







































02 квітня 2025 року на базі центру STEM-освіти КНЗ «Черкаський ОІПОПП Черкаської обласної ради» відбувся круглий стіл з вчителями Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 Смілянської міської ради Черкаської області.
У закладах освіти України продовжується реформа НУШ, наступним етапом якої буде реформа старшої школи, що розпочнеться у 2027 році. Зараз триває активна робота над підготовкою щодо впровадження подальшої реформи. Так перші 30 пілотних академічних ліцеїв України у 2025-2026 навчальному році будуть пілотувати запровадження профілів, вибір предметів/курсів, штатні розписи, апробовувати реалізацію гнучкої організації навчання з можливістю для учнів обрати вибіркові предмети для більшого заглиблення в обраний профіль та особистого розвитку.
У Черкаській області таким пілотним закладом стала Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Смілянської міської ради Черкаської області.
Саме з метою методичної допомоги і цілеспрямування пілотного закладу освіти в рамках всеукраїнського експерименту відбулася робоча зустріч педагогів Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 з колективом КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти Черкаської обласної ради».
З вітальним словом до учасників заходу звернулася ректор інституту Наталія Чепурна, яка наголосила на важливості реформування освіти та спільної роботи працівників інституту і вчителів Смілянської ЗОШ №11 для створення програм та методичного забезпечення варіативної складової профільної освіти.
Директор школи Вікторія Підмогильна ознайомила учасників із завданнями пілотування у 2025-2026 році та реалізацією їх колективом школи.
Учителі ознайомилися з інноваційними освітніми технологіями, необхідними для пошуку і підтримки перспективних ідей щодо розвитку STEM-орієнтованого напряму в закладі освіти, поєднання міждисциплінарного і проєктного підходу у навчанні, підготовки учнів до технологічних інновацій життя та підтримки інтересу до природничо-математичних і технічних дисциплін. Учасника зустрічі було продемонстроване інноваційне навчально-методичне та технічне забезпечення: цифрові вимірювальні комплекси EinsteinTM, комплекти Lego Education, інтерактивні симуляції PhET, mozaBook та mozaWeb, ROQED та освітні можливості віртуальної й доповненої реальності. З усім цим педагогів ознайомили працівники навчально-тренінгового центру STEM-освіти: Юлія Зоря, Євген Качкар, Віталій Курас, Олег Ткаченко.
Ідеї для створення варіативних курсів із різних профілів/кластерів представили працівники інституту:
досвід реалізації проєктної діяльності та можливості використання сучасних інструментів віртуальної лабораторії EinsteinTM та метеорологічних станцій для практичних досліджень (Алла Северинова, Любов Даниленко, Володимир Крижанівський, працівники лабораторії природничо-математичних дисциплін);
сучасний підхід до викладання літератури та інтеграцію з мистецькою галуззю (Світлана Січкар, Валентина Архипова, працівники лабораторії гуманітарних дисциплін).
Зустріч пройшла у конструктивній робочій атмосфері і сприяла налагодженню спільної взаємодії учасників щодо створення програм курсів за вибором та їхнього методичного та матеріально-технічного забезпечення.