







































09 червня 2021 року на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» працювала творча майстерня педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами «Сенсорна інтеграція, її роль та місце у корекційній роботі з дітьми з особливими освітніми потребами».
Метою заходу було набуття педагогічними працівниками теоретичних знань та практичних навичок щодо організації ефективної корекційної роботи з подолання порушень у сенсорній сфері дітей з особливими освітніми потребами.
У ході роботи творчої майстерні учасники ознайомилися зі специфікою проведення діагностики порушень сенсорної інтеграції, основними ознаками порушень у сенсорній сфері дітей, які мають гіпер-чи гіпочутливість до різноманітних сигналів зовнішнього середовища, детально ознайомились з основними формами, видами, причинами самостимулюючої поведінки та отримали конкретні рекомендації з управління нею. Зокрема, фахівцям були представлені особливості та переваги використання «сенсорної сумки» як допоміжного засобу задоволення індивідуальних сенсорних потреб дитини з розладами аутистичного спектру.
Педагогічні працівники активно обговорили основні аспекти та особливості використання у корекційній роботі сучасного спеціального обладнання сенсорно-інтеграційної кімнати.
Даний захід був на часі та мав високу актуальність і практичну значимість.
До роботи творчої майстерні долучилися 50 педагогів закладів освіти області.
Захід підготували та провели працівники ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти інституту: Інна Литвин, завідувачка центру, кандидатка педагогічних наук та Марина Галушко, методистка центру.