Як ефективно впровадити у школах освітню, організаційну, кадрову і фінансову автономію та здійснювати ефективний менеджмент – про це йдеться у посібнику "Автономія як шлях до ефективного менеджменту школи" Шведсько-українського проєкту "Підтримка децентралізації в Україні", який було презентовано 13 липня.
"Автономія закладів освіти дасть змогу підвищити рівень управління діяльністю закладу освіти, і як результат буде підвищено і ефективність надання освітніх послуг. Безумовно, автономія шкіл має комплексний характер і повинна включати в себе як академічну і організаційну складову, так і кадрову та фінансову. Для правильних кроків реалізації автономії закладів безперечно необхідна належна підготовка, і щонайважливіше – чітке виконання норм законодавства", – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.
Посібник надає практичні рекомендації та дає відповіді на актуальні питання щодо того, як успішно реалізувати автономію в закладах освіти, самостійно ухвалювати рішення та впроваджувати сучасні методи освітнього менеджменту.
Розділи посібника присвячено академічній, організаційній, кадровій та фінансовій автономії, а також особливостям роботи піклувальних рад. Окремий розділ також надає інформацію про автономію шкіл у Польщі та інших європейських країнах, оскільки посібник розроблено зокрема й на основі міжнародного досвіду.
Видання стане у нагоді керівникам органів управління освітою місцевих рад, районних і обласних адміністрацій, фахівцям методичних служб та інститутів післядипломної педагогічної освіти.
Посібник підготовлено Шведсько-українським проєктом "Підтримка децентралізації в Україні", що фінансується Шведським агентством міжнародного розвитку SIDA та впроваджується компанією SKL International.