Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Віртуальна приймальня

Просимо Ваші запитання підписувати Вашим власним ім'ям та прізвищем. Анонімні звернення не розглядаються.

CAPTCHA
Дане запитання має на меті визначити чи Ви є людиною з метою запобігання автоматизоаних відправок форми роботами.
Фото-CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.

Вертикальні вкладки

17.09.2015 18:18
Олена
Отчего на сайте не отображена информация про приказ 21,05,2015 № 629, в котором 3 школы Черкасской области признаны експериментальными?
Відповідь:

Шановна пані Олено, цей наказ стосується лише трьох навчальних закладів області. Якщо він є на сайті МОН України, - цього достатньо.

04.09.2015 20:27
Мама
Чи можна використовувати в роботі російські сайти, які рекомендовані в "Пед.віснику" №3 ст.61?
Відповідь:
Використання російських сайтів з таких питань, як-от: "Історія Давнього Єгипту", "Історія Давньої Греції", "Історія Риму" тощо - не несуть ніякої політичної забарвленості. Використовуючи матеріали цих сайтів для унаочнення уроків історії, вчителі не зобов'язані повідомляти учням, що це матеріали з російських сайтів.  До того ж, ці сайти рекомендовані для використання Міністерством освіти і науки України.
  
Дякуємо за Вашу увагу до проблем організації освітньої діяльності навчальних закладів нашої області. Судячи з того, що Ви перечитали журнал, який потрапляє навіть не в усі школи Черкаської області, можна зробити висновок, що Ви є педагогічним працівником, а тому спробуйте звертатись із запитаннями, підписуючись своїм власним ім'ям. Звертатись до Вас "Шановна "мамо" - було б некоректно.
01.09.2015 13:49
Мама
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чи мають право батьки перевести дитину в паралельний клас. Чи може психолог бути класним керівником? Чи повинна адміністрація школи зважати на прохання батьків про заміну вчителя чи класного керівника? Дякую.
Відповідь:

Шановні батьки!

У Вашому запиті є декілька запитань, на кожне із яких даємо конкретні відповіді.

 

Чи мають право батьки перевести дитину в паралельний клас?

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. N 778 « Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад» (Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 28 (28-2014-п) від 22.01.2014) батьки мають право звернутись до керівника навчального закладу з проханням щодо переведення дитини у паралельний клас. Рішення приймає директор школи.

(Пункти:

71. Учасниками навчально-виховного процесу в закладі є учні (вихованці), педагогічні працівники, психологи, бібліотекарі, інші спеціалісти закладу, керівники, батьки або особи, які їх замінюють.

82. Керівник закладу призначає класних керівників, завідуючих навчальними кабінетами, майстернями, навчально-дослідними ділянками, права та обов'язки яких визначаються нормативно-правовими актами МОН, правилами внутрішнього розпорядку та статутом закладу.

89. Батьки учнів та особи, які їх замінюють, мають право:

обирати навчальний заклад та форми навчання і виховання дітей;

створювати батьківські громадські організації та брати участь в їх діяльності, обирати і бути обраними до батьківських комітетів та органів громадського самоврядування;

звертатися до органів управління освітою, керівника закладу і органів громадського самоврядування з питань навчання, виховання дітей…)

 

Чи може психолог бути класним керівником?

 

Практичний психолог навчального закладу за своїм статусом належить до педагогічних працівників (стаття 21 Закону України «Про освіту») та у відповідності до Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, (п.2.1.), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.09.2000 р. № 434, психолог ЗНЗ може бути класним керівником.

(Пункти:

2.1. Обов'язки класного керівника покладаються на педагогічного працівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, який має педагогічну освіту, або відповідну професійну освіту та професійно-педагогічну підготовку, здійснює педагогічну діяльність, фізичний та психічний стан здоров'я якого дозволяє виконувати ці обов'язки.

2.2. Обов'язки класного керівника покладаються директором навчального закладу на педагогічного працівника або на досвідченого майстра виробничого навчання, за його згодою, і не можуть бути припинені до закінчення навчального року. У виняткових випадках з метою дотримання прав та інтересів учнів (вихованців) та їх батьків зміна класного керівника може бути здійснена протягом навчального року)

 

 

Чи повинна адміністрація школи зважати на прохання батьків про заміну вчителя чи класного керівника?

Відповідно до Закону України «Про загальну середню освiту» (Вiдомостi Верховної Ради (ВВР), 1999, N 28, ст.230) (Iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом № 1642-III вiд 06.04.2000, ВВР, 2000, N 27, ст.213) батьки є учасниками навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах і можуть звертатися до керівника навчального закладу з питань навчання і виховання дітей;

(Стаття 19. Учасники навчально-виховного процесу

Учасниками навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах є:

учні (вихованці);

керівники;

педагогічні працівники, психологи, бібліотекарі;

інші спеціалісти;

батьки або особи, які їх замінюють.

Стаття 24. Педагогічні працівники

1. Педагогічним працівником повинна бути особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров'я якої дозволяє виконувати професійні обов'язки в навчальних закладах системи загальної середньої освіти. Перелік посад педагогічних працівників системи загальної середньої освіти встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Стаття 29. Права та обов'язки батьків або осіб, які їх замінюють

1. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право:

вибирати навчальні заклади та форми навчання для неповнолітніх дітей;

приймати рішення щодо участі дитини в інноваційній діяльності загальноосвітнього навчального закладу;

обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів;

звертатися до відповідних органів управління освітою з питань навчання і виховання дітей;

захищати законні інтереси дітей).

 

До прав учнів належить вибір навчального закладу, форми навчання, освітньо-професійних та індивідуальних програм, позакласних занять (стаття 51 Закону України Про освіту).

Батьки, поряд з цим, мають право обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування навчальних закладів, і, таким чином, впливати на вирішення питань навчання та виховання дитини через участь у загальних зборах (конференції) колективу школи (стаття 39 Закону України Про загальну середню освіту).

Додамо, що учні  - особисто або через своїх представників – також мають право брати участь у громадському самоврядуванні, в обговоренні, вирішенні питань удосконалення навчально-виховного процесу, науково-дослідної роботи, призначення стипендій, організації дозвілля, побуту тощо (стаття 51 Закону України Про освіту).

Окрім адміністрації навчального закладу, батьки мають право звертатися  до державних органів управління освітою, а саме до Міністерства освіти і науки України; міністерств і відомств України, яким підпорядковані навчальні заклади; місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування і підпорядкованих їм органів управління освітою (стаття 60 Закону України Про освіту).

 

27.08.2015 21:40
Кірієнко Інна Вікторівна
Шановні колеги ! Прошу Вашої допомоги у вирішенні питання про поділ класу на групи при викладанні інформатики. Смілянський відділ освіти вимагає від вчителів інформатики не ділити класи на групи. Як можна викладати в класі, де 26 учнів та 9 ПК? Керівництво відділу освіти не зважає на наказ МОН № 128 від 02.02.2002. ПОяснюють це економією коштів. Як діяти в такій ситуації ? Дякую за допомогу.
Відповідь:
Наказ МОН України від 20.02.2002 № 128 "Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах" є чинним та розміщений на сайті МОН України. (http://www.mon.gov.ua/content/Освіта/128.pdf).
Якщо мова йде про інваріантну складову то в п.7 додатку 2 до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 N 128 чітко вказано, що при проведенні практичних занять з інформатики з використанням комп'ютерів клас ділиться на 2 групи, але не менше 8 учнів у групі. 
В програмах курсу "Інформатика" вказано, що при вивченні предмета кожний урок проводиться із використанням комп’ютерів.

Сторінки

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове