З кожним роком зростає роль інформації в суспільному житті. Недарма існує вислів: «Хто володіє інформацією, той володіє світом». Економіка, політика, освітні системи в умовах сьогодення потребують швидкого оновлення інформаційних баз. Задовольнити ці потреби суспільства покликані бібліотеки.
Неможливо переоцінити значення шкільної бібліотеки у навчанні молодого покоління та вихованні громадянина-патріота, адже, як стверджував Ф.Бекон, «книги – це кораблі думки, які мандрують по хвилях часу й бережно несуть свій коштовний вантаж від покоління до покоління».
Наука стрімко йде вперед, знання нагромаджуються, а можливості людської пам’яті обмежені. Інтелектуальний розвиток людини в наші дні дедалі більше визначається тим, як вона вміє орієнтуватися в безмежному морі інформації, користуватися сховищами знань – книжками.
Проте сьогодні шкільна бібліотека має виконувати не лише традиційну функцію забезпечення інформацією учасників навчально-виховного процесу. Вона покликана сприяти розвитку творчості, моральності, національної духовності, патріотизму шкільної молоді; створювати умови для самоствердження кожної дитини, забезпечення її потреб у особистісному зростанні. Перед бібліотекою стоїть важливе завдання: виховати у дітей шанобливе ставлення до книги, сформувати стійку мотивацію до читання та любов до рідної мови і української книги.
Це вимагає від бібліотекаря і всього педагогічного колективу зосередження на реалізації інноваційних підходів до організації роботи шкільної бібліотеки.
Автор(и):
Завідувач бібліотеки Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Золотоніської міської ради Черкаської області Філоненко Наталія Миколаївна
Джерело:
Золотоніська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 Золотоніської міської ради Черкаської області