







































04 лютого 2021 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» в онлайн-режимі відбувся семінар-практикум «Особливості використання діагностичної методики PEP-3 у роботі фахівців інклюзивно-ресурсних центрів».
Мета семінару-практикуму: набуття практичними психологами інклюзивно-ресурсних центрів компетенцій та практичних навичок щодо професійного користування сучасними методиками психолого-педагогічного оцінювання дітей з особливими освітніми потребами.
На початку семінару-практикуму учасники актуалізували свої знання щодо здійснення оцінювання наявного розладу дефіциту уваги і гіперактивності (РДУГ) та його найбільш поширених супутніх проблем і розладів у дітей та підлітків за методикою CONNERS-3.
Практичні психологи детально розглянули методику індивідуалізованого психоосвітнього оцінювання дітей із розладами аутистичного спектру PEP-3, що дозволяє встановити сукупність нерівномірно представлених сильних і слабких з погляду навчання сторін дитини, характерних для розладів аутистичного спектру та пов’язаних із ним порушень розвитку.
Фахівцям були представлені основні переваги та можливості даної методики у визначенні рівня розвитку навичок дитини, отриманні інформації для визначення ступеня тяжкості порушення, встановленні особливих освітніх потреб та необхідної корекційно-розвиткової підтримки. Учасники зазначили важливість методики PEP-3 у складанні діагностичних рекомендацій і приписів для планування ефективної індивідуальної корекції поведінки і розробки освітніх програм для дітей з особливими освітніми потребами.
У семінарі-практикумі взяли участь 32 практичні психологи інклюзивно-ресурсних центрів Черкаської області.
Захід підготували та провели працівники ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти інституту: завідувач центру, кандидат педагогічних наук Інна Литвин, методисти Валерія Басик, Марина Галушко спільно з практичним психологом комунальної установи «Канівський інклюзивно-ресурсний центр Канівської міської ради Черкаської області» Наталією Смаголь та практичним психологом комунальної установи «Кам’янський міськрайонний інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської міської ради Кам’янського району Черкаської області Світланою Лазуренко.