







































20 листопада 2024 року на базі КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР» у дистанційному форматі під час прямої трансляції на YouTube відбувся масштабний освітній вебінар «Майдан: початок шляху до Перемоги».
Мета заходу – всебічно висвітлити події Революції гідності, їхній вплив на подальший розвиток України та формування національної свідомості українського громадянина.
Вступне слово виголосила Любов Боровець, методист громадянської та історичної освітньої галузі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти. Вона підкреслила важливість збереження пам'яті про події Революції гідності та їхній вплив на сучасну Україну.
Продовжуючи тематику, Любов Боровець, коротко нагадала про події, що передували повномасштабному вторгненню. Росії в Україну та нагадала, що 1000 днів війни – це знакова дата, яка потребує осмислення та вшанування. Зазначила, що всі виступи усіх запрошених спікерів логічно пов'язані між собою. Був показаний відривок фільму Алана Бадоєва «Довга доба» Методист пояснити, що саме цей фільм відображає реальність війни.
Юлія Туник, Максим Сухонос, учителі історії Черкаського колегіуму «Берегиня» Черкаської міської ради Черкаської області.розглянули регіональну специфіку участі в Революції гідності на прикладі Черкаської області, порівнявши її статистичні дані з загальноукраїнськими.
Через призму особистих історій черкащан, представлених у відеоролику, ми бачили, які цінні уроки можна винести з Революції гідності. Відеоролики були представлені Дарією Ольховецькою, учителем історії Уманського ліцею №2 Уманської міської ради Черкаської області.
Серед спікерів відзначилася, Тетяни ПРОШКО, учитель історії Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 28 імені Т.Г. Шевченка Черкаської міської ради Під її керівництвом було реалізовано проект дитячої громадської організації «ЮНІКС» та написана «Книга пам’яті та звитяги» Було здійснено дослідження серед учасників Євромайдану та АТО з місцевої громади, в рамках якого проведені опитування та записані свідчення ,які увійшли в збірку «Книга пам’яті та звитяги»
«Обличчя Майдану нашого краю ГЕРОЇ Небесної Сотні Черкащини». З таким виступом до нас долучилась Марина ПАЛІЙ, консультант Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Канівської міської ради Черкаської області»
Євромайдан дав потужний поштовх для розвитку лексики, що відображає нові реалії. Саме тому Любов Боровець запропонувала створити «Словник Майдану», який стане своєрідним лексичним архівом революційних подій.
По завершенню заходу учасники відмітили його практичну значимість та актуальність отриманої інформації.
Дивились онлайн-трансляцію — 85 осіб.
Лінк на перегляд: https://youtube.com/live/mCNMsNp1Go8?feature=share