. о. ректора КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», яка підкреслила, що підтримка ментального здоров’я є ключовою умовою подолання освітніх втрат здобувачами освіти та розвитку їхнього потенціалу.
Важливий внесок у підтримку ментального здоров’я зробила Ліга старшокласників Черкащини, яка за підтримки Черкаської обласної військової адміністрації створила сайт «Разом» та презентувала на форумі. На сайті зібрані корисні матеріали з ментального здоров’я за програмою «Ти як?», висвітлена важлива інформація про діяльність лідерського активу області, освітні можливості, кейси психологічних хвилинок, компенсаторну освіту та контакти всеукраїнських гарячих ліній підтримки. Як наголошують розробники сайту «Разом», реалізація подібних проєктів об’єднує освітні ініціативи та є підтримкою для усіх учасників освітнього процесу. Представники Ліги старшокласників Черкащини також зазначили, що для зручності користувачів на платформі працює інтерактивний чат-бот ОМІ, який допомагає орієнтуватися в матеріалах і знаходити необхідну інформацію.
Модератор заходу, Світлана ХАРИТОНОВА, завідувач навчально-методичного центру психологічної служби інституту, наголосила на основних викликах сьогодення у роботі фахівця психологічної служби.
Фахівці психологічної служби поділилися стратегіями підтримки ментального здоров’я на всеукраїнському рівні, надали дієві техніки для пошуку ресурсів та відновлення ментального здоров’я. Відтак, Максим КУШНЕРИК, практичний психолог Уманського ліцею № 1 Уманської міської ради Черкаської області, поділився досвідом згуртування колективу старшокласників, що є запорукою ментального здоров’я.
Про створення емоційного щоденника як одного із засобів підтримки ментального здоров’я розповіла Вікторія ЩЕРБАТЮК, практичний психолог Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Черкаської міської ради Черкаської області.
Власним досвідом щодо застосування технік емоційної регуляції, спрямованих на керування емоціями в складних ситуаціях поділилася Наталія БОНДАРЕНКО, практичний психолог Уманської гімназії № 5 Уманської міської ради Черкаської області.
Не менш важливим є питання збереження ментального здоров’я підлітків, особливо в умовах сучасності. Про вплив травматичних подій на поведінку дітей і підлітків розповіла Тетяна БРАЙЧЕНКО, методист навчально-методичного центру психологічної служби, а досвідом, спрямованим на розвиток резилієнтності підлітків засобами арттерапії в умовах війни поділилася Любов ПОХИЛ, практичний психолог Смілянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія імені В. Т. Сенатора» Смілянської міської ради Черкаської області.
Не менш цікавою була презентація навчально-методичного посібника з розвитку ментального здоров’я для педагогічних працівників «Налаштуйся на релакс», який презентувала Інна КУЦЕПАЛ, психолог дошкільного відділення Смілянського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15» Смілянської міської ради Черкаської області.
На завершення форуму про важливість застосування технік саморегуляції психоемоційного стану дітей та дорослих у роботі працівника психологічної служби розповіла Наталія ПИШНА, методист навчально-методичного центру психологічної служби.
Учасники заходу – практичні психологи, соціальні педагоги, вихователі, класні керівники, педагоги-предметники і всі, хто зацікавлений у підтримці ментального здоров’я, отримали цінні ресурси для його підтримки не лише у сфері професійної діяльності, а й в особистому житті.
Щиро дякуємо всім учасникам за активність, відкритість до нових знань, результативність співпраці та щире прагнення робити внесок у підтримці ментального здоров’я!