Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Методичні рекомендації

Методичні рекомендації

ЦИКЛ ВІДЕОРОЛИКІВ «ПОВЕРТАЄМОСЬ ДО НАВЧАННЯ» НА ДОПОМОГУ ПЕДАГОГАМ У ЧАС ВІЙНИ

У зв’язку з відновленням навчання з 14 березня у окремих регіонах країни та за рекомендацією МОНУ фахівці психологічної служби Черкащини долучилися до процесу дистанційного супроводу учасників освітнього процесу у форматі коротких відео. Це так звані «психологічні хвилинки», які допомагають дітям та педагогам налаштуватися на навчальний процес. Відео містять практичні матеріали для зниження тривожності, емоційної напруги та тренування когнітивних функцій. Такі короткі записи можна використовувати щоденно перед початком навчання чи в кінці навчального дня – за вибором педагога. Спеціалістами Черкащини записано вже 10 роликів, всі вони завантажені на ютуб-канал навчально-методичного центру психологічної служби (URL: https://www.youtube.com/channel/UCKKZ_DquLIpUQ5yZVttFSfQ) та надані до МОНУ для включення до онлайн розкладу для учнів під час воєнного стану. Процес створення нового відеопродукту триває, попри об’єктивні складнощі, що зараз спіткали всю педагогічну спільноту і країну загалом. Також на згаданому ютуб-каналі педагоги зможуть знайти для себе й іншу корисну інформацію, а саме відео на теми педагогіки партнерства, ненасильницького спілкування, попередження конфліктів, особливостей роботи з дитиною в інклюзивному середовищі тощо.
Тип ресурсу: 
методична інформація
Рік видання: 
2022

Школа – безпечне середовище

Даний ресурс містить матеріал для вчителів та психологів по протидії булінгу;поради здобувачам освіти з урахуванням можливостей шкільної психологічної служби
Тип ресурсу: 
Електронний навчальний посібник
Рік видання: 
2021

ЗНАЙОМИМОСЯ – ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ „ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ”

Однією з останніх подій у житті психологічної спільноти стало створення професійного стандарту за професією „Практичний психолог закладу освіти”.

Міністерство освіти і науки України наголошує, що вказаний «професійний стандарт є інструментом для: систематизації вмінь і навичок (створення посадових інструкцій); підготовки молодих фахівців; само- та оцінювання діяльності практичного психолога; підвищення кваліфікації та професійного розвитку». МОНУ рекомендує в першу чергу використовувати професійний стандарт «для створення освітніх програм закладами вищої освіти та для підвищення кваліфікації практичних психологів».

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДИСТАНЦІЙНУ ФОРМУ ЗДОБУТТЯ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ: КОМПЕТЕНЦІЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

Розглянемо новий документ - «Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти», затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 08 вересня 2020 р. № 1115 «Деякі питання організації дистанційного навчання» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 941/35224 від 28 вересня 2020 року, опубліковано 16 жовтня 2020 року) (https://cutt.ly/6gj2WrM).

Проаналізуємо, що в Положенні стосується психологічної служби.

НОВА РЕАЛЬНІСТЬ ДЛЯ ПСИХОЛОГІВ

Як і решта світу зараз, психологи навчаються жити у новій реальності, спричиненій пандемією COVID-19: переходять на режим дистанційної роботи, дають раду дітям, допоки школи та дитячі садки зачинені на карантин, переживають за старших членів родини та гадають, що очікує на них попереду. Поряд з особистими клопотами психологи надають підтримку своїм клієнтам, які теж переживають, мають різного роду утруднення та намаються з ними справитись.

Сторінки

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове