







































Мовлення є важливою складовою розвитку дитини, оскільки воно впливає на її когнітивні функції, соціальну адаптацію, успішність у навчанні та міжособистісну комунікацію. Усі ми знаємо, що мовлення тісно пов'язане з когнітивними процесами, такими як пам'ять, увага, логічне мислення та уява. Якщо дитина не може правильно організувати свої думки і виразити їх словами, це може спричинити труднощі в усвідомленні, структуризації і передачі інформації та позначитися на її здатності до аналізу і критичного мислення.
У разі, якщо проблеми з мовленням у молодшому віці не були скориговані вчасно, вони можуть потребувати більш інтенсивних та тривалих корекційних заходів у майбутньому. Корекція мовленнєвих порушень на пізніших етапах є складнішою, і процес навчання потребує значно більше зусиль і ресурсів. І це може негативно вплинути на подальший освітній шлях.
Саме тому для обговорення найкращих практик, обміну досвідом та підвищення кваліфікації відбулося чергове засідання обласної творчої групи вчителів-логопедів інклюзивно-ресурсних центрів та закладів освіти на тему: «Мовленнєва корекція дітей старшого шкільного віку». Захід відбувся на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» в режимі онлайн 15 січня 2025 року.
У заході взяли участь 45 фахівців області, які обговорили актуальні професійні питання, а також поділилися досвідом роботи з дітьми, які мають порушення мовлення. Учасники обговорили методики та стратегії корекційної роботи, що сприяють покращенню комунікативних навичок учнів, а також підготовці до успішної соціалізації у суспільстві.
Під час зустрічі Наталія ЯКУХІНА, завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, акцентувала увагу учасників засідання, що мовленнєва корекція в старшому шкільному віці є не лише актуальною, але й життєво необхідною задачею, що потребує уваги та активного втручання з боку логопедів.
Із практичними кейсами та сучасними інструментами для подолання функціонально-мовленнєвих труднощів в учнів середньої та старшої школи ознайомила учасників творчої групи Юлія ВЕЙЛЕРТ, методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти.
Підсумки заходу засвідчили необхідність продовження роботи творчої групи для покращення якості мовленнєвої корекції дітей старшого шкільного віку в умовах сучасної освіти. Тож, шановні колеги, щиро дякуємо за ваш професіоналізм, відданість та творчий підхід, які дадуть можливість дітям Черкащини не лише подолати мовленнєві труднощі, але й розкрити свій потенціал! Тому, колеги, хто не встиг приєднатися до нашої творчої групи логопедів, якщо вам є чим поділитися, якщо у вас є бажання поширити свій досвід, ласкаво просимо до нашої групи!