







































18 березня в закладах освіти області розпочато основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2025.
У межах дослідження учасники проходитимуть тестування й заповнюватимуть анкети в комп’ютерному форматі в спеціальному онлайновому середовищі PISA. Кожен 15-річний здобувач освіти виконуватиме індивідуальний набір тестових завдань, серед яких можуть бути завдання з трьох ключових галузей PISA — читання, математики та природничо-наукових дисциплін, а також завдання з інноваційної галузі PISA навчання в цифровому світі та додаткової галузі – оцінювання знань з іноземної мови. Основною серед ключових у циклі PISA-2025 є природничо-наукова галузь. Це означає, що значна частина учнівства / студентства, залученого до дослідження, під час тестування, окрім інших завдань, виконуватиме саме завдання з природничо-наукових дисциплін.
Зауважимо, що основне завдання PISA полягає в тому, щоб з’ясувати рівень сформованості компетентності підлітків у певній галузі, тобто їхнє вміння ефективно використовувати здобуті як у закладі освіти, так і поза ним знання в різноманітних життєвих ситуаціях.
Усі дані PISA є деперсоніфікованими і використовуються для визначення показників на рівні країни, а не на рівні окремого закладу чи регіону. Тож важливо побачити, якими є освітні досягнення України у міжнародному контексті, порівняти їх із результатами інших країн та визначити шляхи для подальшого розвитку нашої освіти з урахуванням досвіду інших країн, які показують високу результативність.