







































14 травня 2025 року на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» фахівцями ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти була проведена творча майстерня «Арт-терапевтичні методи роботи з дітьми з особливими освітніми потребами» для педагогічних працівників закладів освіти, які зареєструвались для проходження пролонгованих курсів підвищення кваліфікації за накопичувальною системою за комплексом сертифікаційних заходів.
Арт-терапія є зв’язуючою ниткою між підсвідомістю і свідомістю. Використання арт-терапії дозволяє вирішити безліч проблем на рівні мистецтва, метафорі і образів. Арт-терапія в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами є найбільш природною формою корекції емоційних і психічних станів.
Про особливості роботи з дітьми та підлітками з особливими освітніми потребами розповіла методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Валерія БАСИК, яка ознайомила учасників із різними формами та методами арт-терапії у системі соціальної та психологічної допомоги. Також педагоги були ознайомлені із структурою проведення арт-терапевтичного заняття з дітьми з особливими потребами. Були надані різноманітні арт-терапевтичні техніки, а саме: «Арт-перерви», «Годинник», «9 маленьких мандал», «Чорний квадрат», колаж «Серце» та інші. Усі учасники майстерні включились у творчій челендж на травень, який полягав у виконанні практичних завдань.
Юлія ВЕЙЛЕРТ, фахівець РЦПІО у продовженні теми висвітлила арт-терапію як засіб розвитку креативності, зупинилась на інноваційних технологіях роботи з дітьми з особливостями в розвитку – кріотерапії, літотерапії, музикотерапії, пальчиковій ігротерапії, що допомагають в роботі з дітьми з особливими потребами. Був представлений практичний ряд вправ з предметами та олівцями.
Представлений матеріал значною мірою сприяв розширенню професійних компетентностей педагогічних працівників в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.
У вебінарі прийняло участь майже 100 педагогічних працівників, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами.