







































З 14.04.2025 по 18.04.2025 проводиться обласна виставка-конкурс „Нова українська школа Черкащини“ у форматі онлайн.
Метою Виставки-конкурсу є розвиток професіоналізму педагогічних працівників області, удосконалення регіональної системи освіти, популяризація кращого педагогічного досвіду та впровадження новітніх технологій у педагогічну практику.
У Виставці-конкурсі беруть участь педагогічні працівники закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, методисти і консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників міст, районів та територіальних громад. Всього представлено 436 матеріалів, зокрема, від освітян Звенигородського району – 62, Золотоніського – 73, Уманського – 100, Черкаського – 201.
На Конкурс представлено авторські програми та методичні посібники, які відображають формування ключових компетентностей учнів Нової української школи.
Впровадження STEM-освіти є найактуальнішим аспектом сьогодення. Це відстежується у роботі педагогів усіх галузей освіти.
Аналіз матеріалів психологів та соціальних педагогів показав, що важливими проблемами в їхній роботі є попередження булінгу в дитячому середовищі, формування в учнів Нової української школи ціннісних орієнтирів для свідомого самовизначення особистості, надання психологічної допомоги учасникам освітнього процесу в умовах війни та психологічна реінтеграція внутрішньо переміщених осіб, формування в учнів навичок життєзбережувальної поведінки, практична реалізація мотивації навчальної діяльності учнів шляхом створення ситуації успіху.
Виховна робота у закладах освіти спрямована на ребрендинг підходів до виховного процесу у закладі освіти відповідно до концепції НУШ та реалій сьогодення, формування громадянських та соціальних компетентностей здобувачів освіти у Новій українській школі, національно-патріотичного виховання, активної громадянської позиції, розвиток партнерства освітнього закладу і родини здобувача освіти.
Фахівці з інклюзивної освіти звертають увагу на особливості психічного розвитку дітей з особливими освітніми потребами та корекційної роботи з ними.
Автори кращих матеріалів отримають винагороди різного рівня, а саме: Диплом І ступеня Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, Диплом ІІ ступеня і Диплом ІІІ ступеня КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».
Після опрацювання та визначення переможців матеріали виставки будуть доступні до перегляду на сайті Інституту.