







































26 березня 2025 року проведено онлайн-майстерню з обміну досвідом «Особливості створення завдань в онлайн-середовищі» для вчителів закладів загальної середньої освіти Черкащини. Мета заходу — ознайомити педагогічних працівників із можливостями ШІ для оцінювання, а також із безкоштовними онлайн-сервісами, які допоможуть у створенні інтерактивного контенту, зокрема інструментів оцінювання.
Під час заходу Олена Бондаренко, завідувач лабораторії-центру ЗНО та моніторингу якості освіти, провела майстер-клас «Можливості ШІ для оцінювання: ідеї та практика». Учасникам презентовано зразки інтерактивних компетентнісно орієнтованих завдань різних рівнів, які створено на основі інтегрованого матеріалу з різних дисциплін. У формі гри вчителів ознайомлено з динамічними картографічними практикумами, які допомагають підвищити рівень мотивації до вивчення предмета та спонукають до здійснення самооцінювання освітніх результатів з метою діагностики прогресу.
Наталія Лємешева, методист предметів мистецької освітньої галузі, опрацювала із учасниками онлайн-майстерки практичні кейси для реалізації ідей створення інтерактивних тестів.
Друга частина заходу відбулася за групами з відповідних навчальних дисциплін. Так, для вчителів громадянської та історичної освітньої галузі проведено практикум «Використання штучного інтелекту для розробки навчальних завдань у громадянській та історичній освіті». Любов Боровець, методист громадянської та історичної освітньої галузі, опрацювала особливості використання штучного інтелекту для розроблення інтерактивних завдань із таблицями, картами, схемами.
Для педагогів мовно-літературної та математичної освітніх галузей Наталія Лобенко та Ольга Гриценко, методисти лабораторії-центру ЗНО та моніторингу якості освіти, надали практичні поради щодо створення різноманітних завдань у моделі ШІ від Google — Gemini. Зокрема з педагогами проаналізували вимоги до розробки якісного тестового завдання, відпрацьовували алгоритм створення ефективних запитів та навчалися розробляти й удосконалювати завдання, створені в Gemini.
До онлайн-майстерні долучилася Ліана Плахотнюк, консультант комунальної установи "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Черкаської міської ради, яка провела методичний діалог щодо створення компетентнісно орієнтованих завдань за допомогою сервіса Magic School AI відповідно до груп результатів навчання з природничих дисциплін.
Тож учасники онлайн-майстерки ознайомилися з різноманітними безкоштовними онлайн-сервісами, які дозволяють створювати інтерактивний та цікавий навчальний контент. Крім того, учителям запропоновано до використання в педагогічній діяльності тести для учнів 5-7 класів, розроблені за навчальними програмами НУШ та розміщені на сайті інтернет-школи «Навчально-методичний супровід внутрішньої системи забезпечення якості освіти» (https://monitoringck.com.ua/).