Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

Методичні діалоги як вектор розвитку управлінської компетентності керівників інклюзивно-ресурсних центрів

Ще один навчальний рік добігає кінця — непростий, динамічний і водночас результативний. Завдяки відповідальності, людяності та лідерству фахівців інклюзивно-ресурсних центрів Черкащини, діти з особливими освітніми потребами отримали реальну підтримку, а наш освітній простір став на крок ближчим до безбар’єрності. Підбиваючи ці здобутки, ми водночас окреслюємо наступні кроки розвитку.

Саме тому, з  метою підвищення якості управлінської діяльності, професійного зростання керівників інклюзивно-ресурсних центрів та ефективного впровадження стратегічних ініціатив у сфері інклюзивної освіти, 26 червня 2025 року відбувся онлайн-захід — методичні діалоги на тему: «Забезпечення якісного моніторингу, оцінки результатів реалізації Національної стратегії та звітування».

Ця зустріч — це не лише підсумки, а й пошук нових стратегічних векторів розвитку. Наше головне завдання — не просто «відзвітувати», а спільно визначити, як зробити роботу інклюзивно-ресурсних центрів ще ефективнішою, помітнішою та кориснішою для громади.

Під час зустрічі Людмила ДУДНИК, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, інклюзивної та позашкільної освіти  Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, наголосила, що якісний моніторинг і звітність — це не лише вимога часу, а інструмент підвищення довіри до роботи інклюзивно-ресурсних центрів і аналітична культура має стати частиною управлінської компетентності кожного керівника.

Наталія ЯКУХІНА, завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», зазначила, що важливо забезпечити сталі зв’язки між інклюзивно-ресурсними центрами, закладами загальної середньої освіти, закладами дошкільної освіти та органами місцевого самоврядування задля посилення ефекту змін для дітей та їхніх родин.

Також, під час обговорення, учасники зосередилися на вдосконаленні внутрішнього моніторингу, міжвідомчій взаємодії, профілактиці професійного вигорання та підвищенні цифрової грамотності, дійшовши висновку, що ефективність інклюзивно-ресурсних центрів залежить від системного партнерства, безперервного розвитку фахівців, сучасних аналітичних інструментів і підтримки їхнього емоційного ресурсу.

Дякуємо всім учасникам за активну взаємодію, професійність та спільне прагнення до якісних змін!

Фотогалерея

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове