Україна. м.Черкаси. вул.Бидгощська 38/1, тел (факс) 64-21-78, e-mail: oipopp@ukr.net

ПРОВЕДЕНО МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «ПРОСТІР МОЖЛИВОСТЕЙ ДЛЯ КОЖНОГО: ФОРМУВАННЯ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ФАХІВЦІВ ІРЦ З МЕТОЮ МЕТОДИЧНОЇ ПІДТРИМКИ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ З ДІТЬМИ З ПСИХОЛОГІЧНОЮ ТРАВМОЮ» (У РАМКАХ ШВЕЙЦАРСЬКО-УКРАЇНСЬКОГО ПР

 22 травня 2025 року  на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» фахівцями ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти був  проведений методичний  семінар-практикум «Простір можливостей для кожного: формування компетентностей фахівців ІРЦ з метою методичної підтримки педагогів закладів освіти, які працюють з дітьми з психологічною травмою» (швейцарсько-український проект DECIDE) для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти з цілодобовим перебуванням дітей та фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсних центрів.

Проект DECIDE спрямований на забезпечення навчання дітей з особливими освітніми потребами та дітей, які мають психологічні травми. Проект є результатом співпраці між Швейцарією та Україною, спрямованої на підтримку цих дітей у їхній навчальній подорожі. Головна мета – створити інклюзивне середовище, де всі діти можуть розвиватися та отримувати підтримку, необхідну для успіху в навчанні та емоційному плані. 

Ця зустріч пройшла також у рамках проведення Національного тижня безбарєрності з метою привернення уваги суспільства до потреби створення доступного середовища та рівних можливостей для всіх громадян.

  На методичному семінарі-практикумі розглядалися питання методичної та психологічної підтримки педагогів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами з психологічною травмою. Ця зустріч дала змогу учасникам ідентифікувати прояви вторинного травматичного та інформаційного стресу - травм професійної діяльності педагогічних працівників та надала інструменти та практичні вправи для відновлення емоційного ресурсу,  зниження рівня тривожності та профілактики професійного вигорання педагогічних працівників. Учасники отримали вичерпний опис того, як реагує психіка, чому у дітей змінюється поведінка та навчальна діяльність після стресових подій. Були надані дієві інструменти роботи вчителя під час уроку з такими дітьми. 

Модератор заходу методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Валерія БАСИК детально зупинилися на комплексі ефективних та сучасних технік для турботи, самозбереження та внутрішнього діалогу для відновлення емоційного ресурсу педагогічних працівників.

У заході прийняло участь 100 педагогічних працівників

Фотогалерея

#тиждень_безбарєрності

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ
При копіюванні інформації - посилання на сайт: http://oipopp.ed-sp.net обов’язкове